plakát seriálu

Legenda

(Legends)

Názory uživatelů

Svělý chameleon Sean

Šla jsem do toho s vědomím, že se jedná o mainstreamový americký seriál, kterých se rodí ročně mraky. Faktem ale je, že jsem se ani minutu nenudila, stala jsem se totálně závislou hned po prvních dvou dílech a tak to pokračovalo až do závěrečného finále.
Sean je vynikající chameleon, celé je to jeho jedna velká jízda a čtvrtý díl mě dostal už úplně. Tudíž neváhám hodnotit tak jak hodnotím.......... a klidně mě považujte za náctku :-)
Co se týká žánru, tak bych přidala thriller a rozhodně tomu nechyběla akčnost. A kdo tam na mě působil moc sympatickým dojmem, byl nenápadný a pro mě téměř neznámý Morris Chestnut jako Tony Rice.
Když je špatné počasí a nebo chcete zkrátka jenom trochu vypnout, udělejte si kafčo, kupte si buráky nebo cokoliv na co máte chuť a k tomu je Legends to pravé ořechové.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Sean Bean přežil! Ale jen chvilku...

První série super.
Sean si všechno dává,naprostej Jason Bourne.Má to spád,napětí a dokonce i tajemství.Závěr první série nečekaný.Naprostá spokojenost.

Druhá série...Konec pro mě.
No,popravdě první seriál,který kvůli politické agitce u mě skončil. Nejsem ten typ,co při pohledu na zahalenou ženskou nebo při kontaktu s čímkoliv,co zavání Islámem tahá z kapse nůž. Ale nikdo se na mě nesmí zlobit,aby tam nebylo nic jinýho a každých deset minut mi někdo vykládal,jak jsou to spojenci a kamarádi,to už je na mě trochu moc.No a konverze jedné z hlavních postav k Islámu s výkladem všech výhod,to mě dorazilo.Druhá série to u mě pohřbila,60% za super první sérii a nikdy víc.Agitek totohle rázu mám dost z médií všude kolem,ne díky.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Snad sa to rozbehne

Pravda skvele promo.
Paradne obsadenie: Sean Bean asistujuca, krasna Ali Larter k tomu netreba nic dodavat. Serial ma proste vyborne vyhliadky.
Cez to vsetko vsak cakam. Rozbehne sa to este?
Bude z toho nieco viac ako priemerny serial na zaspanie? Prve dve epizody ma nechavaju na vazkach. Po troske sa vynarajuca liniova zahada ci je Martin vlastne Martin alebo kto je. Sa trosku snad zbytocne pretahuje k inemu problemu v ramci uradu. Vztah Martina a Crystal ma tiez akesi nelogicke usporiadanie. Vela drobnych tajomstiev ako putac divaka pre dalsie sledovanie avsak podanych ako keby kazdych 5 minut epizody pisala ina skupina scenaritov.
Trosku na silu snad. Cezto vsetko verim, ze z toho bude este dobry serial.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sean Bean mnoha tváří

Přiznám se bez mučení, že na tenhle seriál jsem se začala dívat hlavně kvůli Seanovi Beanovi v hlavní roli, jelikož je to můj nejoblíbenější herec a tak jsem si to nemohla nechat ujít. Čekala jsem nějakou průměrnou detektivku, ale tohle úplně předčilo moje představy. Zápletka mě naprosto dostala, prostředí tajných operací a vojenských misí se mi opravdu líbí a samozřejmě nesmím šetřit chválou na Seana a jeho dokonalé ztvárnění různých identit, které během vteřiny vysype z rukávu. A taky na jeho skvělý britský přízvuk, vtipné hlášky a grimasy, ze kterých se někdy div neválím smíchy po zemi. Dále jsem si velmi oblíbila postavu počítačového génia Maggie a agenta Rice. Dost mě mrzí, že má tenhle seriál pouze dvě série, protože si myslím, že by se to ještě dalo rozvinout, ale co už. Moje hodnocení je více než kladné, jsem velmi ráda, že jsem na Legends narazila a nedělá mi problém všechny epizody zhlédnout během dvou dnů. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

One Man Show...

Po přečtení článku 5+1 KRIMI jsem si do watchlistu přidala i LEGENDS - krimi sleduju ráda a tento seriál šel nějak okolo mě...
Teď jsem se k němu konečně dostala - a on dostal mě! Za dva večery jsem zvládla všech 10 dílů, protože se zkrátka a dobře nedalo odejít a nevědět co bude dál.
Skvělá "jiná" krimi šmrncnutá tajnou službou, dávka napětí tak akorát, výborná akční podívaná, záhada, tajemství, hudba - a hlavně vynikající Sean Bean v roli hlavního hrdiny, kterému každou jeho novou identitu věříte. Bohužel jeho "spoluhráči" nic moc - s výjimkou možná Maggie Harris a otravného agenta Tonyho Rice.
Díky za doporučení, mrzelo by mě, kdybych tenhle seriál minula. Moc se těším na další sérii - už aby tady byla.
A proto a jenom proto, že je to opravdu one man show, dávám 90%.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Legenda: Tajný agent beze jména

I mezi policajty jsou legendy. Jen se o nich raději nemluví. Mohlo by jim to samotným dost uškodit. Populární herec z Pána prstenů Sean Bean by o tom mohl vyprávět. I díky seriálu Legenda.

Sean Bean přežije! Slibuji! Po zkušenostech s Hrou o trůny sice nelze tvrdit, že hlavní seriálové postavy není možné zabít, nicméně tentokrát je ověřeno, že hned po dvacet epizod sympatický britský herec nepřestane dýchat.

Seriál Legenda by se bez něj totiž tak trochu neobešel stejně jako bez jeho hrdiny Martina Oduma. Ačkoli se ale tento zvláštní policajt vždycky nakonec ze všech trablů vymotá, neznamená to, že mu mnohokrát nepůjde o holý život. Právě schopnost přežití je ale nakonec to, co z něj udělalo legendu.

Martin Odum má tak skvělé pracovní výsledky, že by klidně mohl vyučovat na akademii FBI v Quantiku. Ostatně mnozí by ho tam rádi viděli. Má to ale háček. Odum je stále ve službě. Je to jeden z největších a nejváženějších specialistů na práci v utajení. Stálo ho to hrdinu, přátele a možná i trochu rozum. V tajných identitách je poměrně snadné se začít ztrácet. Přesto ale na něj největší zkouška v tomto akčním a částečně špionážním thrilleru z roku 2014 teprve čeká a přijde společně s neznámým, nečekaně dobře vycvičeným "vandrákem" v plášti s kapucí.

Je to totiž on, kdo hlavnímu hrdinovi Legendy nasadí do hlavy nepříjemného brouka v podobě ještě méně příjemné pravdy, která zní: "Všichni ti lhali a ani ty sám nejsi tím, za koho se považuješ." Vize šíleného mozku?

Mohla by být, kdyby tulák nebyl o pár hodin později zavražděn a neumřel hlavnímu hrdinovi v náručí. A i to je pouze začátek. Spiknutí, o němž Martin Odum dosud neměl ani tušení, se pomalu dává do pohybu a zastavit je nedokáže ani agentova půvabná kolegyně s tváří Ali Larter ze série hororových filmů Resident Evil.

Sean Bean, ochránce škol

"Mít primát mezi nejčastěji "zabíjenými" herci asi nebudí nejlepší pocity, ale osobní život Seana Beana je naštěstí o poznání klidnější. Ačkoli... Je možné něco podobného tvrdit o čtyřikrát rozvedeném muži, který má tři děti a svého času byl podezříván z domácího násilí? Pravdou je, že úspěšný herec má nejen čas na práci, ale i na angažování se v boji proti finančním škrtům v anglických uměleckých akademiích.

Třebaže on sám ze studií na univerzitě v Rotherhamu původně utekl a nějaký čas se kvůli živobytí živil jako ocelář, nyní se stal jedním z mluvčích, kteří se snaží upozornit na neutěšený stav britského školství. Pokud se tento trend nezmění, mohlo by dle Beanova názoru být v brzké budoucnosti uzavřeno až padesát britských vysokých škol."

50 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Super

Toto je super serial. Skvele obsadenie, skvely namet, skvele prevedenie. Pre mna patri medzi TOP serialy.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé