plakát seriálu

Milenky

(Mistresses)

Názory uživatelů

Some secrets are best kept hidden.

Nejsem velký britofil. Z britských jsem viděla zatím pouze Black Books (nezaujalo), Secret Diary of a Call Girl (zaujalo velice) a nyní Mistresses. A verdikt? Mám z těchto šestnácti epizod velmi pozitivní dojmy.

Milenky se soustředí okolo čtyř nejlepších přítelkyň. Ani jedna z nich není hlavní postavou, nebo lépe řečeno všechny jsou hlavními postavami. Děj je rovnoměrně rozprostřen mezi všechny čtyři tak, aby ani jedna z nich nedostala extra prostor nebo naopak byla utlačovaná. Jak už název seriálu napovídá, holky nejsou jen obyčejné ženušky, ale mají rády vztahy, sex.. a vždycky se do toho tak zamotají, že někoho raní. V lepším případě někoho cizího, v tom horším samy sebe navzájem.

Každá série by se dala brát jako uzavřená dějová linka. Musím říct, že jak už to bývá, první řada mě zaujala nejvíc. Bylo to seznámení s dívakami, poznávání jejich životů, jejich osobností.. A i jejich aférky měly takovou pěknou jiskru. Druhá série trošku zaostávala, i když jsem vůbec nemohla spustit oči z Jess, která změnila image výrazně k lepšímu. Závěrečné čtyři díly, aneb třetí série, už zacházely dle mého názoru příliš do extrémů. Přišlo mi, že se scénáristé snaží co nejvíc šokovat, a proto vymýšlí co nejbizarnější situace.

Mou favoritkou se ihned stala Jess. Ta byla v pilotu vykreslená jako velká záletnice, která ráda spí s ženatými muži. Přišlo mi hodně ironické, že se nakonec zamilovala do ženy. Bylo mi trošku líto, že ve druhé sérii nebyla tato lesbická vsuvka vůbec zmíněna, i když si nestěžuju, Mark mi k ní seděl mnohem více než lesbička Alex. Postava Jess podle mě prošla významným vývojem. Z bezstarostné party holky se stala milující manželka, která ze všeho nejvíc netouží po penězích, ale po rodině. Oblíbila jsem si také Siobhan. Její storyline v druhé sérii mě stále nepřestává udivovat, ale nemůžu říct, že bych se někdy začla nudit. Napjatě jsem očekávala, jak se její aférky budou vyvíjet dál. Naopak nejméně mi k srdci přirostla Katie. Abych pravdu řekla, ta mi s každým dílem lezla na nervy víc a víc. Na konci, když byla celá zničená a bez energie, mi jí ani nebylo líto. Máš, co sis zasloužila, s manželem své nejlepší přítelkyně se prostě nespí!

Series finale potěšilo. Čekala jsem, kdy se konečně objeví scéna v domě u Katie, která byla ukázána na začátku třetí série. Příběh Jess mi trošku zlomil srdce, ale líbilo se mi, že z ní scénáristé neudělali žádnou chudinku, kvůli které se zastaví svět jen proto, že je nemocná (jak to mají hodně rádi američtí pisálci skriptů). A seriál měl navíc happy ending, tak co víc si přát? :)

Byla jsem hodně překvapená, když jsem viděla herce, které znám z jiných rolí! Harryho (Raza Jaffrey) jsem poznala ihned ze Smash, ale Jessica (Shelley Conn) byla pro mě velkým překvapením.. je to totiž ta šílená ženská, matriarcha rodiny z Terra Novy! Vůbec bych ji nepoznala, ani za milion let.. moje oblíbená postava se za pár let objeví v tak.. nevhodné další roli. Snad se to do třetice zase vyhoupne nahoru.

I u Mistresses znatelně vidím rozdíl mezi britskou a americkou tvorbou. Seriál nebyl vůbec přikrášlený, jak jsem na to zvyklá z amerických kousků. Žádné pěkné barvičky, roztomilé domečky, luxusní auta a herci s perfektním účesem. Prostě obyčejné ženské, které byste mohli denodenně potkat na ulici. A i když jejich životy byly možná až přehnaně dramatické, rozhodně jste se u jejich sledování nenudili. A fandili jste jim, i když zrovna nebyly v právu. Co víc si od seriálu přát?

Btw.. Moc se těším na americký remake. Bude zajímavé sledovat, jak moc se tvůrci drželi originálu, a jak seriálu prospěje / uškodí americký styl zpracování. Ještě rok si na to ovšem musíme počkat.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Mistresses 2008

První díl jsem si stáhla opravdu omylem-původně jsem chtěla Mistresses 2013. Ale jsem ráda za takový to omyl. Seriál je možná dosti britský, ale velmi povedený, velmi realistický.
První serie byla nejzajímavější, druhá nejakčnější a třetí nejsmutnější. Pěkně se mi prolínala obliba u hlavních hrdinek. Konce osob a vztahů se mi některé libíly více, jiné méně. Každopádně doporučuji a dávám 80%.
A teď se můžu vrhout na rok 2013..

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Milenky

Britům se zase jednou něco povedlo :-) Tenhle seriál má spád, švih, vtip a chvílemi to vztahově opravdu jiskří. Všechny čtyři kamarádky jsou moc fajn, fandím jim bez výjimky.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé