plakát seriálu

Muž s posláním

(A Gifted Man)

Epizoda 1×08 – V případě nedorozumění (In Case of Missed Communication)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je Díkuvzdání. Michael má volno a odmítne jít na kliniku, kde pořádá Kate s Christinou večeři pro všechny. Z Afgánistánu se vrátí syn Rity Lennie. Ten má ale nehodu a Michael musí operovat, aby Lennie nezůstal ochrnutý. Zeke s Kate zachrání staršího muže, kterého intubují. Poté u něj ale najdou náramek, na kterém stojí, že v podobných případech si nepřeje být napojen na hadičky. Zeke s Kate neví, co teď dělat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael má týden kolem Díkuvzdání volno. Přesto ho Kate s Christinou zvou na večeři, kterou pořádají na klinice. Michael odmítne.

Z Afgánistánu se vrátil Lenny, Ritin syn. Rita o tom neví, Michael jí přichystá překvapení. Rita je štěstím bez sebe.

U kliniky zastaví autobus. Vzadu leží muž, který nemůže dýchat. Zeke ho dostane dovnitř a s Kate ho intubují. Poté ale zjistí, že má náramek s tím, že při podobné události si nepřeje být intubován a napojen na hadičky.

Michaelovi volá Rita. Lenny měl nehodu a je uvězněný pod autem. Lenny si myslí, že šlápnul na minu v Afgánistánu. Navíc je paralyzovaný. Michael bude operovat.

Dennis, Zekův pacient, se probere. Zeke mu vyndá hadičku. Dennis jim řekne, že nemá pro co žít. Jeho vztah s dcerou je v troskách. Navíc má rakovinu plic. Zeke zalže a řekne mu, že našel jeho dceru Kelly, která s ním chce mluvit. Dennis souhlasí, že zůstane na klinice. Zeke ji jde hledat.

Testy Lennyho odhalí, že má vrozený problém v mozku. Michael musí operovat. Rita ovšem zatajila, že Lenny nechtěl zůstat žít na přístrojích. Nicméně operace se i přes mírné komplikace povede.

Zekovi se podaří najít Kelly. Ta přijdena kliniku a s Dennisem se pohádá. Dennisovi se udělá zle a doktoři zjistí, že nemá rakovinu, ale nemoc, která napadá svaly, včetně toho dýchacího. Když bude brát prášky, bude v pořádku.

Michael se nakonec rozhodne účasnit se večeře díkuvzdání na klinice.

Hlavní postavy
Dr. Michael Holt
Dr. Kate Sykora
Anna Paul
Rita Perkins-Hall
Dr. Zeke Barnes
Anton Little Creek
Vedlejší postavy
Len Hall
Mrs. Barnes
Victor Lantz
Dennis Jones
Christina Holt
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevV případě nedorozumění
Původní názevIn Case of Missed Communication
Rok natočení2011
Premiéra18. listopadu 2011
Česká premiéra7. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 240 000 diváků (1,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody