plakát seriálu

Nahoru a dolů

(Eastbound & Down)

Epizoda 1×02 – Chapter 2
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Kenny získá jednorázovou práci jako hvězda - lákadlo v reklamě pro prodej aut. Majitel salónu Ashley po něm však chce něco, co Kenny nedokáže. Škola pořádá ples na pomoc jednomu nemocnému žákovi. Kenny má být dozor, ale dorazí pozdě a navíc opilý a na drogách.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Kenny schová skútr v přírodě, protože ho nechce prodat, ale slíbil Dustinovi, že to udělá.

Doma učí Kenny synovce baseball. Ti mu měří rychlost hodu (68 km/h - nic moc). Kenny místo cíle trefí sošku.

Při cestě do školy Kenny uvidí reklamu na auta, kterou dělá člověk v opičím kostýmu. Kenny vejde do prodejny a snaží se majitele dokopat k tomu, aby použil na reklamu jeho jméno. Majitel Ashley souhlasí. Z původního honoráře dva tisíce dolarů, o který si Kenny řekl, nakonec dostane dvě stovky.

V hodině Kenny učí studenty o tom, že není důležité pouze se stát silným a v kondici, ale je důležité si to udržet. Na ukázku jim chce ukázat jeho kondičku tím, že bude zvedat 130 kg těžké činky. Kenny to samozřejmě nedokáže a skoro se udusí.

Kenny se dozví, že musí dělat dozor na školním charitativním plese. Vymlouvá se, že nemůže jít, protože se musí zúčastnit události, kterou pořádá Ashley.

Kenny chce, aby ho tam Dustin zavezl, protože by vypadalo blbě, kdyby se hvězda přivezla na akci sama. Přepadne ho v koupelně a sebere mu toaleťák, aby Dustin souhlasil. Nakonec to vzdá a přesvědčí svého kamaráda - dealera, který ho do auto salónu zaveze.

Ashley donutí Kennyho obléct si žluté tričko s logem salónu. Hned první fanoušek chce po Kennym nadhoz a Ashley ho donutí míček opravdu hodit. Kenny se bojí, že opět netrefí, a odmítne. Pohádá se s Ashleym a naštvaně odchází. Po cestě stihne dát pěstí fanouškovi.

Vezme si extázi a jde na školní ples. Ve zpomaleném záběru si prohlédne April. Dojde k ní, vyzná jí lásku a jako důkaz jí zatančí "Kennyho tanec", který skončí Kennyho zvracením uprostřed tanečního parketu.

Kennyho šofér odjel, Kenny se tedy vydal domů pěšky. Stevie jede kolem, zastaví mu a nabídne mu odvoz. Kenny začne filozofovat, nakonec přijímá.

Hudba v epizoděvložit další píseň

Snake Drive (R.L. Burnside)

Kenny jde na parket.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Kenny: (k April) V mém životě je jen jeden obrázek, který mě vždy udělá šťastným. A nezáleží na tom, kdy na něj myslím. Ten obrázek, ten jeden obrázek, jsou tvoje velké kozy.
Kenny: Myslel jsem, že Ashley Schaeffer bude ženská.
Ashley: (smích) Miluju ženský. Beru to jako kompliment.
Hlavní postavy
Kenny Powers
April Buchanon
Dustin Powers
Terrence Cutler
Cassie Powers
Stevie Janowski
Vedlejší postavy
Ashley Schaeffer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter 2
Původní názevChapter 2
Rok natočení2009
Premiéra22. února 2009
Česká premiéra16. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka26 minut
Autoři profilu epizody