plakát seriálu

Námořní vyšetřovací služba

(NCIS)

Epizoda 4×22 – Ve tmě (In the Dark)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Snímek opuštěného mrtvého muže pořízený na místě činu slepým fotografem a jeho paměť jsou jedinými vodítky NCIS v dalším případu. Vyšetřovatelé se postupně dostávají ke kolegovi oběti, který sám byl vyšetřován kvůli zpronevěře...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Slepý fotograf Jackson Scott vyvolal fotografie ze svého posledního focení a jeho asistentka Landersová mu s hrůzou sděluje, že na fotografii je mrtvý muž.

Gibbs, DiNozzo, McGee a Davidová přichází do Scottova domu. Asistentka jim sděluje, že od doby co před deseti lety ztratil při autonehodě zrak používá při práci ostatní smysly. Scott sděluje Gibbsovi, že na místě činu cítil zvláštní ovocnou vůni. Mrtvého naleznou na místě činu. Nachází se tu i čerstvé zvratky. Vypadá to na loupežné přepadení. DiNozzo zjistí totožnost mrtvého, kterým byl seržant Peter Lynn z logistické agentury ministerstva obrany neboli DLA. Abby zjistila, že DNA ve zvratcích se shoduje z útržky kůže za nehty oběti. Dr. Mallard při obhlídce žaludku mrtvého zjistí, že oběť před svou smrtí večeřela s vrahem v jehož zvratcích se našly zbytky stejného jídla a vína.

McGee nalezne v laptopu seržanta Lynna tajný deník. Ničím moc nezajímavý až na poslední údaje. Před smrtí ho kontaktoval někdo z Úřadu generální inspekce Ministerstva obrany a vyslal ho do akce. DiNozzo a Davidová navštěvují na Úřadu velitele Jakobsena. Jakobsen jim sdělí, že Lynn nebyl vyslán do žádné akce, nýbrž byl předmětem vyšetřování Úřadu pro podezření ze zneužití pozice zásobovače DLA.

Gibbs s týmem a s Scottem prochází všechny fotografie vyhotovené v den vraždy. Scott je navede na fotografii č. 18, na které je vidět auto, které na místě stálo. Podle značky zjistí, že bylo registrováno na Davida Wonga, který má čistý trestní rejstřík, ale pracoval v té samé agentuře jako Lynn. McGee mezitím objeví v terénu dotyčné auto, ale má zlé informace. David Wong je nezvěstný.

Gibbs v době svého volna tráví volný čas s plukovníkem Mannovou. Ona mu naznačuje, že se chce stát jeho stálou součástí. Gibbs se vyhýbá odpovědi. Je zaskočený.

DiNozzo zase řeší se svou přítelkyní Jeanne budoucí společné bydlení. Má strach, že když se zamiluje, tak mu to ublíží, jako vždy před tím.

Abby najde pod klávesnicí Wongova počítače štěnici. Vypadá to, že si ji tam Wong nastražil sám. Ale proč? Štěnice zjišťuje podle zvuků kláves co dotyčný píše. McGeemu dojde, že v DLA mají software, který každou minutu změní přístup do systému. Wong tímto posílal komplicovi informace o přístupových heslech. Abby se nabourá do systému DLA a zjistí co posledního Wong psal na klávesnici. Je to adresa nějakého skladu. Gibbs, DiNozzo, McGee a Davidová nacházejí ve skladu Wonga, ale oběšeného. V dopise na rozloučenou přiznává okrádání DLA spolu s Lynnem. Přiznává též, že Lynna zabil, protože mu sáhl na jeho podíl z krádeží. Gibbs však přijde na nesrovnalost, protože v dopise na rozloučenou se Wong podepsal jako David B. Wong, ale jeho jméno bylo David G. Wong ("G" jako George). Při dalším zkoumání dopisu přijdou vyšetřovatelé na to, že se nejedná o písmeno "B" ale o "I3".
Mezitím Abby něco objevila. Nechala projít všechny Scottovy fotografie programem na rozpoznávání obličejů a zjistila, že na jedné fotografii je zachycena jeho asistentka Landersová.

Davidová vyslýchá Landersovou a ve vedlejší místnosti jsou Gibbs, DiNozzo, McGee a Scott. Landersová stále tvrdí, že v době kdy Scott dělal fotografie byla v jeho kanceláři a pak šla rovnou domů. Davidová jí ukáže fotografii, na které je vidět její obličej. Davidová dále zjistila, že to byla ona, kdo večeřel s Lynnem před jeho smrtí. Obsluha restaurace jí viděla. Landersová se přizná k tomu, že Scotta tajně sleduje a miluje ho. V restauraci byla, protože se tam skrývala před ním. Kdyby totiž věděl, že ho sleduje při práci nelíbilo by se mu to. Seržanta Lynna vůbec nezná a nevečeřela s ním. Agenti jsou opět na začátku a nemají vraha. Náhle vstoupí omylem do místnosti kde jsou Gibbs, DiNozzo, McGee a Scott asistent Dr. Mallarda Jimmy Palmer a omlouvá se, že si spletl dveře. Scott náhle zjistí, že cítí tu samou ovocnou vůni jako na místě činu. Jimmy to vysvětluje tím, že si zapomněl vzít inzulín, protože má slabý diabetes.

Agenti Gibbs, DiNozzo a McGee jdou na jisto k veliteli Jakobsenovi. To on sledoval Wonga, aby zjistil přístupová hesla do systému DLA. Vedl falešné vyšetřování. Lynn ho začal vydírat a tak ho zabil. Obsluha restaurace Jakobsena poznala. Jakobsen je diabetik...

Hlavní postavy
Leroy Jethro Gibbs
Dr. Donald Mallard
Timothy McGee
Jimmy Palmer
Jennifer 'Jenny' Shepardová
Anthony D. 'Tony' DiNozzo, Jr.
Abigail 'Abby' Sciutová
Ziva Davidová
Vedlejší postavy
Jeanne Benoitová
podplukovník Hollis Mannová
Jackson Scott
námořní velitel Doug Jakobsen
Bryn Landersová
David Wong
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVe tmě
Původní názevIn the Dark
Rok natočení2007
Premiéra1. května 2007
Česká premiéra7. prosince 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody