Plakát

Mistr a Markétka

(Master i Margarita)

Jeden z nejlepších světových románů zpracovaný v pětisetminutové adaptaci. Děj má tři základní epické a časové roviny, které se navzájem prolínají - těžký život intelektuála-spisovatele, který žije v bolševickém Rusku, příběh Piláta a Ježíše, který má smírné zakončení... [více]

2005 | Rusko | 52 minut | Первый канал | Drama / Mysteriózní / Romantický | 10 epizod | status: ukončeno v roce 2005
Poslední odvysílaná

1×10 – Episode #1.10

(premiéra 30. 12. 2005 – před 18 lety)

Mistr a Markétka – O čem to je

Jeden z nejlepších světových románů zpracovaný v pětisetminutové adaptaci.

Děj má tři základní epické a časové roviny, které se navzájem prolínají - těžký život intelektuála-spisovatele, který žije v bolševickém Rusku, příběh Piláta a Ježíše, který má smírné zakončení v současnosti a konečně Wolanda, ďábla v nečekaně humánní podobě, který s pomocníky pořádá v Moskvě ples.

Z počátku pomalý děj postupně nabývá na dynamice, jejíž vzestupný trend vydrží téměř až do samotného závěru. Absurdní situace, vzniklé střetem rigidních materialistů, bolševické mašinerie, lidského citu, humanity a nadpřirozené moci přináší jednu neuvěřitelnou situaci za druhou. Jedná se o  fascinující fresku, ve které si to "své" najde každý, bez ohledu na věk, vzdělání či intelekt.

Zpracování je značně blízké rozsahem (i v detailech) literární předloze, pochmurná atmosféra předválečných let v Rusku je zvýrazněna film noir scénami, dialogy působí dojmem, jako by byly přepsány z knihy... Samé klady, ale celkový vjem je o něco horší, než zpracování téhož románu v polském seriálu Mistrz i Malgorzata, který je sice daleko méně přesným přepisem románu, méně výpravný, ale přesto dokáže evokovat podobnější pocit, jako literární předloha.

popis: _-0-_

Ivan Bezdomny
Pontius Pilate
Ieshua Ha-Notsri
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Первый канал

Délka

52 minut

Žánr

Drama
Mysteriózní
Romantický
Thriller
Minisérie

Země původu

Rusko

Roky vysílání

2005

První vysílání

19. prosince 2005

Ukončení seriálu

28. prosince 2005

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Tagy

podle knihy, jméno postavy v názvu

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související