Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Čistka

Chalupův opravný článek vyvolá v nemocnici euforii. Blažejovi všichni gratulují, váží si ho, že se nedal, že se bránil. Blažej, plný optimismu, pozve Naďu Šulcovou, aby mu asistovala při operaci. Ale na ranní poradě ortopedie mu Marta Pěnkavová, tentokrát v roli vrchní, nasadí brouka do hlavy: kdo řekl novinářovi informace, z nichž vyšel a zkreslil je? Musel to být někdo z oddělení. Blažej velkoryse prohlásí, že jestli se chce někdo přiznat, má do vizity čas, a pak, že o tom už nebudou nikdy mluvit. Nikdo nepřijde. A v Blažejovi hlodá zlý červ pochyb. Nervozitu si nepěkně vylije při operaci na nezkušené Šulcové a dokáže tak, že vlastnosti, které mu Chalupa zveličeně přisoudil, někdy opravdu projevuje. Jistě ho i popíchl zastupující ředitel Verner: jsou tu lidé, kteří by Blažeje rádi viděli v penzi. Myslí tím Machovce, ale neřekne to, teď pro něj očištěný Blažej nabyl novou prestiž. I Chalupa se objeví v nemocnici a nabízí Blažejovi obchod: řekne mu, kdo mu poskytl informace k článku, když mu na oplátku Blažej prozradí něco o privatizačním projektu. Blažej na to samozřejmě nepřistoupí, ale nešikovně potvrdí, že projekt skutečně existuje. Machovec vytuší, že jeho karta je zase nízká.

Sestra Máša dojde k názoru, že s Chalupou mluvil Novosad. Blažej dostane vzápětí na toto téma dva anonymy a zpanikaří. "Spočítá" si, že nikdo jiný než Novosad to být nemohl a Novosadovi to vyčte. Mladý doktor nakonec nemíní vyvracet nějaká Blažejova paranoidní podezření. Ale z nemocnice odchází, protože jeho partner odešel do jiného města a on bez něj nemůže žít. To Blažej nevěděl, že je Novosad gay? Novosada to nepřekvapuje, všímavý Blažej k lidem dvakrát není.

Marta Pěnkavová náhodou zjistí, že Kamila je v jiném stavu. Dítě na cestě ji vrátí samu sobě a přivede Kamilu zpátky do rodiny. Matěj Kamile vyčte, že mu o dítěti neřekla a že je nemístně pyšná a namyšlená na svou kůži.

Machovec má noční službu a vezme při ní svou ženu na milost. A ještě odhalí, že potíže pana Vojíře pramení z váčku pod zubem.

Eliška, která hledá nějaké fotky z dětství pro Hynkovu matku, najde matčiny dopisy od nějakého Gregoryho, jejichž obsah si vyloží tak, že Gregory je jejím otcem. Hynek zjistí, že Gregory je nynější universitní profesor Řehoř, kardiolog, který kdysi v nemocnici skutečně pracoval a s Danou Královou skutečně něco měl.

Blažej se zúčastní večírku v Sovím hradu, kde mají být lidé, spojení s privatizačním projektem. Ale tam zjistí, že nejdůležitějším tuzemským úředníkem je Cvach, a okamžitě večírek opustí. Se Cvachem nikdy! Takže to, co původně ohrozit nechtěl, téměř zničil.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Čistka
  • Čistka
  • 1. série, 6. epizoda (celkově 6. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268