plakát seriálu

Láska je Láska

(The L Word)

Názory uživatelů

Nic pro puritány :D

Seriálu nemůžu nic vytknout. Výborný nápad, u žádného dílu jsem se nenudila. Akorát jsem se po shlédnutí the L wordu nemohla ubránit pocitu, že téměř každá žena je lesbička :-). Obsazení také velice sympatické, herečky své postavy zahrály skvěle. Opravdu jsem jim věřila všechno. Nejdůvěryhodněji na mě působil v intimních scénách výkon Laurel Holloman.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

The L Word.

Rozhodně nejlepší L seriál, který jsem kdy viděla. Můžeme nahlédnout do lesbické rodiny, vztahů a nebo jen románků na jednu noc. Vidíme zde odlišnost jednotlivých postav, takže je divákovi představen nespočet lidských charakterů. Je to v celku odvázaný seriál, co se sexuálních scén týče, ale to dělá seriál ještě zajímavější. The L Word má 6 sérií a někdo by si mohl myslet, že je to až moc. Ale pořád se něco děje. Máte oblíbený pár, který se zdá jako nejstabilnější. A v dalším díle už nejsou spolu. Ale v příští sérii se k sobě mohou vrátit.
Jako další je na seriálu úžasná herecká rozmanitost. Myslím, že každý si zde vybere. Všechny herečky jsou nádherné a některé víc než to.
Seriál bych doporučila všem. Pro ty, které ví, jak to chodí je to příjemné pokoukání a pro ostatní zase způsob, jak se třeba dozvědět něco nového a nebo si na gay komunitu udělat jiný názor. Já doufám, že lepší:)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Můj milovaný TLW...

Někteří mu vytýkají, že je až MOC gay. Má odpověď:A proč by ne, když to MÁ BÝT gay seriál, komu to vadí, ať nekouká ;) Někteří mu vytýkají, že jsou všechny herečky krásné. Má odpověď:A dívali byste se radši na nepěkné? Vždyť je to seriál, tak to tak berme, není to realita ;)
Jinak já osobně jsem moooc ráda, že něco takového vzniklo, díl po dílu jsem hltala, i když jsem každou scénu s Jenny doufala, že ji někdo umlátí palicí tak, jako jsem měla sama chuť to udělat :D Taky Tina mi byla dost nesympatická až na výjimky, stejně tak Kit.
Naopak krásné Alice, Tara, Papi a Carmen mě dostávaly. Ze začátku jsem neměla ráda Danu, ale postupem času jsem si k ní získala cestu, takže mě to pak hodně mrzelo, co se stalo. Stejně tak Helena a Jodi, které jsem vždy dávala přednost před Tinou. Hodně jsem uvítala mužskou roli Manguse, který je podle mě hodně sexy kousek a fakt mě tam bavil :) Shane, no tak tu musí milovat asi každá :D Je úžasná, ale pro mě přesto není "number one", to si totiž bere jak jinak než dokonalá Bette Porter! Každé rozhodnutí, každý názor, každá chyba i dobro, které udělala, všechno udělala a řekla tak, jako bych to vyjádřila i já. Taková moje virtuální dvojnice (až na to, že nejsem mulatka a lesba) :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Moje srdcovka

Potkávala jsem tento seriál hodně na youtube když jsem se dívala na scény s Calzona (Greys Anatomy).. zaujalo me to, tak sem si rikala ze to zkusim a po tretim dile jsem si to natolik zamilovala ze jsem se od toho nemohla odlepit. ted jsem u 6x4 a už ted mam zcvrklý zaludek z toho ze to skonci a ja se nebudu mit na co divat. Zamilovala jsem si jejich zivoty, pripadalo mi to jako bych zila s nimi :(
Poznala jsem pro me dosud neprobadany svet a jsem o neco chytrejsi a moudrejsi a myslim si ze me i tento serial naucil milovat a pomohl mi porozumet kdo jsem a co chci ! Chtela bych jenom vytknout Poslední dil. Ocekavala jsem jako kazdy clovek Happy End, nebo neco ve smyslu velke bomby a naloze, dil na ktery nikdo nezapomene... Ale tohle? :( Ale hodnotim vsech 6 serii ne posledni dil. Dopadlo to uplne jinak nez jsem si prala a ocekvala, asi bych mohla pokracovat ve scenari :D mohla bych to dopsat. prala bych si aby tento serial mohl pokracovat. v zakonceni bylo jeste mooc otevrenych nedoresenych veci.. Tak se muzeme pouze modlit. 100% doporucuji!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Láska

Asi můj nejoblíbenější seriál, viděla jsem ho už vícekrát. Spousta rozmanitých povah, odvážné scény, které jsou zahrány opravdu přesvědčivě. Jediné, co bych vytkla je, že např. Bett mi přijde, že má v každé sérii lehce jinou povahu - buď je to tím, že se na seriálu vystřídalo více autorů nebo účel byl ukázat, že se lidi prostě postupem času mění. Každá postava je zajímavá, není vynechán u žádné postavy její příběh. Jen opravdu může tento seriál působit dojmem, že každá žena v Americe je lesba :-D
Škoda, že se v seriálu nepokračovalo, ale možná také dobře, aby nespadl do jakéhosi stereotypu a nevypadlo z toho něco jak "Tak jde čas".

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Unikátní

Tak jsem se na L Word začala nedávno znova dívat a musím říct, že je to stále jediný seriál, který se tak hloubkově věnuje lesbické komunitě. Ano, byly tu pokusy natočit něco podobného (např. Lip Service), ale nemyslím si, že něco dokáže překonat tak propracovaný seriál jako je L Word. Samozřejmě, že by se mu dalo i něco vytknout (téměř každý je v L.A. gay atp.), ale jaký seriál je bezchybný. Takže i po letech dávám 100%.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nic pro homofoby..

Tenhle seriál je úžasný.Jsem velice ráda,že jsem se na něho koukla,ikdyž jsem to dlouhou dobu odkládala.
U žádného dílu jsem se nenudila a byli tam i dobré hlášky.Ale nejvíce jsem milovala sexuální scény.

Jako velká zastánkyně LGBT skupiny jsem ráda,že někdo tenhle seriál natočil.A doufám,že bude takových seriálů více až si lidé uvědomí,že jsou to taky jenom lidi...

Postavy:
Nejoblíbenější ze začátku byla Dana Fairbanks(Erin Daniels)
Potom co se stalo tak jsem si zamilovala Helenu Peabody ale taky Rachel Shelley-krásná žena a úžasná postava.
Ale taky Alice Pieszecki.
Všechny ty vztahy,neshody.
Nejoblíbenější pár Helena a Dylan.
Musí říct,že Jenny Schecter byla taková ta potvora,která se někdy chovala opravdu hloupě,ale někdy byla zase v pohodě...takže to opravdu oživila.

Seriál opravdu doporučuju a určitě to nebylo jenom jednou co se na to kouknu.

Miluju...:)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tenhle seriál mi změnil život!

Ano, změnil mi pohled na gay komunitu. Příjde mi nespravedlivé, jak jsou odsuzováni, ale vždyť jsou to taky lidé!

KOnečně se na obrazovkách objevil nějaký seriál, který je jiný než ostatní a přitom je tak dobrý. Dobře, přiznávám, že jsem na začátku měla obavy, ale teď jsem hrozně ráda, že jsem se nenechala odradit.

Skvělý seriál, rozhodně doporučuju! :)

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Konečně seriál ve kterém můžu říci... To jsem já :D

Pravdou je že člověk který naši orientaci a náš styl života nechápe a odsuzuje by si ho nejspíš neměl ani stahovat, ale jsem velmi ráda že někdo takový seriál natočil, protože je tu mnoho seriálů furt na ten samý princip a stále se to točí okolo heterosexuálních vztahů, je to nejspíš tím že se společnost bojí a odsuzuje homosexuální vztahy. Miluju postavu Shane je uplně stejná jak vzthledem stylem života, prostě vším mé první lásce :D a celkově mi jejich parta připomíná tu mou.... Je to skvělý seriál za který jsem velmi ráda :) a musím pochválit i skvělé herecké výkony.

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

TLW

Jednoznačně lepší než Queer as Folk. Samozřejmě je to možná způsobené tím, že jsem žena a tohle je seriál o ženách pro ženy. Takovej lesbickej Sex ve městě. Téma moderní doby, které jednoznačně je zapotřebí a to hlavně ve světě plném homofobů a odsuzujících lidí.
Velice dobře napsané postavy (já milovala nejvíc Helenu, ale i Bett a Alice jsem měla hodně ráda), tedy až na světlé výjimky jako je Jenny (ta snad musí vadit úplně každýmu)a taky jsem zrovna moc nemusela Shane. První 3 série jsou nejlepší, posléze už kvalita seriálu upadá.

100 %
87 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

TLW

Aneb hoodně Sexu ve městě plném lesbiček :-) akorát že o hodně napínavější se zajímavými zvraty a příběhy...první 2 série jsem byla závislá na každém dalším díle, ale později začalo mé nadšení jaksi upadat...nevím, jestli je to tím, že ubylo zvratů a komplikací nebo se mi to nezvyklé pojetí jaksi okoukalo, každopádně doporučuji seriál shlédnout - buď si ho zamilujete nebo ho budete nenávidět.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Viděla jsem každý díl

Příběh pojednává o lásce něžného pohlaví, což je jasné už z upoutávky na seriál. Viděla jsem zatím každý díl a musím říct, že jsem spokojená jak s výkony herců, tak s celkovým dějem. I obsazení je mi sympatické a myslím, že seriál budu sledovat i nadále :-)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Jiná realita

Mno, kdo by si chtěl rozšířit obzory do lesbického světa, směle do toho.
Myslím, že tento seriál je biblí L komunity, ale nemůžu za ně mluvit v tomto ohledu.
Rozhodně si to nepouštějte, pokud máte problémy s erotickými scénami mezi stejným pohlavím či dalšími trans....
Za mě však super seriál, který mi poodhalil trošku jinou realitu.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Láska

Ze začátku mě to moc nebavilo, přišlo mi přehnaný, že v LA nežije žádnej heterosexuál, k tomu všemu mi bylo nesympatických hodně postav, ale na konci každýho dílu, jsem chtěla vidět další a další. Celou dobu co jsem se koukala na seriál jsem to hodnotila jako průměr. Od pátý série jsem se začala dívat na The L word v originále a musim prostě zvýšit hodnocení, ne jen kvůli dabingu, ale 5 a 6 série byly prostě fakt dobrý. Jenny jsem chtěla zakroutit krkem od začátku, takže jsem byla ráda, jak to dopadlo. Oblíbené postavy: Alice, Bette (až na ty její přehnaný kecy o umění), Shane. Neoblíbené: Tina, Jenny, Kit

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nic pro homofoby :)

Přetože se stejným pohlavím nemám ty samé úmysly jako postavy tohotu seriálu, tento vztahový seriál jsem si nenechala jako zadumaná a mnohdy i nesmyslně cynická romantička ujít. Změnilo mi to názor gay komunitu, prostě vztahovka o něžném pohlaví s vtipnýma hlaškama. Ps. Alice rulez! :D

80 %
73 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Kontrovérzní ??

Geniálně pravdivý. Ano, ve světě lesbiček to opravdu takhle chodí. Tenhle seriál vám otevře bránu do neprobádaných vod a svede vás na cestu hříchu. Sexuální nakopnutí do slabin. Jděte do něj nebo do ní?

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The L Word.

Je to už nějaká doba co jsem tenhle seriál viděla a stále patří mezi mé nejoblibenější.
Seriál je sice fiktivní, ale je stanoven na skutečném základě homosexuálních lidí. Je pravda, že tahle komunita je velmi propojená, ale důležité je, že stále jsou to lidi, což si mnozí z nás nedokážou připustit.
Mají city, mají emoce, mají karéru, rodinu, lásku, podvody. Nejsou nám ničím odlišní, kromě sexuální orientace.
Proto tomuhle seriálu dávám 100%. Nechybí vtip, romantika, napětí. Člověk se u něho nenudí právě naopak. Je to typ seriálu, který vás naprosto strhne sebou do děje, aniž jste si to neuvědomili.
A co se týče hereckého prosazení: Samá báseň!
Na pohled jsou všechny sympatické, každá svým způsobem krásná, jsou nejlepší kamarádky, ale přitom je každá z naprosto jiného těsta. Každá postava nám nabídne něco jiného. Shane nám nabídne sex na jednu noc dokud se doopravdy nezamiluje, Dana nám nabídne svojí ostýchavost a stydlivost aj.
Rozhodně, jestli je zde ještě někdo, co tenhle seriál neviděl. Neváhejte. Octnete se naprosto v jiném světě. Ve světě, který si zaslouží být pochopený.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Výborný seriál

Výborný seriál se skvělou myšlenkou gay temátiky. Má skvěle zahrané postavy a dobrý herce. Dávám plný počet bodů.

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

The L word

Je to nejužasnější serial. Ukazuje lasku mezi stejnýma pohlavim. A tayk ukazuje jak je láska užasna.:) a Proto taky davam plny počet.

100 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

L WORD

Tak tohle je prostě nej L Word! Tohle kdyby tak bylo u nás, to by byla parádička. Je tady skvěle ukázáno jak to mezi holkami chodí a já si myslím, že každá holka by to chtěla aspon jednou zkusit s holkou a proč taky ne? Ženy jsou moc krásné, inteligentní a nadané. Musím také říct, že v tomhle seriálu je mnoho zajímavých párů ;)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

L Word...

Hned od prvního dílu jsem věděla, že tento seriál budu mít ráda ale já jsem se do něho zamilovala. Každý se v něm najde. A díky němu se mi úplně změnil pohled na homosexuály. Neoblíbenější postavy: Alice, Carmen a Shane

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

TLW

Wauu! Na tenhle seriál jsem narazila náhodou a jsem ráda že jsem se nenechala odradit, protože jsem si tenhle seriál okamžitě po shlédnutí prvního dílu zamilovala <3, moje nejoblíbenější postavy jsou Shane a Alice.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

WOW!

Stačilo pár dílů v televizi a okamžitě jsem věděla, že to musím vidět od začátku... naprosto skvělý pohled na život lidí s odlišnou sexuální orientací, ani jsem nevěděla, že jsou různé druhy lesbiček... a Shane je prostě úžasná... <3 :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

seriál

...o ničem, vymyslet děj jednoho dílu, muselo zabrat max. 5 minut :))

0 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

You are so full of shit, Jenny.

Sexem ve městě bych to srovnala jen s těží, protože to byla napůl komedie, kompletně romantický, erotický seriál. The L Word je vážný, prezentuje tehdejší i aktuální problematiku lbgt komunity, soustředí na skupinu žen, lesbiček i bisexuálek, co mají v životě spíše smůlu. Točí se to v atraktivním hollywoodským prostředí, ženy jsou ambiciozní a soběstačně, jen občas padají s promunutím do takových sraček, že se kolikrát divím, jak se jim to vlastně povede. Takže další odlišení od Sexu ve městě - je to depresivní, neuhlazené, svým způsobem reálné, ale nepřehánějme to, zas tak reálné to není. Postavy mi mnohdy příjdou zbytečně komplikované a plno věcí si způsobují samy.

Seriál je plný sexuálních scén mezi dvěma či více ženami a pokud vám to nevadí, třeba vás to i láká, není problém.

Postavy jsou bohužel takové, že mají hodně nezdravé osobnosti a jak jsem řekla a asi ještě několikrát zoopakuji, tak se koupou ve sr--kach a padají každou sérii na hubu, jedna víc, jedna mín, ale děje se to pořád dokola.

Co jsem nikdy nepochopila byla ta hra s šestitahy. Proč měl vůbec někdo potřebu lidi, konkrétně lesby spojovat podle toho, kdo se s kým vyspal? Proč dělaly ze sexu hru a vytváření si nějaké sluneční soustavy? Celý tenhle koncept mi přišel naprosto pitomý.

Shane, tu jsem kdysi žrala, ale po opětovném zhlédnutí musím konstatovat, že je to vážně blbka. Má minulost jakou má, prošla si hodně nepěknými věcmi, který jí poznamenaly, ale život si v kuse posr-va vlastní vinnou a proto k ní moc nedovedu cítit nějaký soucit, když se sama od sebe vyloženě chová takhle hloupě. Bezdůvodně to sice nedělá, ale opravdu si po jedné větě od promiskuitního tatínka nechá po-rat celou svatbu s holkou, o které by si jindy mohla nechat zdát? A hned na to skočí do kolotoče sr-ček. Nechápu a osobně, je sice atraktivní, charismatická a pořád mě jako postava zajímá, ale uvědomuju si, že jsem jí jako postavu dost přecenila a zase tak úžasná tedy není.

Jenny, ah, to je mrcha, ale božská mrcha. Nicméně, ta postava je opravdu plná lejn. Je nepředvídatelná a hrozně komplikovaná, nejde s ní soucít, nelze jí ani chápat, protože je až nechutně tajemná, píšu nechutně, protože to jde fakt na nervy. Nejdřív je fajn, pak se chová jako mrcha, dělá rozhodnutí a pronáší řeči, které jsou často mimo mísu a je absolutně nepochopitelná. Je něčím poznamenaná, narcistická, vykazuje psychopatické chování. A btw, nemá chemii s absolutně žádnou holkou kromě Shane, všechny ty ostatní stály za prd a vůbec mě to nebaví. Nicméně stejně jako Shane, zajímá mě a mám jí za to i docela ráda, ale nelze se divit tomu, jaký měla tato postava ve finále osud.

Bette byla workoholička, ale nebyla tak špatná, jak jí občas vykreslují k čertu! Naopak, byla velmi starostlivá, byla schopná pomáhat a zajistit svojí rodinu, sice jsem doposud nechopila, proč měla potřebu podvádět a lhát, ale zas tak hrozná nebyla. Ve finále mi jí bylo vždy líto, i když podobně jako Shane, za všechno si taky mohlo povětšinou jen ona sama.

Alice měla stavy na přesdržku, ale byla z těch všech asi nejvyrovnanější a nejsympatičtější. Dokázala zachovat chladnou hlavu, dokázala odstatní rozptýlit, byla velice empatická a vstřícná, její osobnost byla hodně osvěžující a vítaný aspekt celého seriálu.

Helena, jedním slovem boží. :D Oplakala jsem Danu, ale přišla další modrooká bruneta a docela se mi i přestalo stýskat. Zbohatlá holčička, ale zábavná a je podle mě i nejhezčí. No, asi proto jsem si jí nejvíce oblíbila.

Tina ve finále byla nejvíce reálná z těch všech, přiměřená, hodně lidská a i když né ta nejsympatičtější, hodnotila jsem jí neutrálně.

Další sympatická postava byla podle mě Moira/Max, ale naprosto přemrstěná byla Papi. Ničím zajímavá, přesto jí ženský padaly k nohám, absolutně nevím, čím je tak lákala.

Takže, líbil se mi tenhle seriál? Ano, byl fajn, estetický, plný emocí, atraktivní prostředí, zajímavé hlavní hrdinky, ale doporučila bych ho? Pro někoho, kdo má rád lesbickou a celkově lgbt tematiku, tak určitě. Pokud vám vyloženě nevadí holky spolu a máte rádi emotivní seriál, co nejsou ani romantické komedie, ani klasické soap opery, tak s chutí do toho.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk