plakát seriálu

Lucifer

(Lucifer)

Názory uživatelů

Lucifer - hodnoceno po prvni serii

Tento serial jsem velice dlouhou dobu uspesne neregistrovala. Sice jsem videla trailer, ale hned v zacatku me moc neoslnil hlavni hrdina, proto jsem se ani nenamahala pridat si tento serial do watchlistu. Nazor mi pomohla zmenit zdejsi rubrika 'hlaskoviny', kde se serial pravidelne s nejakou tou hlaskou vyskytoval. Serialu jsem tedy dala sanci a byla jsem opravdu prijemne prekvapena.

Netrvalo dlouho a hlavni hrdina mi v roli Lucifera opravdu sednul a ani ostatni herecke vykony serialu nijak neskodily, ba naopak. Postavy jako Maze a Dr. Linda jsou naprosto skvele, chemie mezi ustredni trojici postav je fantasticka a ani nabozensky nadech serialu v celku neskodi. A co je z me strany naprosto obdivuhodne je detska postava Trixie, ktera prozatim neni ani moc otravna, spis roztomila :)

Lucifer je pro me osobne osvezujici detektivni zalezitost, ktera me zaujala natolik, ze jsem si po poslednim dile a nekolikadenni pauze, s radosti cely serial zopakovala. Doporucila bych to lidem jako oddechovku i srdcovku, serial ktery se smele svou prvni radou vyrovna takovym serialovym klasikam jako byl ze zacatku napr. Castle, nebo Bones.

Serial se opira predevsim o skvele herecke obsazeni.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Máma

A je tu můj úplně první názor na seriál :-) Asi určitě nejsem sám co miluje seriály, ale ke comicsům ani nečuchne. Netvrdím, že jsou špatné, jen to není můj šálek. Každopádně, Lucifer mě pohltil už od první epizody a nepustil. Obdivuji herce se jsou natolik talentovaní, že hrají, zpívají a navíc i hrají na nějaký nástroj (a navíc když hrají dobře). Náš hlavní hrdina mě nadchnul a ten jeho pohled je skutečně ďábelský. Výkony vedlejších postav nejsou o nic moc pozadu, ale nejvíce mě z "vedlejšáků" bavil záporný a úplatný policista, jehož jméno mi vypadlo ;-) Je pravdou, že se seriál nepříjemně blíží k zajeté koleji krimi seriálů viz. Castle nebo Jak prosté. Ale fakt, že je to fantasy, mě lehce uklidňuje.

Za mě nejlepší epizoda: The priest walks into a bar
A nejlepší hláška? no přece: Máma... :-D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Skvost

Lucifer, masterpiece. Pro mě asi vůbec nejlepší seriál současnosti. Luciferův humor je výborný a postava Lucifera v podání Toma Ellise...nemám slov, Tom Ellis a jeho Lucifer je pro mě to nejlepší co současná seriálová scéna nabízí ať už jako celek, nebo jednotlivá postava. To jeho charisma je prostě...ďábélské.. nedokážu si představit nikoho vhodnějšího na jeho místě. Nutno dodat, že ostatní postavy jsou taky skvělé!! Např. Kevin Alejandro (Dan Espinoza) a jeho věčné spory a narážky s Luciferem...Chloe,Mazikeen... nechci vyjmenovávat, prostě jsou skvělí všichni! Pokud váháte, určitě přesťante a ponořte se do tohoto seriálu, nebudete litovat!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

překvapení

U Lucifera jsem vůbec nevěděla, co mám čekat. První díl mě úplně nenadchl, nebyl ani špatný, ani skvělý. Každopádně i tak jsem se nepřestala dívat a nakonec se z toho stal jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Úžasně vybraní herci, kteří se na své role hodí. Herečku Lauren German mám strašně ráda už z Chicago Fire, proto jsem byla nadšená, když jsem zjistila, že hraje i v Luciferovi. Je to parádní seriál, u kterého si vždy odpočinu a zasměju se.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The World is Unraveling

V rámci čekání na třetí sérii jsem si dala maraton a i na druhé zhlédnutí musím říct, že jsem v seriálu nenašla žádnou výraznou slabinu. Ba sledování najednou bylo ještě lepší, než když jsem týden co týden čekala na nový díl.

Lucifer má hned více výrazných kladů, díky kterým jsem si ho oblíbila. Jedním (a snad tím nejhlavnějším) jsou postavy. Tom Ellis v hlavní roli je naprosto uchvacující. Partnerka Chloe se ale rozhodně nenechává zastínit a po čase se na ni dá i zvyknout, i když to spíš vychází z mé obecné nelibosti k ženským postavám. Asi nejvíce otravného v rámci série jsem shledávala Chloeina ex Dana, obzvláště když se ukázalo, že měl prsty v případu Palmetto. Amenadiel mi byl v první sérii trošku proti srsti, ale v druhé si prošel parádním charakterovým vývojem a jako Luciho brácha byl naprosto skvělý. Mohla bych zmínit i další postavy, ale to by byla už "jen" chvála za chválou, počínaje věrnou, leč poněkud sadistickou Mazikeen až po sympatickou Dr. Lindu. V rámci postav si tady určitě přijde každý na své.

Což mě přivádí k dalšímu bodu, a to je vývoj postav. Ať už jde o vývoj vztahů nebo samostatných postav, je radost se na to dívat. Ať už se jedná o postupné "polidšťování" andělů, démonů a dalších nadpřirozených bytostí či vztah Lucifera a Chloe, prostě lahůdka. A mám slabost pro odhalování nadpřirozených tajemství hlavních hrdinů, takže i za to má u mě Lucifer obří plus. I když to nejlepší nás teprve čeká :)

I tempo seriálu je ideální. Lucifer má kratší série, díky čemuž musí hlavní dějová linka rychleji odsýpat a je zde méně času na "vyplňování" epizodními zločiny. V čem vidím snad jedinou slabší stránku seriálu - případy jsou občas nudné, přestože u většiny z nich si Lucifer najde svoji vlastní krizi, která má většinou před zločinem přednost a je kolikrát několikanásobně zábavnější na sledování. Lucifer se naštěstí nedostává do spektra super nudných epizod se super nudnými případy, kde je hlavní zápletka kompletně ignorovaná, a tak jsem neměla potřebu i druhé sledování někde v půlce série dropnout (jako je tomu bohužel u jiných kriminálek). Kromě hlavní zápletky a řešení zločinů dostávají dost prostoru i samotné postavy a jejich problémy, díky čemuž si mě Lucifer ještě více získal. (Jestli to jde :D)

První série se vesměs točí okolo případu Palmetto a Amenadielovy žádosti. Ačkoli mě část s Palmettem příliš nelákala, finále, ve které seriál vyústil, bylo skvělé. Ovšem druhá série ho o několik příček překonala - a to už ve svém zimním finále (myslím že bylo v zimě :D) - cca 13. epizoda. Říkala jsem si, že konec série je už nepřekoná, ale opak byl pravdou. Posledních pět dílů to vzalo hopem a pro EPICKÉ finále druhé série nemám slov. Už aby byl podzim :)

Bonusové body dostává Lucifer i za hudbu. Ať už jde o Tomova sóla doprovázena pianem (pro hlavní hrdiny, co hrají na jakýkoliv hudební nástroj, mám slabost :3), nebo o skladby různých umělců. Nelíbila se mi každá jedna skladba, ale i tak Lucifer obohatil můj playlist o dalších několik umělců.

Shrnuto podtrženo: Stovka, kterou si Lucifer právem zaslouží za skvělou práci jak s postavami, tak příběhem. Rozhodně stojí za to zhlédnout.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Super kombinácia

Seriál Lucifer som začala pozerať hneď po jeho vydaní. Nedávala som seriálu veľké nadeje ešte pred začatím pozerania, pretože kombinácia Lucifer a detektívny seriál mi neišlo dohromady. No dala som tomu šancu. NEOĽUTOVALA SOM!

Seriál sa mi strašne zapáčil tým, že je iný ako ostatné. V niektorých seriáloch je všetko jednotvárne, no v tomto nikdy neviem, čo sa môže odohrať kedže sa tu prelínajú 2 svety.

Všetky postavy sú podľa mňa výborne stvárnené. V každej časti sa nájde humor ale aj dramatické chvíľky.

Páči sa mi tiež, že každá časť konči strašne neurčito. Preto si bez váhania musím pustiť ďalšiu časť, aby som vedela ako to dopadlo. No to sa opakuje pri každej časti, čiže sa mi stáva že celú sériu pozriem za 2 dni a potom sa neviem dočkať nových.

Seriál odporúčam každému, kto kto má rád detektívky, nadprirodzené bytosti, humor ale aj riešenie denno-denných veci.

Moje najobľúbenejšie postavy: Lucifer, Maze, Trixie

Už nech sú ďalšie časti.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pekelník

Serial mal vynikajúci úvod a dobre našliapnuté, viacerý síce mali problém sa preniesť cez to že Lucifer nie je až taký všemocný a že je tam nejako málo tej mágie, mne osobne to neprekážalo, dokocna serial svojou vtipnosťou predčil očakávania. na veľké počudovanie čo sa musí spomenúť hned na začiatok hodnotenia postáv je že detská postava v tomto pripade Trixie nie je otravná, premúdrelá, ale výborne sa tam hodí, pri tak malých deťoch je to až zázrak, jedna z mála detí ktoré (hoci v realnom živote ich mám rád)by som v serialy nezabil. Ostatné postavy sú vyboné :psychologička je skvelá v analýze, Maze .. nádherne sa na ňu pozerá a hrá svoje, Lucifer je asi najvtipnejší padlí anjel akého som kedy videl .. samozrejme svojimi hláškami a aj svojím občas až prostoduchým správaním .. keď sa pre niečo nadchne tak sa kludne vyzlečie do naha, aby daroval svoje šaty bezdomovcovi :D. Detektívka Decker je tiež dobre zahratá a aj jej hlášky stoja za to (3 prsníky a podobné hlásky). Jej bývalí a otec Trixie čo ja viem táto postava mi bola trosku menej sympatická a nejako som sa nestotožnil z preobsadením oproti uvolnenému pilotu pol roka pred premierou .. ten pôvodný herec mi sedel viac na tú úlohu. Luciferov brat anjel Amanadiel bol takým nemastným , neslaným a hlavne pri jeho konaní bolo až zarážajúce kto je vlastne "zlý" z nich dvoch. Teším sa na druhú sezónu na dalšie hlášky a na čo som asi zabudol bol skvelý hudobný doprovod k tomuto serialu by sa len veľmi ťažko robil soundtrack .. a to preto že tých skvelých skladieb bolo viac ako na 2 CD ediciu .. proste v každej časti boli minimálne 3-4 nadupané pesničky a dalších pár počúvatelných.

Pocas sledovania 2 serie menim na 100%
stale ten serial ma co ponuknut a neuveritelne sa bavim.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

#teamLucifer

Právě jsem dokoukala poslední díl poslední řady a je tady ten zkroušený pocit, že je po všem... Čtvrtá řada byla nemilosrdně krátká, rychlá a občas mě přiváděla trochu do rozpaků. Nenechala jsem však všechny ty ne vždy hezké pocity, které ve mě vyvolala vyhrát a na hodnocení jsem neubrala. Nechápu, tak jako vždy, co mi tak dlouho trvalo se na seriál podívat, ale vše potřebuje svůj čas a nelituji, protože jsem se opravdu každý den těšila na Lucifera a kolektiv. :D
Bude mi chybět a budu si jej nadále připomínat, jeho úsměv, humor a rozpustilosti.

Vždy mě přitahoval a zajímal svět "za oponou" a musím říct, že se mi tohle ztvárnění zamlouvá. Pán pekla je vážně klasa. :) A opravdu s ním není nuda, protože jsem se opravdu nasmála.

Musím také vyzdvihnout, že jeho postřehy v oblasti pocitů, emocí a komunikace s lidmi, především díky terapiím s Lindou jsem využívala ke svému vlastnímu prospěchu, takže díky moc Bohu, za tento seriál. :D :D :D Sorry, Lucy :D


Vřele doporučuji :)


P.S. Už jsem obeznámena, že bude pátá řada a svět je zase zelenější! :D <3

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lucifer

Tento seriál som objavila náhodne, hoci Toma Ellisa som registrovala už od seriálu Miranda...čo som ale nečakala bolo, že dostanem komediálno-kriminálny seriál s dávkou nadprirodzena...a ono to vyšlo...som očarená celou prvou sezónou a aj polkou tej druhej a neviem sa dočkať, kedy budú ďalšie diely. Tom je šarmantný, sexy, talentovaný a sympatický chlap s krásnym úsmevom a Lauren German som si obľúbila už keď hrala v Chicago Fire. Nie je o čom, za mňa odporúčam. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

První Sandman

Ačkoliv se všude píše, že je Lucifer z dílny DC comics, není to pravda. Jeho původní domovina je Vertigo, které stvořilo Sandmana a tudíž celý ten "Božský svět". Pokud bych měl mít názor jen jako srovnání komiksů a seriálu, tak by Lucifer krutě pohořel, nejen díky jeho charakteru a podobě, ale i díky ději, naštěstí se tvůrci seriálu mohou držet pouze Lucifera a Amenadiela atd...a nepřidávat ostatní ze světa DC, což každý DC seriál položí. Když si tedy odpustíme srovnávání s komiksy, tak Lucifer jako seriál je lehká, svižná detektivka s dávkou nebeské nadsázky a humoru a trochou toho nadpřirozena.
90% dávám za obsazení a herecké výkony
80% za scénář, kameru a režii
70% za atmosféru seriálu
, tudíž krásných 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Příjemné překvapení

Trochu ulítlá premisa a hollywoodské pojetí? Trochu jsem se toho bála, ale výsledek překvapí. Vtipné, svižné, zajímavé detektivní příběhy... co víc chtít?
Hlavní i vedlejí postav nejsou vyloženě černobílé, snadno si je oblíbíte, když začne pokulhávat situační humor, vždycky pobaví alespoň ten slovní.
U mě dobrý :-)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Láska na první pohled

Jak naznačuje již nadpis názoru tak přesně to, pro mě Lucifer byl. A myslím to zcela doslovně, neboť k tomu, abych se do seriálu zamilovala, mi stačila hned první scéna - nejen že v pozadí hrála má nejoblíbenější písnička, ale i Luciferův přístup a přízvuk... prostě se to najednou stalo. Po prvním díle jsem si řekla: "Tak ještě jeden, a jdu spát.", dopadlo to tak, že jsem byla vzhůru asi do 5 a celý seriál (až do epizody 2x04, již se nemohu dočkat, až zítra shlédnu 2x05) jsem měla shlédnutý během víkendu.

Komiksovou předlohu neznám a asi ani zmát nebudu - komiksy nejsou nic pro mě, ale musím říct, že mě zaujalo celé to "Lucifer se nudil, no tak se sebral a odjel do L.A.!". Také dokážu ocenit všechny ty teologické podněty (sice nejsem věřící, ale mám jisté znalosti - i co se týče satanismu...).

Jediné co mě trochu mrzí je to, jak v některých dílech je TAK málo fantasy podtextu (či jak to mám nazvat...) a soustředí se hlavně na řešení případů. Také bych si přála aby Chloe už konečně uvěřila tomu, co je Lucifer zač - začíná to být únavné.

Něco málo k postavám/hercům:
-Musím ocenit Toma Ellise, neboť mi občas připadá, že byl speciálně stvořen pro tuto roli - ach ano, Luciferova mimika, celková řeč těla a způsob jakým mluví (skvělá kontrola tónu hlasu i hlasitosti) jsou něco úžasného. Mimo to si i myslím, že jeho vzhled jen posiluje jeho přitažlivost a důvěryhodnost.
-Také jsem si velmi oblíbila Trixie. Hlavně to, jak si oblíbila Lucifera, i přes to jak na ní reaguje (což je samo o sobě velmi dobře promyšlený tah tvůrců).
-Chloe mi přijde poměrně sympatická, jen občas trochu moc natvrdlá. Ale na druhou stranu je to jedna z příjemnějších ženských hrdinek co běžně jsou v seriálech.
-Dana jsem ze začátku nemohla ani vidět a ani teď to není můj oblíbenec, ale občas to není tak zlé.
-Maze - no... taková typicky démonická žena. Jo, to si nechám líbit, kort když dokáže být i dobrá (pomáhání Lucimu - a netvrďte mi, že to dělá jen kvůli tomu, že je/byl její šéf, a její pomalé uvědomování si svých citů vůči Amenadielovi...)
-Moc nemusím Amenadiela, ale postupem času se mi začíná dostávat čím dál tím víc pod kůži, tak uvidíme. Jen jednu věc na něm mám ráda už od začátku - "Luci".
-Nevím, co si mám myslet o Lindě - moje sympatie/nesympatie skáčou jako na trampolíně, schválně jestli se tento charakter nějak více rozvine, přála bych si aby ano.

Doufám, že během dalších dílů se dočkáme toho, jak Chloe pochopí co je Lucifer zač, Lucifer si otevřeně přizná, že jeho nesmrtelnost v okolí Chloe by mohla souviset s jeho city k ní (to je podle mě zřejmé), Amenadiel s Maze to dají trochu vážněji dohromady a hlavně, že Luciferova a Amenadielova matka zmizí (trochu mě vytáčí ta její občasná samolibost).

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lucifer

Nesmrtelný Lucifer, vyhnaný svým otcem, Bohem, z nebe, je odsouzený k tomu, aby vládl peklu. Ale to by peklo muselo zamrznout, aby dělal, jak si jeho otec přeje.

Lucifer se rozhodne pro život na zemi a ve společnosti Chloe, policejní vyšetřovatelky, trestá kriminálníky.

Velmi podařený start, ale postupně ubývá té správné pekelnosti, Lucifer pomalu ale jistě měkne. To ale vykompenzuje jeho britský přízvuk, sympatické vzezření a spousta vtipných sarkastických poznámek.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Né tak velké zlo..

Když jsem se poprvé doslechla, že se bude vysílat seriál, kde hlavní postavu ztvární sám Lucifer, kterého omrzí peklo a proto přijde na Zemi, řekla jsem si: "Jak to chtějí udělat? Ve všech filmech a seriálech je přece Lucifer to největší, nemilosrdné zlo." A výsledek? Po shlédnutí už několika prvních dílů, jsem byla velmi překvapena. Ztvárnění Lucifera, né jako nemilosrdného zabijáka, ale právě jako "anděla" je od scénáristů něco nového. Hned po prvních dílech si Vás hlavní hrdina získá. Je charismatický, k čemuž mu hodně přidává jeho britský přízvuk a ironicky vtipné hlášky, je egoistický, ale i spravedlivý a občas i citlivý a empatický. Občas Vám bleskne hlavou otázka: "Jak mohl vládnout peklu?" Pak si ale uvědomíte, že v tomto seriálu není Lucifer pojat, jako to největší zlo, co ničí svět a ubližuje všemu, ale jako anděl, co byl svržen z nebe a poslán do pekla, aby hlídal a střežil zlo, co se tam skrývá a trestal hříšníky, kteří se tam dostanou.

Viděla jsem už hodně seriálů s nadpřirozenem, andělé, démoni, nebe, peklo atd. a tento seriál je pro mě novým pohledem na postavu Lucifera.

Určitě to není seriál pro všechny. Každý člověk má svůj styl a svůj pohled na onu postavu. Tento seriál to pojal z té jeho andělské stránky. Je to trochu kriminálka, trochu slaďárna, trochu rodinné drama a trochu toho nadpřirozena.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Samaniel

Po dlouhé době seriál, který každý týden nedočkavě očekávám. Herec, který ztvárňuje Lucifera, je neskutečně vtipný, přitažlivý a prostě celkově ďábelský. Po prvním díle jsem si říkala, že je to konečně seriál na úrovni. Spoustu vtipných scén, ironických poznámek a herci, co mají charizma. Komiksovou předlohu neznám, nikdy jsem po tom neprahla, takže nemůžu srovnávat. Jen mi je líto, že se to podobá hodně normálním kriminálkám. Chtělo by to více toho "pekelnictví", ale i přesto si mě seriál obmotal kolem prstu.

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zamilovala jsem se

Na tomhle seriálu mě táhne hlavní hrdina a jeho chování, jeho vizáž, přízvuk a celkově uhrančivá přitažlivost, také jeho ďábelský úsměv, okouzlující šarm, který přímo cítíte. Co víc říct... trošku klišé policajtka, která se snaží překonat chyby z mládí a nějakým "zázrakem" na ní nepůsobí Luciferova moc. Ale to se dá odpustit vzhledem k naprosto skvělým dialogům, které spolu ti dva vedou.
Víc k tomu řeknu jen to, že už je to velmi dlouho co jsem se nemohla dočkat dalšího dílu u nějakého seriálu, ale Lucifer mě nutí odpočítávat dny.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

První dojem...

NADŠENÍ! Skvělá volba herce pro hlavní postavu, jak typem, tak i pojetím role. Jeho angličtina a přízvuk se skvěle poslouchají. Jinak pro mne i zajimavé a neotřelé seriálové téma s velkým potenciálem. Jednoduchý příběh prvního dílu mi bohatě vynahradila hromada vtipu. Necháme se, doufám že mile, překvapit dalším vývojem. Zatím vysoké hodnocení!

90 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Ďábel v městě andělů.

Tak po zkouknutí uniklého pilotu to vypadá, že jsem si na další seriálovou sezónu našla oddechovou alternativu k Forever. Námětem je to dost podobné, další pohledná mladá policajtka a nadpřirozený chlápek s charisma tak velkým, že jsem ochotná přejít fakt, že ten detektivní případ, co spolu řešili, byl výrazně banální, stejně jako rodinné pozadí hlavní hrdinky. Toma Ellise mám zafixovaného jako poněkud zženštilého barmana Garyho z britcomové Mirandy, ale tady mě tedy moc příjemně překvapil. Lucifer je v jeho podání pohodovej, v podstatě dobráckej týpek s krutopřísnejma hláškama (chlámala jsem se celou epizodu), přímo odzbrojující upřímností a navíc je ještě dost sexy. Těžko hádat jakým směrem se to bude dál ubírat, každopádně se mi často nestává, že bych měla po nějakém pilotu nutkání pustit si to ještě jednou a skoro je mi líto, že musím na další díl čekat nejspíš až na další rok (kdo ví, kdy přesně to FOX nasadí do vysílání). Jasně, je to taková blbinka, ale zatím dost zábavná.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Until he decided to take vacation...

Docela mě překvapilo, že tak "mladý" seriál jako Lucifer se umístil tak vysoko v žebříčku.
Byl to jeden z důvodů proč jsem se na seriál podívala.
Upřímně mě lehkost seriálu mile překvapila. Sice tento seriál není můj typ, ale Luciferův nevinný humor mě docela baví.

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Vládce pekel

Ačkoli neznám komixovou předlohu, tak mě nápad o znuděném vládci pekel, který odcestuje do L.A. zaujal a rozhodla jsem se koukat. A neudělala jsem chybu! Lucifer je vtipný, charismatický a neskutečně sarkastický a člověk by mu rád řekl své nejhlubší touhy. Těším se na více z jeho minulosti a taky, co na něj kuje jeho andělský bratr.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dáběl

Tak tohle je bomba!!!!
Stačí povedený pilot a už se nemůžu dočkat celého seriálu.
Výběr herce byl fantastický,protože jeho grimasy,hlášky a postoj k lidem je neuvěřitelný.
Vážně jsem se dlouho po shlédnutí nějakého pilotu hned nazamilovala,ale pan Lucifer je světlá vyjímka a doufám,že mi bude dělat jen a jen radost.Jeho přízvuk mě zabijí(myšleno v dobrém).
Dokonalost sama :)

100 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Lucíku, Lucíku!

Tenhle seriál si nejde neoblíbit. Už jenom pro ten fakt, že do hlavní role byl obsazen Tom Ellis, ten se pro tu roli narodil! Šibalský úsměv, dravý pohled, neodolatelnost, šarm a mistrné hraní, to je vražedně geniální kombinace a taky jeden z důvodů, proč seriál sledovat :-) Z ženských postav mi nejvíc k srdci přirostla Maze, s upřímností nejde daleko, ani pro rány. Prostě ten typ, když jde do tuhýho, nechcete být její nepřítel.
Seriál si od začátku udržuje stabilní tempo, najde se tam dost přiměřené akce, hláškami sršící Satan a k tomu všemu vše obklopuje tajemné nadpřirozeno, takže nás má pořád, co překvapovat.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hodnej Lucifer.

Začalo to nadšením ... peklo = po schodech dolu do nočního baru! Jo, to beru. Lucifer = tajemný švihák v bezva auťáku, jo to vypadá taky pekelně. A někde tady peklo končí. Lucifer je docela vtipnej, svým šarmem si získává lidi kolem sebe (samozřejmě až na Chloe), typ ochranáře, který v podstatě pomáhá, kde může bez ohledu na následky. Rozpolcenost jeho osobnosti a občasné to bububu tam je, ale ale … Potenciál jeho osobnosti, který mohl jít od záporů ke kladu a zase zpátky, byl obrovský, ale někde cestou od scénáristů k divákům se ztratil. Lucifer je prostě takový „hodný kluk od sousedů“. Mám ho ráda, ale nebojím se jeho ani o něj.

Lucifer kontra
* Chloe … chybí mi mezi nimi nějaký náboj, kterému bych bezvýhradně uvěřila. Občas, ale doopravdy jen občas se blýskne na lepší časy. Většinou ale takový záblesk zabije následující společná scéna.

* Mazi … jiskřivé, záludné. Koření, které dává tu správnou šťávu hlavní lince seriálu.

* Linda … komedie, ale zábavná komedie. Kdyby byla epizoda víc drsná, tak přesně tyto scény by dávaly potřebný oddych a odlehčení předešlého temna. Jejich společné scény považuji za plusové a když se do toho později zapojila i Chloe, nemělo to chybu.

* Trixie … jedním slovem úžasné!! Bezprostřední dětská dušička a Luciferův přístup k ní mě pobavil.

* Dan … dva kohouti na jednom dvorku. Oba svým způsobem chrání Chloe. U mě vyhrává Lucifer, ale Dan má určité trumfy, které když správně použije, může mít naději (malinkou).

Amanadiel … kámoš (?) z minulého života? No to asi ne. Tady je to peklo nevíc cítit. Tak ať vyhraje Lucifer!!!


Moje vnitřní hodnocení se blíží spíš k 80%, ale z trucu za příliš hodného kluka dávám 70%. (Když budu mít kliku, tak se za těch 70% do pekla nedostanu. Ale jestli má peklo podobu nočního baru?)

70 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lucifer trochu inak

Priznávam, že som sprvu mala obavy z toho, ako môže tento seriál dopadnúť (Lucifer berúci si dovolenku?! :D),no moje hodnotenie po prvej sérií je viac ako dobré. Tlieskam hlavne za výber ústrednej dvojice, Lucifer a Chloe k sebe skutočne zapasovali a celkovo seriál zaujal svojim vtipom, príbehom i prípadmi - uvítala by som síce, ak by v druhej sérií Lucifer ukázal viac zo svojho diabolského ja, ale veď uvidíme.. na teraz 80%.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jaký je Lucifer?

Ďábla omrzí peklo a vezme si dovolenou? Co je to za nápad? No přece velice zajímavý seriál.
Seriál jsem hltala a nemohla se dočkat dalšího dílu. Postava Lucifera je dokonalá. Je vtipný, ironický, charismatický, rád trestá hříšníky a hlavně se nebrání žádné hříšné neřesti.
Po shlédnutí tohoto seriálu, kdykoli se v nějakém filmu nebo seriálu někdo zmínil o Satanovi nebo obětech, v duchu jsem si řekla, jestli by takto Lucifer chtěl?

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Lucifer

Tak na tenhle seriál jsem se fakt těšila. Miluju seriály s nadpřirozenem a Lucifera jsem si fakt užila. Jen mi tam tak trochu chybělo víc ukázek jeho moci. Ale na druhou stranu je neskutečně ironickej a sarkasmem jen srší. Už se nemůžu dočkat dalších dílů.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Keď ho miluješ...

...nie je čo riešiť. Seriál je to ľahký a jednoduchý a pritom je úžasný a to práve preto, že je ľahký a jednoduchý a úžasne zábavný s očarujúcim Luciferom v hlavnej úlohe. Kedykoľvek sa objaví na obrazovke, berie si všetku pozornosť pre seba, charizma jeho predstaviteľa vám sfúkne vlasy z čela. Ale aj ostatné postavy majú svoje čaro, napr. taká Maze, Amenadiel, Chloe, či dokonca i Trixie. Pri sledovaní sa pristihnete, že sa neviete prestať usmievať, že je vám fajn, že máte dobrú náladu a cítite ako sa vám nabíjajú batérie. A to preto, že vás seriál nedostáva do bolestných kŕčov zo strachu o svoje obľúbené postavy či z obáv z ďalšieho deja, ani sa neošívate pri sledovaní sledu vtipných trapasov. Proste sa v pohodičke rozvalíte na gauč a bez obáv relaxujete, užívate si zábavu a nechcete, aby seriál skončil.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Lucifer

Hlavní postava Lucifera je hlavním tahákem, proč se na seriál dívat. Tom Ellis hraje výborně, další postavy a celková vzájemná interakce mezi nimi také funguje velmi dobře, navíc s novým, neokoukaným dějem, takže celkových 90% je určitě více než zasloužených.

90 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Lucy

Lucifer nie je nejaká kvalitná prepracová kriminálka, ani vrcholné dielo fantasy žánru, ale pri jeho sledovaní sa zabavíte a odýchnete si. Tom je veľmi charizmatický, úlohy Lucifera sa zhostil na výbornú. Za zmienku stojí báječná Mazikeen, Ella, aj malá Trixie - väčšina postáv je vlastne dosť dobre napísaná.
Seriálu by prospeli prepracovanejšie krimi zápletky a podobne, ale ako oddychovka funguje super a vôbec mi nevadí pozrieť si aj 5 dielov za sebou.
....
Po druhej sérii znižujem hodnotenie, akosi to pre mňa prestalo fungovať. Hodnotím tak na 65%.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Damn good

Lucifer ja především zábavná podívaná a zdá se, že se z toho nic víc nevyklube. Vtípky jsou postavené na stále stejném principu a časem se trochu okoukají, nějakou hlubší zápletku seriál zatím postrádá. Přesto se jedná o velice slušnou výplňovku, především díky velmi dobrému výběru představitele hlavního hrdiny.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Obrovský potenciál

Na tento seriál som sa chystala už dlhšie a zatiaľ som videla dva diely. Čo sa týka deju, baví ma to. Skvelý nápad, je to vtipné, výborné hlášky, úžasný potenciál.
Ale.
Lucifer. Akože, ten herec je príšerný. Absolútne sa na tú rolu nehodí a kazí mi zážitok zo seriálu. Nehovorím, že nutne musí byť zlý herec vo všeobecnosti, ale nie, na túto rolu sa mi absolútne nehodí, nemá to v sebe. Príde mi strašne prvoplánový a neverím mu to. (Akurát milujem jeho prízvuk.)
Takže Chloina malá dcérka (ktorá je absolútne roztomilá) hrá omnoho, omnoho lepšie ako on.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Fallen1

Asi jako jedna z mála jsem o seriálu nic moc předem nevěděla a pilot mě tudíž hrozně překvapil - byl nabitý energií, humorem, neskutečnýma hláškama, dokonce i dobrou hudbou a zajímavým přístupem v nekonečně hlubokém moři „detektivních“ seriálů a hlavně taky Luciferem se správnou dávkou okouzlujícího šarmu. Od seriálu jsem původně vůbec nic neočekávala, po uniklém pilotu jsem se už ale nemohla dočkat až konečně začnou vycházet další díly. Osudová chyba. Seriál po 3 dílech neskutečně rychle ztrácí na tempu, obsahuje velké množství žánrových klišé a zkrátka a dobře na další díly už se tak netěším, nadšení prostě hodně rychle vyprchalo a já vystřízlivěla. Ještě to nevzdávám, ale obávám se, že Lucifer znovu jakožto anděl padne, tentokrát ale do seriálového pekla.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Pilot

Pilot je super, neměla jsem žádná očekávání a byla jsem velmi mile překvapena. Na další díl se těším jako už dlouho ne:) Hlavni hrdina je sexy like hell:), ostatní osazenstvo také dobře zvolené, super muzika a jízlivé poznámky - co víc si přát. Formátem mi to připomíná Castla (female detektiv + hláškující pomocník), jestli to bude fungovat také několik sérií to ukáže čas. Já se ale nemůžu dočkat dalšího dílu.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Lucifer

Konečně seriál, který jsem shlédla jedním dechem. Neuvěřitelně se těším na druhou sérii. Herec ztvárňující Lucifera mi pro tu roli přesně sedí, je charismatický, vtipný a správně ďábelský. Občas by bylo fajn trochu více projevit to peklo "ďábelskou" stránku Lucifera. Komiks jsem nečetla, ale nebránila bych se tomu. 90% si rozhodně zaslouží.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Zlo i dobro..

Jako seriál o ďáblovi,který uteče z pekla..no to sem zvědavá-říkala jsem si.Seriál mě fakt překvapil.Do Lucifera Morningstara jak hrdě všude hlásí jsem se hned zamilovala.Je spravedlivý,otravný,sexy a ďábel.Pomáhá krásné policistce s případy a jak jinak než svým otravným stylem.Dá se na to koukat-ANO!Za mě zas konečně další parádní pecka.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak to se povedlo

Ačkoli jsem neznal komiks,který sloužil jako předloha,tak už jenom téma znuděného Lucifera a jeho návštěvy v Los Angeles mě zaujal.Po shlédnutí první řady jsem byl mile překvapen,musím ještě dodat,že ta druhá řada rozhodně nezaostává.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Lucifer

Lucifer si získal velmi rychle mojí pozornost. Vtipné hlášky, napínavý děj, skvělé obsazení a výborná hudba. Jsem ráda, že seriál dostala šanci na další sérii, protože si myslím, že si to zaslouží. Na takový seriál jsem čekala dlouho. Chloe a Lucifer by byly skvělý pár. A velmi mě zajímá, jak bude Chloe reagovat až pochopí, že si Lucifer nedělal srandu.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po pilotním díle

Pilotní díl jsem si užila. Nechyběl v něm humor, troška toho tajemna a hororu. Britský akcent mi k Luciferovi neuvěřitelně sedí, i když jsem při čtení komiksů vždy používala akcent americký. Jelikož se toto zpracování liší spoustou věcí, pořád je to ten Lucifer jak ho známe. I tak to byl šok zjistit, že pomáhá vyšetřovat vraždy. Musím uznat, že jsem byla příjemně překvapena. Dávám 90%, protože se spíše skláním ke komiksovému ději. Doufám však, že atmosféru, co seriál navodil, si udrží i nadále.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

In love with devil :3

Okey. Práve mám za sebou Pilot a musím povedať, už je to celkom dávno, čo som sa tešila na ďalšie časti nového seriálu (a to ich pozerám dosť!). Je to "kriminálka", čo mám celkom rada, ale bude za tým aj super story (veď predsa, hovoríme o Luciferovi a anjeloch - LA, mesto anjelov, love it). Hlavnou postavou som si nebola úplne istá (ten poster na začiatku ma nejak nezaujal - oprava. vďaka, že ste ho zmenili, teraz už aj on zaujme), ale potom som to už videla. Prosím, britský prízvuk (okey, je z Walesu, ale to je to isté), šarm a charizma ako už dávno nie, zmysel pre humor a pohľad, ktorý vás prinúti povedať aj to, čo by ste sa hanbili napísať do svojho denníčka ? BIG LIKE ! A taktiež ma baví to, ako otvorene prizná, že sa volá Lucifer, lebo JE Lucifer a hovorí o svojej nesmrtelnosti, ale jasné, že mu nikto neverí, veď, vy by ste verili ?
Vyzerá to veľmi zaujímavo. Nudný otrepaný prípad je odpustený vďaka skelým hláška (dúfam, že si nevyčerpali všetko na prvú časť) a hlavne musím podotknúť tú hudbu. Neviem, kto je za ňu zodpovedný, ale klobúk dole. Ain't no rest for the wicked mi ešte dlho bude znieť v hlave.
Ak nemáte čo pozerať, toto by som určite odporučila, len dúfam, že to takto bude pokračovať aj naďalej. Pilotu dávam 90% (10 dole za ten prípad a klišé rodinné zázemie Chloe), ale seriálu, ak bude naďalej taký, možno sa celkové hodnotenie zmení na 100%
Samozrejme, u mňa tomu veľmi pomáha Lauren German, ktorá mi chýba v Chicago Fire :(

Refresh: Po zhliadnutí aj druhej časti moje nadšenie trocha kleslo, ale stále sa mi to páči. Samozrejme už tam bolo menej tých hlášok, ale opäť veľké plus dávam výberu hudby. Takže tento seriál pekne ostane na 90%. Uvidíme, ako to pôjde ďalej ...

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pilot

Tak že sleduji hodně seriálů a hodně jsem jich viděla a můžu s jistotou říct že tohle byl podle mého názoru nejlepší pilotní díl který jsem kdy viděla příběh je úžasný hlavní herec proboha! ten je dokonalý já osobně mám ráda britské herce a nejraději mám samozřejmě jejich přízvuk tak že tenhle seriál je a bude dokonalý rozhodně se těším na další díly .. Doufám že tenhle seriál jenom pokvete

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Lucifer - zatím jen první serie

Na seriál jsem začala koukat hlavně kvůli hlavnímu herci - Tom Ellis je prostě skvělý a je to vlastně to hlavní co dává seriálu šťávu. Hlavní herečka je absolutně nudná a bez energie. O nějaké chemii mezi herci ani nemluvím. Zato se mi ale líbí Maze, je přesně taková jaká by měla být. Od seriálu jsem očekávala trochu více. Jak název napovídá jedná se o Ďábla a čekala jsem trochu více nadpřirozena. Momentálně to vypadá spíš jako detektivka. To je trochu škoda, seriál má určitě potenciál.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hláškující ďábel

Lucifer je utahaný z pekla a chce si trochu orazit v LA. Tak proč se prostě nepřipojit k policii a řešit zločiny? (Asi už ho nebaví bratrům Winchestrovým neustále zatápět. Sem tam je potřeba i nějaké to rozptýlení.:D) Dobrý nápad, ne? Projíždět se po L.A. ve fáru, mít vlastní klub a když vás zastaví nějaký polda a chce vám dát pokutu, prostě ho ukecáte... (Po čem toužíte nejvíc? :D) Samozřejmě váš tatík na vás neustále posílá anděla, ale kníže pekel si určitě nějak poradí. Luciferova kolegyně od policie je kus a vsadím se, že dřív nebo později skončí, asi všichni víme kde, protože ďáblovi nelze odolávat věčně. :D (I když Chloe se docela snaží.) Naproti tomu jeho současná "přítelkyně" mi spíš příjde jako tupá nymfomanka, která chce jen to, co má Lucifer v kalhotách.:D Prostě ten Luciferův "šarm" Postavy jsou sympatické, až na již zmíněnou "Luciferovu přítelkyni". No, hodně štěstí při řešení vražd, Lucifere. U mě máš 100%
EDIT 3.12.2016-Kdyby to šlo, tak dám 200% Ale víte co je nejhorší? Musím ted čekat ode dneška přesně 44 dní, abych zjistil, co bylo dál. Protože se stalo to nejhorší, co mohlo. A to zatracený CLIFFHANGER! Jsem ted napnutý jak kšandy a strašně bych si přál aby se stalo... (Ti, co viděli poslední epizodu, vědí. Ty poslední vteřiny byly k nevydržení! :D) Potřebuju stroj času! :D
EDIT 31.1.2017 Další pauza?! TŘI měsíce?! KU***! Za tohle bych poslal tvůrce do pekla, aby si s nimi Lucifer "popovídal" :D

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Po pilotu

Názor 12.8.2015 (uniklý pilot): Yes. Seriál má potenciál, který se perfektně projevuje již v pilotu. Hlavní postavy jsou obsazeny velmi sympaticky, navíc mezi nimi funguje chemie, což je velké plus. Navíc ten britský akcent hlavního hrdiny, za to jsou prostě další body. Jen doufám, že seriál nebude sestupnou tendenci, jak bývá zvykem.

100 %
69 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Lucifer

Podle všeho, co jsem slyšel, Lucifer svou předlohu příliš nepřipomíná (nevím, zatím jsem nečetl), ale jako další ze série krimi seriálů s dvojicí vyšetřovatelů, kdy jeden není od policie a je na něm něco divného, to funguje dobře. Lucifer s tváří Toma Ellise je sympaťák a jeho parťacka od policie ho skvěle doplňuje. Jsem rád, že tu nechybí vtip, hlavně scéna na svatbě byla skvělá. Určitě se těším na další díly. Po pilotu 85 % Edit První série za mnou a jsem spokojený, i když byla trochu rozporuplná. Po pilotu totiž následoval trochu sešup (kromě dílů s křídly) a pak byly super až poslední díly. S předlohou to sice má společné jen jména tří postav, ale to mi nějak nevadí. Ellisův Lucifer si krade každou scénu pro sebe a i zbytek postav je nakonec fajn. Jen škoda těch propadů. Série 1 - 80 %

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Britsky akcent jako pojistka

posledni dobou jsem ostrazity kdyz na me z nejakeho americkeho serialu vykoukne byt jen nadech britskeho akcentu, jabo by si chtela produkce pojistit nejaky ten rating navic...nastesti tady to neni vubec na skodu (prestoze to trochu samoucelne je), pro me prijemne prekvapeni (i kdyz ta inzerovana kontroverze pred casem slibovala vic), par dilu dam a jestli budou na stejne urovni jako pilot, urcite i vic...

EDIT: dal jsem tomu par dilu...ale je z toho prakticky dalsi Castle, toho "Luciferstvi" je tam minimum, Luciferovo kouzlo z pilotu je davno pryc, jestli trochu nepritvrdi, tak s nim nebudu ztracet cas...

60 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Božský Lucifer :-)

Noooo, po pilotu čiré nadšení! Z hlavního hrdiny charizma přímo tryská, jeho humor je vskutku ďábelský a je poměrně dost sexy :-D. A s jeho parťačkou chemie kupodivu opravdu funguje.
Z tohohle počinu se může vyklubat ohromná zábava! Těším na další díly a ať už to začneeee!

90 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Tell me! What's your deepest desire?

Pro mě, jakožto velikou faninku crimi a fantasy, je tohle naprosto geniálním seriálem. Sice jsem se k němu dostala až nedávno a neměla jsem nejmenší tušení co od toho očekávat, ale i přes to všechno je Lucifer jedním z mých oblíbených.
Na začátku, když jsem si četla o čem seriál vlastně je, tak jsem si říkala, že to asi bude pěkná blbost, prože: Anděl Lucifer byl vykázán z nebe aby vládl peklu, ale potom se rozhodl dát si dovču v LA? No to nezní nijak zvlášť dobře. Seriál mě ale překvapivě rychle vtáhl do děje a přestala jsem až tehdy, když už nebyly další epizody.
Hlavní postavy jsem si okamžitě zamilovala, vlastně kompletně celé obsazení je skvělé, především tedy Tom Ellis s hlavní rolí Lucifer, ten postavu hraje naprosto úžasně, ale i ostatní jsou skvělí.
Je to také jeden z mála seriálů, u kterého opravdu prožívám každou epizodu a nemůžu se vždy dočkat než vyjde další. Doufám že seriál ještě dostane pěkných pár sérií, protože jinak bych za chvíli skončila sledováním zatím vyšlích sérií pořád dokola a dokola. (Teď pravdu umírám, oni mi to vážně zrušilii?!)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Lucifer

Lákavé téma, lákavé postavy, navíc když znáte křesťanskou teologii aspoň trošku, pobaví vás to ještě víc a teoreticky může seriál zahrát i na filozofickou notu. Ale to jen fakt pro ty, co neustále hledají mezi řádky.
Jinak je to lehké, Lucifer je zábavný, Chloe mi přijde trochu natvrdlá a docela mi chybí u druhé série "něco mezi ní a Luciferem" a detektivní zápletky už jsou trošku okoukané. Potenciál to má v sobě velký už jen díky náhledu Lucifera na svět - že lidi si myslí, že on může za všechno zlo, přičemž si ho páchají sami a je schopen je přinutit, aby upřímně vyjevili svoje nejniternější touhy. ALE: je to jen můj pocit, nebo ztrácí v druhé řadě seriál dech? Ani mamá Lucifera a Amanadiela se mi zatím moc nezdá, i když pár vtipných okamžiků si taky vysloužila.
Dala bych míň, ale protože si tam právě hledám souvislosti s teologií, tak volím těch 60 %.

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pilotní díl

Na tenhle seriál jsem se těšila, protože tenhle typ seriálů je můj šálek čaje. Skvělé hlášky, dobře zpracovaný děj + šarmantní hlavní hrdina a britský přízvuk, to si nechám líbit, uvidíme, jak dobrý budou další díly. Jak už tu někdo psal, tak seriál se podobá Castleovi, tak snad bude mít i podobnou kvalitu.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

seriál s potencionalem

Tento seriál miluju, zábavný, dějové hezký napsaný a má velký potenciál a doufám že to nepůjde ke dnu, i když jsou drobnosti co se mi v ději moc nelíbí, tak doufám že nakonec z toho vymáčknou maximum:))

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

#SaveLucifer

Na seriál jsem narazila,tak že ve skupině na FB radily co za seriály a tak jsem dala Luciferovi šanci.
Prvních 5 minut jsem si říkala co to je za kravinu ale po vraždě jsem si řekla woow jak jsem to tak rychle mohla odepsat?
Postavy:
Lucifer v podání Toma Ellise to je nezkutečný nářez!
Po těch 5 min. jsem si ho okamžitě zamilovala
Chloe úžasný detektiv.
Na třetí místo nejde dát jednu postavu! a to z jednoduchého důvodu-Každá postava má v sobě jisté a jedinečné kouzlo (Krom Pierce toho fakt bych zabila hned po 1 díle)
Dan neboli Detektiv Debil nejdříve mi přišel jako osina v zadku ale později jsem si oblíbila jako 2. nejoblíbenější mužskou postavu.
Maze-Její kouzlo je perfektní zacházení s noži
Dr.Linda- Nevinná doktorka kterou si vyhlídl sám Ďábel a ona mu propadla(tak kdo ne,že? :D)
Amenadiel-Bratříček nejúžasnějšího ďábla

Jsem nezkutečně rada,že se tento seriál povedl zachránit a čeká nás 4. série
#SaveLucifer Děkuji lidem,co se snažili zachránit Lucifera a také Netflixu-bez něj by 4. série nemohla být a můj život by ztratil smysl pro seriály
(nemám rada serialy,které nejsou ne/logicky ukončené)

Nejdokonalejší hlášky?:
Detectiv!
Tell me! What's your deepest desire? atd...Hodnocení 10.5.2019
4.série? Ta byla pro mě nejvíce nejcitlivější série z celého seriálu a musím se přiznat,že jsem brečela u posledního dílu.
Kdo to vymyslel? Oni si vyznají Lásku a on ji nechá v bytě a odejde si vládnout do Pekla? To jediné bych vytkla,krom toho že tam neměli více "sex scénky" a jen jedna "pusinka" na rozloučenou,které je sbohem možná celému seriálu. Snad se dočkám i 5 série,kterou potřebuji nahned,miluju tenhle seriál!

100 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hell yeah!

Neměl jsem rád náboženství nebo všechno s tím souviselo, ale příběh byl tak bezvadný, že jsem začal věřit v peklo a všechno, co s tím souvisí. #LuciferSaved

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Len omáčkový diablik.

Prvý diel Lucifer bol svieži a zábavný, ale kde sa bude uberať príbeh? Diabol nemôže zbaliť svojimi "bro-kotinami" peknú detektívku, dokonca ho prepadne nový pocit. Rozhodne sa s ňou riešiť prípady, klasická romantická Krimi-komédia. Diabol by lepšie sedel na Sitcom, detektívka okolo je pre mňa príliš nezáživná.

40 %
31 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
6 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Světlonoš

Při sledování seriálu Lucifer (konktrétně pouze 1.série) jsem měl opravdový pocit, že se dívám na přechod mezi Večerníčky a normálními seriály. Takoví diváci totiž nemají ponětí o otřepaných a předvídatelných kriminálních zápletkách, nevadí jim jednoduchý příběh a myslí si že Lucifer je jen čertík z pohádky, který si na zemi užívá a dělá při tom sarkastické poznámky. Co mi to jen připomíná? Seriál spíše pro mladší publikum s dospělými vtipy a narážkami? No jistě! Simpsonovi.
Množství epizod mi přišlo neskutečně nudných, Lucifer se svým ''šarmem'' a ''vtipem'' rozhodně nevyrovnal nedoceněnému Johnu Constantinovi a děj byl příšerně předvídatelný. Co však chci pochválit je zkoumání Luciferova vztahu s Bohem a vysvětlení proč je zde Ďábel klaďas.
Závěrem. Co jsem si z Lucifera vlastně odnesl? Že Satan je ten dobrý a Bůh ten špatný a pokud budu volně citovat jeden díl tak mám uspokojit své touhy a nedusit je v sobě. Modernistický názor. Ten můj tak novodobý není.

Nejlepší Postavy: Bůh, Amendiel, Chloe Deckerová
Nejlepší Epizody: Pops, A Priest Walks Into a Bar

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lucifer - hodnocení po 3. sérii

Musím konstatovat že tento seriál mne zaujal a hodnotím ho velice vysoce. První dvě série mne opravdu zaujaly a proto jsem si seriál oblíbil. Třetí série byla malinko slabší, ale i tak se těším na další sérii :-)

90 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

mysl vítězí nad fantazijí

hodnocení detektivního seriálu je pro mě docela sranda protože se na detektivky hodně dívám tak to změnilo nejen můj čas ale také pohled na práci kterou chci dělat dříve jsem chtěla dělat kadeřnici ale moc my to nešlo od doby co se dívám na detektivní seriály jako jsou Lucifer,Castle na zabití,10 případu pátera knoxe
tak si myslím že to zlepšilo můj bystrý zrak někdy si s kámoškama zahraju hru která se říká chytni Cluedo a jsem se zlepšila než dříve prostě můj názor na detektivky je vždy stejný krásný a dobrej doják

90 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí