plakát seriálu

Lucifer

(Lucifer)

Zajímavosti ze seriálu
Seriál je založen na stejnojmenném komiksu vydavatele DC comics. Tvůrci jsou Neil Gaiman a Sam Kieth.
V původním komiksu "Lucifer" od nakladatelství DC Vertigo, měly hlavní postavy značně jiný vzhled, než jaký vytvořili tvůrci seriálu. Mazikeen (Lesley-Ann Brandt) je namalovaná s velmi světlou kůží a se zraněním na půlce obličeje, kde nemá skoro žádné maso a většinou, když je mezi lidmi, tak zranění skrývá pod maskou. Amenadiel (D.B. Woodside) je nakreslený jako běloch s dlouhými bílými vlasy a hlavně vypadá o hodně starší. Vzhled samotného Lucifera (Tom Ellis) podléhal striktním instrukcím tvůrce komiksu Neila Gaimana, který chtěl, aby Lucifer vypadal jako David Bowie.
Bar, který Lucifer Morningstar (Tom Ellis) vlastní, se jmenuje Lux. Z latiny slovo "lux" překládáme jako "Morningstar" nebo jako "světlo", což je často používáno jako Luciferovo jméno a paradoxně v některých biblických textech i jako označení Ježíše.
Po pilotním dílu tvůrci přeobsadili roli Dana, takže v dalších dílech místo původního Nicholase Gonzaleze hraje Dana Kevin Alejandro.
Auto, kterým jezdí Lucifer Morningstar (Tom Ellis), je dnes již téměř legendární Chevrolet Corvette C1 z roku 1962. Vůz má poznávací značku FALL1N1, což je přepis anglického slova "fallen", které znamená "padlý". Odkazuje tím na Luciferův původ jako padlého anděla.
Komiks v České republice začala v roce 2007 vydávat CREW pod názvem Lucifer.
Jedná se o velmi volnou adaptaci komiksu, seriál si z ní vzal prakticky jen jména postav.
Seriál byl původně vysílán na stanici Fox.
Klub LUX je situovaný v Los Angeles. Vstup do klubu je zadní vstup do El Capitan Theatre, pro letecké záběry byly použity záběry hotelu Sunset Tower, kterému bylo pomocí CGI přiděláno nejvyšší patro se špicí. Interiér LUXu v první epizodě byl natáčen v klubu The Emerson Theatre a pro další epizody byl ve zmenšeném poměru postavený ve studiích.
Postava detektivky, která v seriálu Diablo představuje Chloe, má příjmení Dancerová. Toto příjmení měla Chloe v původním pilotu Lucifera a až později bylo nahrazeno Deckerovou.