plakát seriálu

Low Winter Sun

(Low Winter Sun)

Názory uživatelů

Good man. Cop. Killer.

Tento seriál šel kompletně mimo mě. Ale tak moc, jak už dlouho žádný ne. Příběh se mi táhnul snad ještě více než u Golden Boy, a to už je co říct.

Hned pilotní epizoda mi dala zabrat; snažila jsem se jí prokousat snad dva dny. Na to, že jsem nesledovala nic jiného (a v podstatě ani neměla co jiného na práci), je to docela špatná bilance. Příběh sice začal přímo akcí - vraždou, která by diváka obecně měla nabudit na to, co bude následovat, ovšem tady se to vyvinulo právě naopak. Hlavní postavy se ukázaly v pravém světle, leč víc nesympatické už by být nemohly. Někomu možná prostředí drsného Detroitu, zkorumpovaných policistů a drogových dealerů může vyhovovat, ale mě to bohužel neskutečně uspává.

Pokud však máte výše zmíněné prostředí rádi, budete si libovat. Low Winter Sun se celou dobu drží v syrové realitě. Žádné přikrášky, jen realita všedního dne. Vraždy, drogy, průměrné postavy a jedno vyšetřování, které se zdánlivě točí v kruhu. Hlavní vyšetřovatel je vrah, to pro diváky není žádným tajemstvím, jelikož jeho zločin vidí hned v prvních minutách seriálu. Jádrem se tedy stává to, jak (a zda) se z toho vyvlíkne. Frank je totiž dobrák od kosti, jen měl trable s holkou, která mu zatemnila mozek. Nechce tedy vraždu hodit na někoho jiného, ale uzavřít ji jako nevyřešenou. To mu jde ale docela těžko, když mu jiný otravný detektiv neustále leze do zelí a ptá se na rýpavé otázky. K tomu vyvstanou trable s Frankovým komplicem Joem, který je stejně zkorumpovaný, jako zavražděný McCann, jeho bývalý parťák.

Co ale opravdu nemůžu překousnout, jsou ty nehorázné skoky v ději. Nevím, třeba jsem jen tolik nedávala pozor. Nicméně mi přišlo, že celý seriál byl sestříhaný s obrovskými děrami v dějové linii. Tím pádem jsem celou dobu nechápala, proč se ty postavy chovají tak, jak se chovají, proč jdou tam a za tím atd. To byl pro mě největší zádrhel. I skok mezi tím, kdy se vražda provalí a Frank je na útěku, jsem vůbec nepobrala. V jednom díle je prostě v pohodě a v dalším je najednou na útěku a chová se úplně nelogicky, jako psychopat.

Když už ale nic, tak konec potěšil. Líbilo se mi, že to nebyla typická výhra dobra nad zlem. Frank se zase uklidnil a z vraždy vyvázl nevinně. Tak se dělá (téměř) dokonalý zločin!

Na AMC mě už zklamal Rubicon a ani druhý seriál této stanice vůbec nenadchnul. Docela se bojím, jak na mě bude působit The Walking Dead nebo Breaking Bad, až se k nim dostanu. Možná jsem na tuto stanici ještě nevyzrálá.

20 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Originál zůstal nepřekonán

Seriál inspirovaný britským tv filmem má větší žáběr postav (gangy), přidal na okecávání a drsňáctví, ale kromě opět výborného Stronga postrádá další prvky originálu - temná atmosféra, všudypřítomné nápětí, lidské a hroutící se postavy... Takový je Geddes v originálu, tady je jen otravný naštvaný macho.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé