plakát seriálu

Nahoru a dolů

(Eastbound & Down)

Názory uživatelů

If at first you don't succeed, then maybe you just suck...

Další příklad toho, jak se ze slibně vyhlížejícího seriálu může stát téměř nedívatelná blbost.

Hlavním hrdinou je drzý baseballový hráč Kenny, který už dávno nemá takové schopnosti, jakých kdysi dosahoval, ale bohužel jeho ego o tom zatím nedostalo memo. Kenny se považuje za středobod světa a nebojí se to okolí dávat hlasitě (a sprostě) najevo.

První řada mě dostala do kolen. Zabijácké hlášky i scény, svěží, rychle ubíhající děj, zajímavý nápad a především odvážné zpracování. Nečekala jsem ani nic míň, jelikož seriál pochází z dílny HBO, která má snad patent na sex, drogy a peprnný slovník.

S druhou sérií šel ovšem seriál do kytek. Úplně jiné prostředí, jiná dějová linka, jiné postavy. Člověk si tak pěkně začínal zvykat na Kennyho rodinku, a najednou nikde nikdo. Upřímně.. Kenny mě nebavil zdaleka tolik, jako vedlejší postavy, a tím, že jsem je s první sérií ztratila, si u mě EaD vysloužil černý puntík. Ke třetí sérii jsem tedy šla s rezervami, a dobře jsem udělala. Uznávám, že trojka se oproti tomu mexickému debaklu mírně zvedla, ale kvalit první série zdaleka nedosáhla. Každopádně oceňuju nápad, Kenny jako otcovská figurka byl často zdrojem dost komických situací.

Pravděpodobně nejvíc se mi na EaD líbily hostující hvězdy. Ač Willa Farella nemusím, jeho Ashley s úžasnou blonďatou parukou a nevhodnými sexuálními doteky mě dokázal svým výkonem shodit ze židle. Za zmínku ale stojí taky Matthew McConaughey v roli hledače talentů a Adam Scott jakožto asistent trenéra národní ligy, který má vždy po ruce nevhodný komentář spojující sex a děti.

Series finale potěšilo. Obsahovalo comeback, srovnání si priorit, šok i happy ending. Myslím, že na Kennyho s blond trvalou jen tak nezapomenu..

Co říct na závěr? Kdyby seriál skončil po první sérii, mohl se stát jedním z mých favoritů. Bohužel další svě série nezachránilo ani podařené finále. Doporučuju fanouškům HBO, jak už jsem říkala, tato komedie svým zpracováním odškrtává všechny kolonky, které jsou pro tuto kabelovku typické.

40 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí