plakát seriálu

Lovci lebek

(Breakout Kings)

Názory uživatelů

BK

Myslela som si, že seriál tohto zamerania nebude nič pre mňa. Dá sa povedať, že ma pôvodne ani nelákal, no nakoniec som skúsila a môžem povedať, že si ma získal.Jednotlivé epizódy síce išli podľa nejakej načrtnutej schémy „útek- chytanie-chytenie“, no nedá sa povedať, že by som sa nudila a nebavilo ma to Na tej opakujúcej sa schéme bolo určite niečo. Bolo zaujímavé sledovať, čo ešte vymyslia aby sa dostali von.Zatiaľ čo v prvej sérii chýbala väčšia prepojenosť dielov, v tej druhej už bola. A že posledná dvojepizóda stála zato. Ten koniec si určite pýtal pokračovanie a tretiu sériu.
Postavy sa mi páčili, určite medzi mojich favoritov patril Loyd, to bol taký zlatý trtko, ale aj ostatný mali niečo do seba. Určite bolo dobré vyradiť tie dve postavy a jednu z nich nahradiť, to vyšlo. V druhej sérii dostávajú aj viacej priestoru, čo sa miestami môže zdať postavené na hlavu.
BK môže pôsobiť ako obyčajná, nič neponúkajúca kriminálka s epizódnym charakterom. No možno ňou aj je, ale na pohodový večer slúži celkom dobre.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Breakout Kings

1. sezóna
Pokud někdo čekal, že se bude jednat o seriál ve stylu Prison Break musí být asi zklamán, jelikož jediné, co je společné je vězeňské prostředí a útěk. BK je spíše kriminálka, kde si US maršálové berou na pomoc vězně. Mírným zklamáním pro mě je, že každý díl je prakticky "stejný". Vždycky uprchne vězeň a sestavený tým se ho snaží chytit. Tím si myslím, že z tohoto seriálu vznikne další kriminálka, ovšem na trochu jiný způsob. Spíše jsem čekal, že se bude jednat o jeden ucelený příběh, který se potáhne třeba celou první sezónu nebo i více řad podobně jako právě Prison Break.
70 %

2. sezóna
To, co jsem mírně hanil v první řadě, bylo v té druhé bohatě splněno a tuhle partu jsem si prostě zamiloval.
90 %

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

It takes a con to catch a con

Na to, že se původně říkalo, že Breakout Kings bude hodně podobný Prison Break, tak si myslím, že to tak rozhodně není. V seriálu se mi hodně zalíbílo hlavní téma, že zločinci budou chytat zločince. Je dobrý některým z nich dát šanci se zlepšit. Navíc třeba takový Lloyd mě jako postava strašně zaujala už díky tomu, jak se vyzná v lidech a dokáže je skvěle analyzovat. A co se týče věznů, co utečou, to jsou vážně šílenci, ale někdy to má vážně zajímavý převrat a myslím si, že tvůrcům se to opět povedlo a seriál tu s náma bude ještě nějakou chvíli :)

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

It takes a con to catch a con.

Po zklamání ze sitcomu Retired at 35 jsem si řekla, že je čas na malou změnu žánru. Breakout Kings mi padlo do oka hned, přeci jen drama, T-Bag, akce a A&E aneb první seznámení s dílkem této stanice.

Když Breakout Kings zrušili, nebyla jsem překvapená. Moc jsem o tomto seriálu nevěděla, vlastně jediné, co mi utkvělo v paměti bylo, že se zde objevila má oblíbená postava z Prison Break, a to již zmiňovaný T-Bag. Po prvním díle jsem byla velmi příjemně překvapená.

Postavy jsou napsány zajímavě, každá má něco do sebe. Jejich představitelé jsou příjemní, dá se na ně koukat a nesnaží se přehrávat, jsou prostě přirození, což velmi oceňuju. Nejvíc jsem si bezkonkurenčně zamilovala Llyoda. Jeho pravdomluvnost, která často až urážela, strašpytelství a přesto odvaha, ta trapnost, se kterou přistupoval k Julianne, všechno do sebe prostě krásně zapadlo.

Přiznám se, že jsem na začátku byla mírně skeptická ohledně Ericy, která po pilotu nahradila jinou dámu, která byla původně v týmu. První díl, ve kterém Erica je, nebyl nic moc. Neoblíbila jsem si ji. Ale herečka Serinda Swan mi brzy dokázala, že její postava stojí za to, aby ji lidi měli rádi. Netrvalo dlouho a zařadila se hned za Lloyda.

Případy byly poutavé. Samozřejmě nejlepší částí všech epizod byl začátek, kdy dojde k samotnému útěku z vězení. Potom následovala klasická akční kriminálka, kdy náš tým pomocí techniky i dedukčních smyslů dokázal vězně najít a znovu zatknout. Za to si vysluhovali odměny formou měsíčního krácení jejich trestů, takže je jasné, že ani hlavní hrdinové nejsou žádní svatoušci, což se tak často nevidí.

Většina seriálu byla tvořena epizodními případy. Druhá série tento koncept maličko obměnila, když tým vězně nechytl. Ten se pak stal hlavním padouchem sezóny a během série se vrátil celkem asi čtyřikrát; samozřejmě se kolem něj točilo také finále série, které později bylo přeoznačeno za finále seriálu.

Kingům nechybí ani momenty překvapení. Příběh mě nutil sledovat pozorně, neodvracet se a nepracovat na ničem jiném. I tak mě ale seriál párkrát dokázal překvapit (bezkonkurenčně největší šok přišel na začátku druhé série). Toho si vážím, protože se to moc často nestává.

Breakout Kings má sice pouze dvě série, ale myslím si, že se seriál může řadit mezi více vydařené kousky současné seriálové tvorby. Rozhodně doporučuju všem fanouškům kriminálek, akčních seriálů i chytrých dialogů.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

lovci :)

Seriál ako celok bol skvelý. Dobrý scénar i obsadenie. Jednotlivé diely sú zaujímavo spracované, aj keď majú i svoje slabšie chvílky. Seriál som začala pozerať hlavne kvôli mega kampani na jednej zo slovenykých televízií a ľudí (teda i mňa) nalákali na T-Baga. No ale vydržala som a videla som celú prvú sériu. Som zvedavá, čo bude v dvojke :D P.S: slvenský dabing zabili :D no hrôza....

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Breakout kings

Každý díl Breakout kings má prakticky stejné schéma – vězeň uteče, tým se ho snaží chytit a nakonec se jim to podaří. Některé útěky vězňů byly originální, ale u některých by se člověk i divil, kdo všechno může pracovat jako dozorce ve vězení. Celý seriál se tak stává docela nudným a předvídatelným. Ve druhé sérii alespoň přidali multiepizodního záporáka Damiena.

Dialogy jsou otřesné, sem tam nějaká pronesená perla to prostě nemůže zachránit. Téměř všichni herci vypadají, že se většinu času nudí. Jediným důvodem ke sledování se tak pro mě stal Jimmi Simpson. Jeho Lloyd Lowery je jedna z mých oblíbených postav. Nějak nechápu, proč ale vybrali zrovna tyhle tři vězně? Chápu, že Lloyd je v týmu, protože je génius. Ale proč jsou tam Shea a Erica, kteří neumí nic, co by nezvládl průměrný U.S. Marshall, to je mi záhadou.

Ve druhé sérii dostávají vězni mnohem větší svobodu, nosí zbraň, řídí auto, dokonce mohou strávit venku i jednu noc a nikoho z nich nenapadne zdrhnout? Taková zápletka by se mi hodně líbila, po určité době by jeden z Breakout kings zneužil důvěry a prostě zmizel.

Kdybych byla hodně kritická, tak musím říct, že všechny postavy jsou chodící klišé – matka bojující o svou dceru, geniální panic mající problémy s matkou, černý vůdce gangu, holka geek s psychickými problémy, vážně nemocný policista a zkorumpovaný policista snažící se vrátit na správnou cestu. Postavy seriálu zrovna nepatří mezi ty nejsympatičtější. A když na začátku druhé série jednu z postav odstranili, tak mi to ani nevadilo, protože ta postava tam prostě nechybí, a v tom vidím docela problém, když mi jsou hlavní postavy seriálu tak nějak lhostejné. V seriálu mi taky chybí nějaký šéf, který by budil u všech, včetně Raye a Charlieho, zasloužený respekt. Taky to, že Ray říká vězňům "animals", mi přijde poněkud urážlivé.

Pro mě je Breakout kings seriál, který nepřináší nic nového, má jednoepizodní schéma, nepříliš sympatické postavy, ale pokud nechcete nad ničím přemýšlet a chcete vsadit na jistotu, že za 45 minut bude uprchlý vězeň zase zpátky ve vězení, tak směle do Breakout kings.

30 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

BK

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších seriálů za poslední rok.
Nechybí mu akce, vtip a řádná dávka sarkasmu a ironie.
Doufám, že budou následovat i další serie a seriál si uchová svůj osobitý styl a švih.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Breakout Kings

Na tento seriál jsem se začala dívat kvůli tomu, že byl od tvůrců Prison Breaku. Srovnávat se to určitě nedá, ale přesto jsem byla docela spokojená. Každý díl jsem byla zvědavá, co vymyslí za zápletku a jsem ráda, že se tam objevil i ucelený příběh. Lloyd byl roztomilý, Erica kočka, jen s Rayem jsem měla trochu problém, protože mi byl nesympatický a příliš se mi do té role nehodil. Škoda, že seriál skončil, minimálně jednu sérii bych si ještě dala.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Breakout Kings

Super seriál, poslední rok jsem byl tak trochu i redaktorem na stránce věnovaným tomuhle seriálu, tak to znamená že to musel být dobrej seriál když jsem se na to nevykašlal.
Byl to pro mě šok když se koukám na Twitter a tam že A&E už nechce pokračovat v BK, říkal jsem si že to je nějaký divný viď ta 2. série byla ještě lepší než ta první tak proč? Ale co se dá dělat musím se s tím smířit

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skvělý seriál

Seriál který si mě získal hned během prvního dílu a nepřišel o mě ani během jednotlivých dalších dílu ale ani při další sérii . Jeden z nejlepších vyšetřovacích seriálu poslední doby

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pohodička

Po reklame ktorá bola tomuto seriálu venovaná v istej slovenskej televízií som čakala trochu viac. Časť s T-Bagom, sa mi vôbec napáčila a podľa mňa to bol skôr prestrel. Ale na druhej strane, je to celkom fajn taktiež ma uchvátilo že väzni naháňajú väzňov.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Americké věznice jsou opravdu tolik k smíchu ?

Chtěl jsem napsat svůj názor až se podívám na kompletní první řadu, ale vůbec nevím zda celou první řadu dokukám. Připadá mi, že tvůrcu si dělají srandu z amerických věznic. Lupiči, vahové a úchyláci z nich utíkají jako po másle. Čekal jsem třeba útěk vězně a jeho dopadení se protáhne na celou první řadou, ale zatím je to ve stylu ÚTĚK-VYŠETŘOVÁNÍ-DOPADENÍ a pořád dokola. V dílech mi chybí zvrat, nečekaná událost někdy i akce.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Žádný Prison Break!

Vůbec nerozumím, proč to spousta lidí porovnácá s Prison Breakem. Tento seriál je úplně o něčem jiném. Klasická kriminálka, kde se partička policistů a vězňů snaží chytit uprchlíky. Celkem dobrý náměť, jen bych možná vyměnila pár hereckých obsazení.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé