Plakát

Lovci pokladů

(Relic Hunter)

Sydney Fox je neortodoxní profesorka historie s nezkrotnou touhou po vzrušení a vášní pro dobrodružství. Projíždí zeměkouli křížem krážem, proplouvá nebezpečím, řítí se za nejznámějšími světovými záhadami, ztracenými poklady a odcizenými vzácnými artefakty všech věků a koutů světa. Díky svým... [více]

1999–2002 | Kanada / Francie / Německo / USA | 43 minut | Syndication | Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný | 66 epizod | status: ukončeno v roce 2002
Poslední odvysílaná v ČR

3×22 – Poselství druidů

(premiéra 12. 10. 2007 – před 13 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

3×22 – So Shall It Be

(premiéra 20. 5. 2002 – před 18 lety)
závěr seriálu

Lovci pokladů – O čem to je

Sydney Fox je neortodoxní profesorka historie s nezkrotnou touhou po vzrušení a vášní pro dobrodružství. Projíždí zeměkouli křížem krážem, proplouvá nebezpečím, řítí se za nejznámějšími světovými záhadami, ztracenými poklady a odcizenými vzácnými artefakty všech věků a koutů světa. Díky svým odborným znalostem a dobré pověsti je velice vyhledávána rozmanitými zaměstnavateli. Patří mezi ně tajné vládní agentury, soukromí sběratelé, muzejní kurátoři, soudní vykonavatelé, náboženské osobnosti, politici, nekonformní boháči, fanatici, nebo dokonce zloději. Všichni vkládají enormní naděje do jejích neobyčejných schopností nalézt to, co oni sami nemohou.

Jejím pomocníkem je učitelský asistent Nigel Bailey (Christian Anholt). Tento asi dvacetiletý atraktivní Brit v sobě nezapře intelektuála, mnohdy Sydney doprovází na misiích proti její vůli. Vždy se nečekaně ocitne se Sydney v akci, pokaždé je beznadějně mimo, komplikuje cestu a přivádí je oba do nebezpečí. Vypadá to, že by měl raději zůstat v zaprášené knihovně, hltat staré antické rukopisy než se courat po světě, vyhýbat se kulkám a plazit se úzkými tunely. Jenže on je neschopný šaramantní lovkyni pokladů říci „ne".
I na univerzitě má Sydney pomocníka. Spolehlivou sekretářku Claudii, která se ne vždy může spolehnout na Sydniina a Nigelova profesionální osvědčení. Jejich pátrání urychluje pomocí moderní vědy a trendů popové společnosti, a udržuje tak oba akademiky v rovině současného světa.

Sydney Fox
Nigel Bailey
Karen Petrusky
Zajímavé zajímavostidalší zajímavosti
Články k seriáludalší články
Další názvy, pod kterými můžete seriál znát

Lovkyně tajemství (slovenský název)

Info box
Stanice

Syndication

Délka

43 minut

Žánr

Fantasy
Mysteriózní
Dobrodružný
Akční

Země původu

Kanada
Francie
Německo
USA

Roky vysílání

1999–2002

První vysílání

20. září 1999

Ukončení seriálu

20. května 2002

Dabing

ANO – detaily na DabingForum.cz

Na CZ obrazovkách

AXN (2020)
AXN Black (2020)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)

Související