plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 3×13 – Klam (Deception)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Je unesena námořní důstojnice, která má na starosti převoz nukleárního materiálu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na centrále NCIS je zaznamenán telefonát ženy, která tvrdí, že byla unesena. Agenti prověří její totožnost. Jde o poručíka Amandu Wilkersonovou, která působí na ministerstvu námořnictva ve Washingtonu. Nehlásí se ani v práci, ani na mobilním telefonu. Gibbs se se svými kolegy pouští do pátrání. Snaží se najít důvod, proč byla unesena. Zjistí, že Wilkersonová je příslušnicí ochrany. Měla na starosti tajný převoz nukleárního odpadu a konkrétně plánovala trasy, kudy vlak pojede. Na jejím oddělení nastala mimořádná situace. V noci odjel z elektrárny v Ohiu náklad jaderných palivových článků. Cíl cesty je přísně tajný, jen pár lidí ví přesnou trasu, kudy vlak pojede a poručík Wilkersonová je zřejmě jednou z nich. NCIS se rozhodla po tomto zjištění vlak zastavit až do doby, než se podaří ženu najít.

Ze záznamu začíná být jasné, že je žena zavřena v kufru auta a má tak 12-17 hodin na přežití. Jak se však později zjistí, žena trpí akutní bronchitidou, tudíž se její čas krátí o dalších sedm hodin.

Vyšetřovatelé procházejí její záznamy v počítači. Na daný den si žena vzala dovolenou a v 8,30 měla sjednanou schůzku. Veškeré informace v počítači jsou zakódované a není právě lehké se k nim dostat. Ukazuje se, že žena pracovala v neziskové organizaci sledující pedofily na internetu. Na jednom z kamerových záznamů z místa schůzky si vyšetřovatelé všimli značky vozu, který byl tentýž den odcizen. Navíc někdo začal používat její mobil ...

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Abby Sciutová: Díky pane.
Leroy 'Jethro' Gibbs: Neříkej mi pane.
Abby Sciutová: Díky madam.
Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Timothy McGee
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Dr. Donald Mallard
Ziva Davidová
Vedlejší postavy
Ross Logan
poručík Amanda Wilkersonová
Chuck Parnell
William Lafferty
námořní kapitán Paul Martino
Jason Geckler
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevKlam
Původní názevDeception
Rok natočení2005
Premiéra17. ledna 2006
Česká premiéra9. dubna 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Autoři profilu epizody