plakát seriálu

Lightfields

(Lightfields)

Názory uživatelů

ať žijí duchove

Tato serie se mi moc libila. Až do předposledního dílu bych dala 90%, s tím posledním to trochu spadlo.. Možná jsem čekala maličko děsivější konec. Souhlasím s předešlým názorem o velmi zajímavě řešeném prostříhávání dějů. Rok 1944 byl asi nejhezčí a nejzajímavější co se osob a děje týká. Rok 1976 byl jednoznačně nejstrašidelší a rok 2012 byl trochu zklamáním. Babča s dědou se trochu moc pitvořili a malej chlapeček byl na svůj věk až moc rozumný. Ale jinak super seriál, trochu mi připoměl starší Bags of Bones.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Lightfields

Lightfields vypadá jako příběh o vyšetřování vraždy nebo o pomstě ze záhrobí, ale je to spíš příběh o pocitu viny, bolesti a odpuštění. Všechny postavy bojují se svým pocitem viny ze zapojení do Lucyiny smrti, všechny mají pocit, že se té události dalo zabránit a všechny to dobře skrývají.

Líbí se mi prolínání časových rovin, kdy se postupně objasňuje Lucyina smrt. Můžete tak hádat, kdo, jak a proč způsobil Lucyinu smrt a že podezřelých je fakt hodně. Linie plynule přeskakují, ale zároveň žádná z nich nepůsobí jako by tam byla násilně vnucena. Odpověď na otázku položenou v jednom časovém období přichází v dalším a divák tak musí dávat pozor, protože se nic neopakuje. Je to jako puzzle, když ztratíte jeden díl skládanky, už ji nikdy nesestavíte. Osobně se mi ale zdá současnost ze všech tří časových rovin nejslabší.

Postavy často pronášejí naprosto jednoduché věty, ale v těch několika slovech je obsaženo úplně všechno. Dobrým příkladem je Dwightův rozhovor s Lucyiným otcem, který drží v ruce kladivo.

Ze všech postav jsem si nejvíc oblíbila Eve, která si hraje na Nancy Drew, ale je snad nejhorší detektiv na světě:-). Eve během léta 1944 rychle dospěla, z bezstarostné dívky z velkoměsta se stane dívka užíraná vlastní vinou, která se snaží poskládat všechny kousíčky skládanky dohromady. Vzhledem k tomu, že je jenom v jedné časové rovině, je až překvapující, jak důležitou součástí příběhu je. Právě proto mě mrzí, že příběh Eve neměl pořádný konec. Neočekávám "šťastně až navěky", ale rozhodně by si zasloužila lepší konec.

Jako celek se mi Lightfields líbilo, ale mám pár výhrad k závěru. Příběhy jednotlivých postav se uzavřely, odpovědi jsme taky dostali, ale celé to vyřešení záhady působilo tak nějak moc mírumilovně a bez nějakého většího překvapení, osobně bych uvítala trochu větší drama.

Pokud jste viděli Marchlands nebo The Secret of Crickley Hall, tak asi víte, co od Lightfields očekávat.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Lightfields

Na můj vkus trochu naivně pilcherovské, ale vizuálně je to moc příjemná podívaná. Určitě by neuškodilo připsat k tomu dramatu, že je mysteriózní, ale kdo si přečte obsah, tak to z toho vyplyne jasně. Velkým plusem, který chci určitě vyzdvihnout, je dokonalé propojování tří časových období, které nebylo ani trochu rušivým elementem jak to někdy bývá. Lightfields je o pocitech viny, lítosti, odpuštění, bolesti, utrpení, ale i o vykoupení a té romantiky si také trochu užijete. Na nedělní odpoledne jako stvořené.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí