plakát seriálu

Lip Service

(Lip Service)

Názory uživatelů

Lip Service

Přiznám se, že pro mne je tento seriál s L wordem nesrovnatelný. Lip Sevice je mnohem více vyspělé, civilnější a opravdovější drama (byť s užším záběrem vzhledem k počtu charakterů), než americký L word. Jistě, i zde jsou všechny holky krásné a Glasgow je očividně lesbickou metropolí, nicméně u Lip Service ve mne nepřetrvával pocit, že LGBT komunita je nějakým monstrózním uzavřeným vesmírem, do něhož jakmile patříte, tak jste téměř úplně vytrženi z běžného světa, jako tomu bylo u L wordu.
Postavy jsou všechny vesměs sympatické a zajímavé, mou absolutně nejoblíbenější byla policistka Sam - krásná ženská s pro mne nejsympatičtějším životním postojem. Přestože ve druhé sérii seriál prodělal obrovské charakterové změny (doslova z dílu na díl zmizely dvě hlavní postavy a s nimi i jedna z nejsilnějších dějových linek), tvůrci se s tím vypořádali poměrně dobře a na zábavnosti Lip Service rozhodně neztrácí.

Velkým bonusem k té spoustě sexu a večírků, kterými seriál oplývá, je nepochybně i nádherná skotská angličtina většiny postav.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Seriál o 4%, o kterých máte dojem, že v Glasgow jsou spíše 90%.

Největším zklamáním je pro mne beze sporu postava (neskutečnénapěstkrávy) Frankie. Už dlouho jsem neviděla takhle šablonovitou postavu - drsňačka, co je naštvaná na celý svět a tak neustále jedná samolibě, kouří cigára, vrhá svůdný pohledy a "fancy a fuck" a přestože pořád působí sobecky a naštvaně, neustále brečí na záchodě. Díky ní jsem myslela, že už si další epizodu nepustím, ale naštěstí je tu rozverná Tess (nejzábavnější při randědí s "heterosexuálkou"), která mě strašně baví a beru ji jako takový hlavní záchytný bod. Ty ubrečené a hysterické lesbičky mě chvílemi vytáčejí, nemluvě o neherectví neustále se mračící Laury Fraser, která svou křečovitostí ničila už Breaking Bad. Mimochodem trochu jsem se zasmála komentáři na čsfd o tom, že postavy nejsou obětmi zvratů - protože je to přesně naopak. V pravou chvíli se pokaždé někomu rozbije telefon, nebo zasekne výtah - a to nepřehlédnutelně v každém díle. Mimo to vztah Cat a Frankie (nejotravnější seriálová dvojice!) byl od začátku otevřenou knihou, u které jste po celou dobu doufali, že ji nemáte až tak přečtenou. Ale tvůrci to zvorali s tou předvídatelností, zřejmě si to uvědomili a tak vypustili obě dvě. Jsem překvapená, že to říkám, ale po odchodu tohoto páru už seriál nikam nesměřoval. Postavám se v podstatě nic nedělo (jediný Tessin vztah za celou sérii ukončili jednou větou), nepojil je žádný opravdový příběh a scény v nemocnici byly nejen otravné, ale zbytečné. Když SPOILER všichni stáli nad mrtvou Cat a tvářili se jakoby se nechumelilo, KONEC SPOILERU, to byla třešnička na dortu. Vesměs je to ale stále zábavné a upoutala mě extravagantní Sadie. Mimochodem mě trochu zklamalo, že se většina herců ani nesnažila o skotskou angličtinu a lidé je tu ještě chválí, jak je ta skotská angličtina krásná.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lip Service

Po roce jsem se opět vrátila k britské dramatické tvorbě a musím říct, že opět nezklamala. Stejně jako loni Mistresses, i Lip Service má nějaké tajné vnitřní kouzlo, které vás nutí koukat dál a dál.

Samozřejmě je tu pár věcí, které mi úplně nesedí. Nemůžu srovnávat s americkým The L World, které je, jak předpokládám, založeno na stejném tématu. Ale tady u Lip Service mi přišlo trošku zvláštní, že to byl seriál plný lesbiček. Jasně, je to ústřední téma celého seriálu, přesto mi ale přijde divné, že všechny holky, které se v seriálu objevily, všechny nové postavy, se kterými se seznámily, byly jen lesbičky. Jako by v jejich okolí neexistovaly hetero holky. Stejně tak jak všechny bydlely v jednom bytě, takže se párkrát objevily scény, kdy se společný byt otřásal těmi výkřiky třech souložících ženských párů. Možná mi to přijde zvláštní kvůli stereotypnímu zobrazení lidí v seriálech, přece jen se nestává moc často, že se v hlavních rolích vyskytují lesbičky, nebo já jsem se s tím zatím moc nesetkala. Jen říkám, že mi tohle přišlo zvláštní, tolik lesbiček na jednom místě.

Na druhou stranu seriál má mnoho pozitiv, které na něm oceňuju. Líbilo se mi, že se tvůrci nebáli nahoty a sexu. Takové to sladké pusinkování je sice fajn, ale rozhodně to není reálný odraz skutečnosti. Zdejší scény vypadaly, že by se to tak doopravdy mohlo dít. Nejlepší ovšem bylo, že bez otálení a výčitek tvůrci zavraždili jednu z hlavních postav. Ten okamžik byl tak nečekaný, že překvapil i mě, a věřte, že to se nestává tak často.

Postavy nejsou nijak extra příjemné, oblíbila jsem si jen Tess, ostatní mi byly jedno. Přišlo mi vtipné, jak každá holka chtěla jinou... Tess chtěla Lexy, Lexy chtěla Sam, Sam chtěla Cat a Cat chtěla Frankie... pohoda :D

Otevřené finále, jak jinak :) Poslední díl nebyl ničím výjimečný, i když mi bylo trošku líto, kam se nakonec Lexy vydala. Ale tak mohla jsem čekat, že nikoho nepostihne šťastný konec. Rozhodně ne v tomto seriálu.

Seriálu nechybí pořádná záhada (i když vyústění mě trošku zklamalo svou obyčejností), spousta večírků, alkoholu a sexu. Pokud chcete seriál plný holek a stoprocentní drama, tak Lip Service určitě zkuste.

70 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skotský L word?

Tenhle seriál jsem objevila náhodou a po shlédnutí 1. dílu mě dost zaujal. Některé postavy svým charakterem připomínají postavy z the L word, ale to mě nějak neodradilo. Herečky jsou sympatické (líbí se mi jejich přízvuk :-) a prostředí městečka Glasgow dodává zajímavou atmosféru. Rozhodně myslím, že stojí za zkouknutí. I když by asi měla být hlavní postavou Frankie, tak mě rozhodně více zaujala Cat a to i po herecké stránce.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Milé překvapení ze Skotska :)

K tomuto sriálu jsem se NIKDY nechtěla dostat, neb to jeho posuzování s L Wordem, který pro mě vždy byl, jest a bude sdcovou záležitostí, mě vytáčelo :D Ale kvůli nudě jsem se k němu odvážila a teď toho vůbec nelituji, protože mě začal fakt bavit ;) Hlavně Frankie, která je úžasná, i roztržitá Tess, jediná, která mi tam totálně leze na nervy je Cat svou přemoudřelostí, i když není zlá, tak mě tím podstatně štve :D A 100% dávám i přes svou tálou lásku k L Wordu hlavně pro to krásné britské prostředí, které miluji :)

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí