plakát seriálu

Na lodi

(El barco)

Názory uživatelů

Španělé opět nezklamali

El Barco mě nadchlo. Nevěděla jsem co čekat ale po prvním díle jsem byla více než mile překvapena. Španělé opět nezklamali ! Zatím se mi až tak úplně nechce hodnotit jako celek, jelikož jsem dokoukala jen druhou sérii (Třetí bohužel ještě nemám titulky) . Každopádně za dobu mého pozorování mě baví to, že v každém díle je "něco" nového a záhad jen přibývá. V seriálu nechybí klasika - láska, lži, intriky, mystično... ! Téma seriálu + neokoukané Španělské tváře, scénář a způsob natočení mě moc baví. Už se moc těším, až bude k shlédnutí další série.

100 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

TELENOVELA VYDÁVANÁ ZA SCI-FI

Neuvěřitelně zdlouhavý, nudný a hloupoučký příběh s absurdně dlouhou stopáží. Regulérní telenovela s typickými atributy (milostné zápletky mezi téměř všemi členy posádky, časté záběry do "Silicon Valley", tedy do výstřihů hereček, řešení situací postrádající logiku, násilně implementovaná nadbytečná postava "roztomilé" malá holčičky, ze které jsou všechny postavy paf - diváka s IQ nad 70 musí nutně rozzuřit...) Těch několik technoblábolů, které by mělo vytvořit z telenovely Sci-Fi to nezachraňuje.

Přirovnání El Barco k Lost v info o seriálu je důkazem, že "papír" snese vše.

Pokud vydržíte sledovat pilotní díl a pustíte si další s tím, že to má být Sci-Fi a že když má seriál tři řady, tak musí být alespoň některé další díly sledovatelné, tak mám pro Vás špatnou zprávu - nebudou.

Pokud ovšem milujete seriály typu Rodinná pouta, tak jste narazili na skvělé dílo. Gratuluji.

40 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pre milovníkov mora a (ne)vydarených výletov

Takže, sledovala som to asi pred rokom, takže neviem, či to bude úplne objektivné (teda, určite to nebude objektivné), ale čo už.
More, teenagery, láska, scifi, Mario Casas, ... komu by se to nepáčilo. Priznám sa, že z počiatku ma to až tak moc nechytilo, ale ako som sledovala na AXN z nudy niektoré časti, začalo ma to zaujímať a nakoniec ma to chytilo. Najviac ma na tom asi bavila tá moja bi, teda vlastne trilinguálnosť. Sledovala som španielsky seriál s anglickými titulkami, no a v hlave som si to dávala do slovenského jazyka. Celkom sranda. Mám veľmi rada ten dialekt, ten prízvuk, takže mi to ani nevadilo. Ale teraz k seriálu.

Miestami vám stál rozum nad kravinami, ktoré sa tam riešili. Inokedy ste boli zvedavý, čo za záhadu sa skrýva na lodi. Neustále otázky, nájdu zem?, je to zem?, sú tu sami?, prežil ešte niekto?, ...? Musím sa priznať, koniec 3. série som veľmi nepochopila, stalo se to znova alebo čo?

Napriek tomu, že seriál miestami pripomínal telenovelu, veľmi sa mi páčil, príjemná oddychovka, i keď trošku dlhá, ale stála mi za to. Tento seriál odporúčam pre tých, čo majú radi stredozemné prostredie, more, pekných hercov a chcú si oddýchnuť pri troche Španielska.

70 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Na lodi

Netuším, proč mne tato věc baví. Jsem v půlce druhé serie a neustále se pozastavuji nad jednáním postav. Každou chvilkou se má stát nějaké neštěstí třebas, ale místo aby nastala rychlá akce, všichni se zdlouhavě vybavují, modlí, líbají a řeší jiné prkotiny. Možná je to jinou mentalitou, co já vím...celý ten seriál je kapku naivní. Ovšem hodnotím ho pozitivně, protože zabaví a těším se na další díly, které mám před sebou.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

..

Na lodi jsem si stáhla jen tak, že mě zajímalo o co jde, ale nakonec jsem z něho byla nadšená. V každém dílu je zajímavý příběh. Jen Gamboa mi leze na nervy jak pořád vyhrožuje a láska Ainhoi a Ulisese je úžasná, akorát by to nemuseli tak protahovat, aby byli spolu. Moc se mi to líbí, je to moc zajímavý seriál o "konci světa" a už se těším na to až najdou ten ostrov.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Láska na druhý pohled

Dlouho jsem ten seriál koutkem oka míjel na csfd, nakonec si ho dal do seznamu seriálů, na které se chci podívat a po půl roce se tak stalo. Ani nevím, kde začít, a ani se nechci rozepisovat. Seriál je pro mě něco jako únik z tohoto světa. Raději bych žil na jejich lodi a řešil každodenní krizi ohledně potíží doprovázející konec světa, než ty pitomosti, které řeším teď. Samotný konec světa je tam brilantní, protože to jindy zapříčinily věci jako celosvětový výpadek elektřiny, nějaký meteorit, super vulkán atd..tentokrát v tom jede urychlovač částič, o kterém si valná většina reálného lidstva myslela, že zapříčiní konec světa. A spojení konce světa se španělskou "telenovelou" se mi strašně líbí. Rád se dívám na životy posádky, studentů, sleduji jejich vývoj, fandím jim, miluju je a nenávidím. Seriál mi každým dílem dával něco, co spoustu seriálu nedokáže ani za 5 sezón - pcoit totální závislosti. Sice 13-14 dílů na sérii, ale každý díl má skoro hodinu a půl. První sérii jsem zhltl snad za dva dny nepřetržitého sledování, do dvou do tří do rána, druhá série na tom byla ještě líp, to jsem si šel lehnout i ve čtyři. Je to tak neskutečně výjimečný seriál, za který jsem vděčný. A zase jsem se rozepsal...
PS: Blanca Suárez je jedna z nejkrásnějších holek, jaké jsem kdy viděl!

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí