Lajna

Lajna (Lajna) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
henkov

21. ledna 2019

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

hokej je nejen pro chlapy

Chodila jsem na "Zlatý klas" už jako malá holka, jako starší s hokejistama na pivo a jednoho hokejistu máme i v rodině, takže ano, Lajna mě baví a jsem fanda Motoru ČB. Sprostě moc nemluvím a tady mi to vůbec nevadí, páč trenéři a nejen oni křičí sprostě už v přípravkách na pětileté prcky......člověk si zvykne a je jen na něm zda-li bude stejný či nikoliv....
Díly mě baví, mají šmrnc, skvělé a vtipné hlášky a hlavně luxusní obsazení (Langmajer, Lichý, Taclík).
A děj?
Trenér Hrouzek, právě se rozvádějíc, jede i se synem do Havířova, kde chce "pozvednout" tamní hokej a hodlá začlenit do týmu i svého jediného syna, který hned v pilotu flirtuje něžně s krasobruslením a krásnou krasobruslařkou.....Jsem zvědavá jak se jim v Pardubicich povede a rozhodně se na nové díly těším. Dávám 80%

Avatar uživatele
wexzuz

24. prosince 2017

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Jaká by kurva mohla být cesta do Havířova?!

Jakožto rodilého Havířováka mě tato hláška nesmírně pobavila. Věřím, že mé hodnocení má co dělat s tím, že prostředí seriálu velmi důvěrně znám, snad proto mě některé narážky baví ještě více.

Ostatně, jedná se o poměrně povedenou sprostší komedii z prostředí hokeje, kterou poměrně dobře interpretuje na obrazovky. Nemohu se nevyhnout porovnání s Vyšehradem. Dle mého Lajna vede především dějem, který sice není závratný, ale alespoň jej postřehnete, což se o Vyšehradu zrovna říci nedá.

Obsazení dělá mnohé. Ať už se jedná o Langmajera, který roli trenéra ztvární naprosto bravůrně nebo o Piškulu, kterému onoho zněžnělého hokejistu také věřím. Třešničku na dortu následně tvoří Norbert Lichý, který havířovského rolbaře vystřihl na jedničku s hvězdičkou.

Avatar uživatele
kunlun

13. prosince 2017

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kdo to má

Než jsem začal koukat na Lajnu, tak jsem si myslel, že to bude pouze horší odvar jejího "bratříčka" Vyšehradu. To jsem se ale hodně mýlil, opak je pravdou!

Lajna má určitě chyby, ale i přesto se jí povedlo dodat to co Vyšehrad neměl. Náznak příběhu, delší stopáž, na můj vkus i daleko lépe herecky obsazeno. Langmajer je tu klíčový prvek, hraje výborně a role mu sedí jak ulitá. Celkově tedy převládá super pocit, vtípky které reagují na skutečné prostředí našeho hokeje jsou parádní. Pro mě, jako sportovního fandu, super záležitost, povedlo se. Kdo to má od Dema mi hraje v hlavě pořád a doufám, že se dočkáme pokračování, které, pokud bude, nebude snad uspěchané, protože seriál by lehce mohl sklouznout k absolutnímu odpadu.

Avatar uživatele
Pajky

15. prosince 2017

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jméno Hrouzek azbukou na dres nikdo psát nebude!

Lákat na seriál jako na dospělejší verzi Vyšehradu zní strašně nedůvěryhodně. Ale bylo třeba kout železo, dokud bylo žhavé, v tomhle případě spíš dokud ještě dozníval jásot, který Vyšehrad vyvolal.

Takže to ani nepůjde jinak, než pustit se přímo do srovnávání s Vyšehradem a i když jsem si původně myslel, že znělka není tak chytlavá, tak nakonec "Kdo to má" zní taky dobře. Celá série Lajny působí mnohem víc uceleně a je vidět, že tady Obbod udělal velký krok dopředu. Protože spíš než jako webseriál vypadá jako normální dvacetiminutový seriál.

Tomu odpovídá i obsazení, kterému očekávaně vévodí Langmajer. Ten si roli užívá a padá z něj jedna perla za druhou, i když v porovnání s Lavim je nechrlí v takové kadenci. Ostatní postavy jsou tam víceméně jen jako nahrávači, ale fungují dobře.

V celkovém hodnocení to na mě působí mnohem líp než druhá polovina Vyšehradu. Na druhou stranu takový ohlas, jako vyvolal Vyšehrad, to určitě nezpůsobí. Nicméně za podívání to podle mě stojí a pobavit to dokáže.

Avatar uživatele
Martin Chachan Kukurůza

12. listopadu 2019

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Přehlídka trapnosti

Tuhle přehlídku trapnosti nemůže myslet snad nikdo vážně. Až na pár vtipných hlášek je tahle nízkorozpočtová pitomost více než trapná.