plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 3×14 – Spáč (Light Sleeper)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Quanticu jsou brutálně zavražděny dvě mladé Korejky, ale vrahovi to nestačí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Federální agenti NCIS se právě připravují na kurz sensitivity, když jsou vyslání do Quantica, kde byly zavražděny dvě mladé Korejky. Navštíví místo činu, dům námořního seržanta Portera a jeho manželky Sun, která je jednou z obětí. Druhou je Min, manželka seržanta Kraina, který je služebně v Iráku a o tragédii ani netuší. Podle prvních známek musely oběti svého vraha dobře znát. Ženy byly zasaženy třemi ranami, výstřely zasáhly jejich srdce. Podle Mallarda je vrahem vycvičený profesionál, který je chladnokrevně popravil.

Agenti se od souseda dozvědí zajímavé informace. Sun to sice nikdy nepřiznala, ale její muž nadměrně pil, žárlil, omezoval jí, zakazoval stýkat se s přítelkyněmi a pravděpodobně jí i fyzicky týral. Prvním podezřelým se tedy jeví manžel Sun, pan Porter, ale je to falešná stopa.

Vyšetřování se přesune k manželovi paní Dawsonové, který se nedávno popral v klubu. Když si s ním vyšetřovatelé přišli promluvit, zjistili, že jeho žena právě zmizela. Ukazuje se, že všechny tři dámy pocházely z Koreje a vzaly si za manžely americké námořníky v Soulu zhruba ve stejné době, navíc je spojuje kontakt se stejným člověkem, majitelem restaurace. NCIS se obává, že příštím terčem bude Yoon Dawsonová a její malé dítě. Vyšetřování ale nabírá jiný směr, když se přijde na to, že ženy nepochází z Jižní, ale ze Severní Koreje.

Majitel restaurace tvrdí, že Dawsonová je severokorejská špiónka a že ženy zemřely proto, že o ní sbíraly na jeho žádost informace. NCIS varuje manžela, že se s ním Yoon možná spojí a bude ho chtít zabít. Ten však záležitosti s tajnou agentkou nevěří. Yoon se s ním skutečně spojí a ukáže se celá pravda.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Gibbs: Znak nešťastného manželství.
Ziva: Zábavné. Já myslím že to vypadá jako díra ve zdi.
Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Timothy McGee
Jimmy Palmer
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Dr. Donald Mallard
Ziva Davidová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Vedlejší postavy
Yoon Dawsonová
námořní seržant Malcolm Porter
seržant James Dawson
Gina Goodwinová
Lee Sung
dotěrný soused námořník
zvláštní agent FBI
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevSpáč
Původní názevLight Sleeper
Rok natočení2005
Premiéra31. ledna 2006
Česká premiéra16. dubna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody