Mrtvá zóna

Mrtvá zóna (Dead Zone, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Dale

23. září 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Degradácia majstra Stephena Kinga

Prvá časť ešte ako-tak čerpá z knižnej predlohy, no zvyšok seriálu už s ňou nemá nič spoločné. To, čo bolo také fascinujúce na knihe, tu celkom absentuje a čiastočne sa na to dostane v poslednej časti. Ostatné časti sú hrozne nudné, keď stále sledujeme len to, ako sa chlapík o paličke niekde motá spoločne s priateľom-černochom a všetko to je sprevádzané jeho fantazmagóriami. Aj keď filmová verzia s Walkenom nebola v porovnaní s knihou bohviečo, oproti tomuto pôsobí ako skvost.

Avatar uživatele
Mirak

22. března 2009

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

You should see what he sees

Značně nevyrovnaný seriál. První rozjezdová řada, která jasně ukázala potenciál a bylo v ní několik skutečně dobrých epizod, druhá řada se pro mě nakonec stala nejlepší řadou vůbec, třetí se utápí v průměru a děj příliš neposouvá, čtvrtá opět vyrukuje s kvalitními kousky, u páté už má člověk pocit, že by to mělo skončit a šestá, byť začala dost hloupě a člověk je na tvůrce dosti namíchnutý (spoilovat nebudu) kupodivu pak přijde s markatním zlepšením, aby to nakonec skončilo otevřeně.
A to je největší zápor tohoto seriálu, přestože měli autoři 6 plných sezón, tak se jim přesto nepovedlo seriál smysluplně uzavřít a dokončit hlavní zápletku, která začala už na konci první řady.
Jinak hlavní i podstatné vedlejší (ty možná ještě víc, reverend Purdy i Stilson jsou brilantní) postavy jsou kvalitně zahrané i napsané, nějakou dobu jsem si nebyl úplně jistý představitelem Johnnyho Smithe, ale nakonec mě přesvědčil i on.
Kdyby měl seriál slušný nebo alespoň nějaký konec, o 10% bych hodnocení zvedl. Takhle jen můžu vzpomínat na to, kdy jsem koukal na druhou řadu, které bych dal z fleku 90%

1. řada 70%
2. řada 90%
3. řada 70%
4. řada 80%
5. řada 60%
6. řada 70%