Lucifer

Lucifer (Lucifer) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Seriál je založen na stejnojmenném komiksu vydavatele DC comics. Tvůrci jsou Neil Gaiman a Sam Kieth.
Vložil: checkean
V původním komiksu "Lucifer" od nakladatelství DC Vertigo, měly hlavní postavy značně jiný vzhled, než jaký vytvořili tvůrci seriálu. Mazikeen (Lesley-Ann Brandt) je namalovaná s velmi světlou kůží a se zraněním na půlce obličeje, kde nemá skoro žádné maso a většinou, když je mezi lidmi, tak zranění skrývá pod maskou. Amenadiel (D.B. Woodside) je nakreslený jako běloch s dlouhými bílými vlasy a hlavně vypadá o hodně starší. Vzhled samotného Lucifera (Tom Ellis) podléhal striktním instrukcím tvůrce komiksu Neila Gaimana, který chtěl, aby Lucifer vypadal jako David Bowie.
Vložil: Miro_CZ
Bar, který Lucifer Morningstar (Tom Ellis) vlastní, se jmenuje Lux. Z latiny slovo "lux" překládáme jako "Morningstar" nebo jako "světlo", což je často používáno jako Luciferovo jméno a paradoxně v některých biblických textech i jako označení Ježíše.
Vložil: Miro_CZ
Po pilotním dílu tvůrci přeobsadili roli Dana, takže v dalších dílech místo původního Nicholase Gonzaleze hraje Dana Kevin Alejandro.
Vložil: Miro_CZ
Auto, kterým jezdí Lucifer Morningstar (Tom Ellis), je dnes již téměř legendární Chevrolet Corvette C1 z roku 1962. Vůz má poznávací značku FALL1N1, což je přepis anglického slova "fallen", které znamená "padlý". Odkazuje tím na Luciferův původ jako padlého anděla.
Vložil: Miro_CZ

Filtr epizod