plakát seriálu

Lovci lebek

(Breakout Kings)

Epizoda 2×09 – Mistr úniku (Freakshow)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vězeň jménem Max je profesionálním cirkusovým mistrem útěků. Souhlasí s rozhovorem pro televizi a při té příležitosti uteče. Erica a Shea jsou už v kanceláři, když se Ray vydá pro Lloyda. Ten stále trvá na tom, že s nimi už nechce mít nic společného a Ray bude mít hromadu práce, aby ho k návratu přemluvil...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Lloyd to vzdá ve chvíli, kdy Ray zvedne telefon a zavolá Lloydově matce. Jakmile se dostanou do kanceláře, potkají policisty, kteří se vyptávají na Peta Gilliese. Erica se jde podívat do jeho kanceláře a Shea ji následuje. Erica se mu se vším přizná a Shea jí odpoví, ať se o to kouká postarat, jinak je všechny ohrozí.

Chvíli po zapojení Lloyda do práce, se ozve přes telefon Damien Fontleroy. Lloyd telefonát ignoruje, takže jej zvedne Ray. To ale Damiena rozčílí. Max zatím utíká a během toho zabíjí prodavače, převléká se a stopne si řidiče, se kterým se vydá na další cestu. Lloyd, Erica, Shea, a Ray se vydají na místo, kde by měl být cirkus, aby o Maxovi získali další informace. Zatknou klauna, který jim řekne o tom, kde byli Maxovi rodiče. Tým si myslí, že Max chce zabít svého otce. Než se vydají po stopě, Ericu kontaktuje Pete a ta mu řekne, aby zmizel. On jí dá na sebe telefonní číslo, aby se mu mohla ozvat.

Když tým dorazí na místo, kde by měl bydlet Maxův otec, přijdou na to, že muž před nějakou dobou zemřel. Max mezitím pokračuje v řádění a zabíjí muže, kterého si původně stopnul a bere si jeho vůz. Julianne zjistí, že Max míří jinam a Lloydovi dojde, že cílem je ve skutečnosti Maxův bratr Kurt. V tu chvíli se opět ozve Damien a jelikož telefon zvedne opět Ray, Damien se rozzuří.

Tým míří ke Kurtově domu a najdou ho prakticky obklíčený místní policií. Kurt odmítá odejít a Ray je naštvaný, protože akce místních vlastně Maxe varovala, že jsou mu na stopě. Erica využije tento moment k tomu, aby zavolal Petovi a ten jí sdělí, že se hodlá přihlásit na policii. Max se dostane do domu svého bratra a zlikviduje ho, Rayovi vše dojde, bohužel o chvíli později a už se nedá nic dělat. Erica si ovšem Maxe všimne a pustí se do jeho pronásledování.

Když se pak i s vězněm vrátí do kanceláře, opět se ozve Damien. Lloyd nechá Julianne, aby ho dala na hlasitý odposlech a konečně si s ním promluví. Damien se mu pochlubí, že má další děvče a nechá mu nápovědu, kde jí může najít. Týmu dojde, že je Damien sledoval ze střechy protější budovy a když se dostanou na místo, zjistí, že unesenou dívkou je Rayova dcera...

Hlavní postavy
Ray Zancanelli
Sean 'Shea' Daniels
Julianne Simms
Lloyd Lowery
Erica Reed
Vedlejší postavy
State Trooper Swerski
Carnival Patron
Todd the Truck Driver
The Cashier
Chief of Police
Detective Gay
Jason Frost
Detective Estes
Kurt Peebles
Pete Gillies
Damien Fontleroy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMistr úniku
Původní názevFreakshow
Rok natočení2012
Premiéra29. dubna 2012
Česká premiéra26. května 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 330 000 diváků
Autoři profilu epizody