plakát seriálu

Mistři hororu

(Masters of Horror)

Názory uživatelů

Masters of Horror

Říct, jestli jsou Mistři hororu jako celej kvalitní, nejspíš nejde. Jak se dalo předpokládat, jsou tu slabší a silnější díly. Mezi díly, které se dle mého názoru povedli, patří Incident on and Off a Mountain Road, John Carpenter's Cigarette Burns a pro mě i všeobecně ne tolik oblíbená Jenifer, kdy jsem po shlédnutí, i přes konec zcela zjevný už od začátku, měla problém vyhnat díl z hlavy.
Na druhé straně jsou tu ovšem i díly, které se nepovedly vůbec a podle mě nejsou ani trochu horory. Krásným příkladem je epizoda Chocolate, která nejen, že nebyla strašidelná, ale chyběla jí i pointa či nějaký hlubší děj.
Dále také nechápu všeobecný humbuk nad dílem Imprint. Určité scény byly špatně koukatelné (o což evidentně scénárista usiloval), ale děj nebyl tak zázračný.
Seriál je hezky koukatelný, ale nesmí od toho člověk čekat moc. V tom případě bude zklamaný.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Průměr

Dobré díly střídají špatné. Nemohu říct, že by nějaký díl byl vysloveně špičkový, ale najde se pár zajímavých. Díly, co vás nebudou bavit, automaticky přeskakujte - lepší fakt nebudou, ale je to jen doporučení.
Věřím, že někoho může nadchnout antologické pojetí a různorodost příběhů, ale já se občas drbal na hlavě. Efekty nuda, 70% nudných dílů a řekl bych, že o kapku horší než podstata strachu (možná je to jen počtem epizod).
Když budu mluvit za sebe, tak nedoporučuji. V hlavě mi uvízla pouze jedna epizoda a to z důvodu její maximální nechutnosti (jennifer).

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dobré, na Krajní meze to ale stále nemá :)

Co díl, to pro fanouška hororu legendární jméno - režie, scénář, předloha, masky/efekty a ikoničtí herci... Škoda, že na výsledku to není vidět a tak jediné, co vyčnívá, je hudba, která je v každém díle skvělá (a na které se též vyřádili mistři ve svém oboru ;)
On to seriál neměl jako celek vůbec lehké - správný fanda ví, že horor je jen pojem obsahující spoustu pod-žánrů (slasher, thriller, splatter, zombie, vampire, duchařina, mystický, psycho...) a každému sedí jen něco a při seriálu, kde je každý díl na jiný žánr... No přesto se to dalo vytáhnout výše - Krajní meze mě bavily více a to tam z počátku žádné legendy nebyly ;)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Mistři hororu a to jako vážně?

Incident On and Off the Mountain Road (****) - Příjemná atmosférická podívaná, místy trcohu necutná, ale co... Tenhle díl se povedl a ten konec překvapil.
Dreams in the Witch House (*****) - Ty vo.e, mít takovéhle sny, tak už bych si dávno hodil mašli. Koukal jsem na to v noci před čarodejnicema - fakt masakr. Měl jsem chuť všechny upálit. A videt mluvící krysu...
Jennifer (***) - Bohužel tento díl mě docela zklamal. Už po pár minutách mi bylo jak to skončí. A opravdu skončilo to tak, bez šoku, bez emocí. Snad jen obličej Jennifer stál za to.
Chocolate (**) - Příběh osamělého chlápka, který vidí co prožívá někdo jiný. Má pěkné halucinace, zajimavé propojení, ale horor? to snad ani ne
Homecoming (**) - Tak tohle ani nebyl moc horor, spis politická propagnada. Byla tam však zajímavá myšlenka. Navic, navratilci pěkně udělaní.
Deer Woman (***) - Super absurdne si případ představuje detektiv. Velké plus za indiánku, ale horor? Opět ne, spis taková indiánská legenda po detektivsku. Konec byl ale fajn.
Cigarette Burns (*****) - Neskutečná atmosféra mě hned vtáhla. Neskutečnej masakr, vynikající hudba. Díl od kterého jsem čekal nejvíc, a rozhodně me nezklamal ba naopak to bylo něco úchvatného.
Sick Girl (***) - Příběh o broučkách a lesbičkách. Celý film mě ty brouci štvali. No to byla fakt blbost. Aspon že na tu nemocnou holka se dalo dívat. A konec? no to snad ani nejde hodnotit.
Pick Me Up (***) . Příběh o lovcích lidí. No prišlo mi opravdu moc divný. Pomalu ale jiste me ty dily neděsí.
Haeckel´s Tale - (***)- Být znechucen? ano. být vyděšen? ne. Začínám nabývat dojmu, že tenhle seriál je jen a jen o erotice. Ale já na něj koukal kvuli hororum.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

super

rozhodně stojí za shlédnutí,ja osobně mohu vidět vícekrát

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Horor

Po dopozeraní tohto "hororového" seriálu musím povedať že mám rozporuplné pocity. Nájdu sa niektoré diely ktoré sú vyložene skvelé ale nájdu sa aj také ktoré by tu ani nemuseli byť. Aj keď sa jedná o diela vytvorené poprednými hororovými tvorcami nie každému musia sadnúť všetky štýly rozprávania. Preto si myslím že každý fanúšik hororov si tu nájde niečo čo sa mu zapáči ale to rozhodne nebude platiť pre všetky diely.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Masters of Horror

Jako hororovému fanouškovi mi nemohlo uniknout ani tohle dílo, bohužel je pro mě Masters of horror spíše zklamání. Tvůrcům se podařilo sehnat celou řadu režisérských legend hororového žánru, ale kvalita jednotlivých dílů je značně rozdílná – některé jsou výborné, jiné jsou naprostý odpad. Rozhodně je zajímavé, co si představují pod pojmem horor. Většina dílů mi nepřijde ani jako horor, ale spíš jako taková splácanina všeho možného od známých režisérů. Seriál tak působí spíš provokativně než děsivě, prezentuje různé kontroverzní věci – nekrofilii, zoofilii, protibushovskou politickou agitku, potraty, euthanasii atd.

Z první série mě nejvíc zaujal Carpenterův Cigerette Burns a Miikeho Imprint. Cigarette Burns představuje atmosférické pátrání po filmu "La Fin Absolue Du Monde". Imprint je čisté brutální násilí, aneb třikrát vyprávěný jeden a ten samý příběh. Vysoce hodnocená Jenifer mě naopak vůbec nenadchla, ale nejhorší jsou asi Chocolate, Homecoming (američtí vojáci padlí v Iráku se vracejí jako zombíci a jdou volit demokraty, wtf?) a Sick girl.

Z druhé série se mi nejvíc líbil Pelts s ujetým Meat Loafem od Argenta a Family od Landise. Za zmínku stojí ještě typická japonská lekačka Dream cruise, ale to spíš kvůli tomu, že tam hraje Daniel Gillies a bojuje proti useklé vraždící ruce:-). Vůbec mě nezaujal The V World, Sounds like, We all scream for ice cream.

Několik dílů je tedy výborných, některé díly jsou hodně komické, ať už záměrně nebo omylem (Deer woman, Sick girl, Washingtonians, Family), ale plno dílů je jen šedá nuda s nepřekvapivou pointou. Celkově vzato mi chybí víc strašidelných scén, kdy bych se opravdu bála, a ne jenom byla zhnusená, ale taky cením snahu realizovat takový projekt.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk