Nashville

Nashville (Nashville) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pilot

Rayně se na jejím turné nedaří. Na vystoupení nechodí dost fanoušků a ani poslední album se moc dobře neprodává. Majitelé nahrávacího studia se tedy rozhodnou, že se Rayna spojí s mladou hvězdičkou Juliette, které bude na jejím turné dělat předskokanku. Rayna se musí rozhodnout, čemu se je ochotna zaprodat. Juliette se snaží odlákat Raynina kytaristu a přítele Deacona k sobě. Teddy se rozhodne spolčit s Lamarem, Rayniným otcem, a kandidovat na starostu, což Rayna těžce nese. Deaconova mladičká neteř Scarlett si s pomocí kamaráda Gunnera začíná uvědomovat, že by z jejích básniček mohly být skvělé country písně.

Rayna se chystá na vystoupení a loučí se s rodinou. Její dcerka se ptá, proč mamka musí pracovat, když jsou bohatí. Raynin manžel Teddy jí odpoví, že jsou bohatí, ale jinak bohatí - nemají peníze. V dalším záběru je Rayna v sexy country oblečku na pódiu, kde se svou kapelou baví tisíce fanoušků.

V zákulisí se ke svému vystoupení chystá mladičká Juliette. Nechává si nanášet makeup a zkouší různé parfémy. Když jí zazvoní mobil, její asistentka jí nervózně řekne, že volá její máma. Juliette dělá, že nikoho v telefonu neslyší. Poté, co telefon položí, vynadá své asistentce za to, že její matka dostala toto číslo, a vyhodí mobil do koše.

Juliette se jde setkat s Raynou. Po cestě potká Deacona, hlavního kytaristu v Raynině skupině. Juliette je jeho velká fanynka a přede všemi mi hodně pochlebuje. Deacon neví, co si o tom má myslet a celou situaci odepíše nemístným vtípkem.

Rayna se svými producenty a zástupci nahrávacího studia čeká na Juliette. Když přijde, Juliette jí z počátku ani nepodá ruku. Obě dámy se nepřímo urážejí a Juliette potom odchází na pódium.

Rayna se dozví, že její tour ani prodej posledního alba na tom nejsou moc dobře. Nahrávací studio tedy přišlo s požadavkem, aby Rayna šla s Juliette na společné turné s tím, že jí bude dělat předskokanku. Rayna se naštve a s tím, že rozhodnutí musí učinit do pondělí, odchází.

Rayna přijde pozdě na slavnostní ceremonii, kde se dnešní den prohlašuje jako den Lamara Wyatta - Raynina otce. Rayna říká své sestře, že nepřišla kvůli němu, ale jen kvůli ní.

Rayna je už na Juliette alergická. Když si její písničku začnou s rádiem zpívat i její dvě dcery, Rayna raději rádio vypne s tím, že ji bolí hlava.

Doma Rayna říká Teddymu, co po ní chce studio. Ten to nevidí jako takový problém, takhle alespoň budou mít peníze. Nicméně jí řekne, že může s kariérou kdykoliv skončit. Oba se dostanou do hádky kvůli tomu, že Teddymu nevyšla práce a tomu, že si Rayna nechce půjčit peníze od svého otce.

Rayna jde za Randym, technikem, který nahrává její album i album Juliette. Když se Rayna dozví, že Randy pracuje na Juliette, naštve se a začne ji pomlouvat. Juliette s Randym ale zrovna spala a celý rozhovor poslouchá nahá v posteli ve vedlejším pokoji.

Deacon vystupuje v baru, kde pracuje jeho neteř Scarlett. Její přítel se ho snaží využít k tomu, aby mu prosadil jeho demo. Deacon má ale raději Gunnera, který tam taky pracuje.. a taky zpívá. Venku na Deacona čeká Juliette. Nabídne mu práci hlavního kytaristy v její kapele. Taky chce, aby s ní skládal nové písně. Juliette hodně flirtuje, ale Deacon jí neodpoví kladně ani záporně.

Rayna zkouší s kapelou a nelíbí se jí nová technika, která jí upravuje hlas. Naštvaně ze zkoušky odejde a jde si promluvit s Deacanem. Ten jí řekne o nabídce Juliette. Oba se pak baví o minulosti a o tom, co propásli.

Juliette je zavřená v kumbále a volá si s matkou, která je drogově závislá. Ta po ní chce peníze, ale Juliette odmítne. Když ji přijde Randy hledat, Juliette po něm zuřivě skočí a začne ho líbat.

Teddy se spolčí s Lamarem, společně plánují Teddyho kandidaturu na starostu Nashville. Lamar mu říká, že se musí vzmužit a říct o tom Rayně. Ta z toho není příliš nadšená. Navíc už slíbila, že zazpívá při kampani oponenta. Hlavně se jí ale nelíbí, že se Teddy domlouvá s jejím otcem.

Scarlett ukáže Gunnerovi svoje básně. Ten v nich vidí krásné texty písní. Začne hrát melodii, zda se to k tomu Scarlett nehodí.

Rayna jde na schůzku s majiteli nahrávacího studia. Ti jí ale řeknou, že ji přestanou podporovat, pokud nepojede na turné s Juliette. Rayna jim řekne, že můžou její rozhodnutí políbit, když odchází ze dveří. Potom jde za svým otcem, se kterým se opět pohádá. Ten jí řekne, že zaplatil její první desku, bez něj by tedy nikdy nebyla tam, kde je dnes.

Gunner donutí Scarlett, aby s ním vystoupila na pódiu v baru. Sedí tam manažer Rayny, který jí zavolá a ta vystoupení poslouchá po telefonu. Poté jde Rayna na pódium za Teddym, který zrovna oznámil svou kandidaturu na starostu. Tváří se šťastně a bude tedy stát za ním.

HUDBA V EPIZODĚ

Already Gone (Connie Britton)

Rayna zpívá na koncertě.

Boys And Buses (Hayden Panettiere)

Juliette zpívá v nahrávacím studiu.

Back Home (Nashville Cast Version) (Charles Esten)

Deacon zpívá v baru.

Even If It Breaks Your Heart (Eli Young Band)

Úvodní záběry na Nashville.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Sledovanost premiéry
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

ragelly
ragelly