plakát seriálu

Lovci lebek

(Breakout Kings)

Epizoda 2×10 – Pomsta je sladká (Served Cold)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Damien má Rayovu dceru a tým sleduje stopu z nápověd, které jim únosce zanechal...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Damien Lloydovi nechává kus papíru s kódem a Ray se mezitím rozhodne zatím nepředat Maxe zpět do vězení, protože by to znamenalo, že jeho lidé by se museli vrátit do vězení také. Erica a Shea Maxe tedy skryjí před eskortou. Erica během té doby Sheovi poví o Petových plánech. Lloyd zatím rozluští kód a zjistí, že se jedná o telefonní číslo. Zavolají na něj a Damien Lloydovi řekne, že musí jeho stopy sledovat, aby Rayovu dceru zachránil.

Prvním krokem je návštěva muže, se kterým Julianne přišla o panenství. Když k domu zmíněného muže dojedou, Shea zůstane v autě s Maxem a sebere tajně Erice telefon. Napíše z něj textovku Petovi, aby si s ním mohl promluvit. Zbytek jde zatím do domu a přijdou na další nápovědu. Ta je zavede do domu Marisol Duchampové, vdovy po Charliem. Erica ji vezme stranou a Lloyd poví Rayovi, kde si myslí, že je další nápověda. Ray se tak musí podívat do urny s Charlieho popelem. Další vodítko tam skutečně je a aby se nenudili, musí ještě polapit Maxe, který se pokusil o útěk.

Když se vrátí do kanceláře, Shea se vyplíží ven, aby si popovídal s Petem, který očekává samozřejmě Ericu. Shea ho zbije a řekne mu, aby se ke všemu přiznal. Jestli ale zmíní Ericu, Shea si ho najde. Cestou zpátky do kanceláře pak vrací Erice její telefon.

Julianne pokračuje ve snaze Damiena vysledovat přes telefon, stále ale neúspěšně. Lloyd rozluští místo z další nápovědy a je donucen se tam vydat. Musí se setkat s rodiči dívky, která kvůli němu zemřela. Ray od nich získá dopis s popisem dalšího místa. Dorazí na vrakoviště, kde najdou batoh. Uvnitř najdou kapesník. Damien jim v tu chvíli zavolá a poví jim, že s ním mají otisky ze zbraně, kterou Lloyd použije k zabití Maxe.

V kanceláři už Ray ztrácí nervy. Lloyd si ho vezme stranou a poví mu, že cílem Damiena je přivést ho k šílenství. Lloyd souhlasí s tím, že Maxe zabije. Damien jim zavolá s instrukcemi, kde k činu má dojít. Ray a Lloyd se tam s Maxem vydají, ve dveřích ale potkají policisty. Ti jim sdělí, že Pete se ke všemu přiznal a řekl jim, že jednal sám. Lloyd se posléze dostane na místo a namíří na Maxe zbraň. Damien mu zavolá a začne ho psychicky týrat. Ray v tu chvíli řekne Julianne, že Damien je musí sledovat osobně z některé budovy v okolí. Julianne začně pouštět požádní alarmy, aby zjistili, kde se Damien přesně skrývá.

Erica a Shea se pustí do pronásledování. Shea ho zažene na střechu, kde se k nim přidají Ray a Lloyd. Ray z něj dostane informaci, kde je schovaná jeho dcera a Julianne ji obratem zachrání. Ray pak Damiena při výbuchu vzteku srazí ze střechy. V kanceláří se pak ukáže Richard Wendell, ředitel Maršálů a snaží se přesvědčit členy týmu, aby přiznali, co se na střeše stalo a pokud Raye napráskají, slíbí jim, že jim budou tresty zrušeny...

Hlavní postavy
Ray Zancanelli
Sean 'Shea' Daniels
Julianne Simms
Lloyd Lowery
Erica Reed
Vedlejší postavy
Detective Estes
Mr. Ganaway
Theresa Zancanelli
Pete Gillies
Transport Officer
Damien Fontleroy
FBI Marshal
Richard Wendell
Mrs. Ganaway
U.S. Marshal
Detective Gay
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPomsta je sladká
Původní názevServed Cold
Rok natočení2012
Premiéra29. dubna 2012
Česká premiéra2. června 2013
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka42 minut
Sledovanost premiéry1 330 000 diváků
Autoři profilu epizody