Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zpověď

Primář Blažej očekává, že ve věci žaloby na Chalupu dojde k soudu, a za tím účelem diktuje do diktafonu svou poctivou životní bilanci. Ale jeho dcera Veronika spor vede tak, že dojde k mimosoudnímu vyrovnání, Chalupa se musí v tisku omluvit a zaplatit nemocnici 18 tisíc náhradou za televizor, který sponzor slíbil, a pak v důsledku článku odmítl nemocnici věnovat. Na Blažejovu zpověď vůbec nedojde a ani Veronika ji nechce znát: nepřeje si se svým otcem citové pouto obnovit. Blažejovi se okamžitě ozve Karel Sova a Blažej mu na projekt předběžně kývne. Nechce být tím, kdo třeba dobrou věc ohrozí. Alžběta Čeňková si na dovolené připadá, jako by šlápla na bludný kořen. Cítí se stará, nemůže spát a má pocit, že se její život nenaplnil. Její pouto k malému Míšovi sílí. Navíc objevila, že chlapec má hudební nadání.

Matěj chce na ubytovně mluvit s Kamilou, ale její bratři mu ručně domluví tak, že Marta má jasno: chce s romskou epizodou v jejich rodině skoncovat a pověří Pěnkavu, aby to vyřídil. Ten ale projeví nečekaně vlastní iniciativu, protože ví, že je sice Marta vyděšená, ale není tak zlá. A především, že Matěj Kamilu velmi miluje. Jede tedy za starým Horvátem, Kamiliným otcem, aby ho po romském způsobu požádal o Kamilinu ruku.

Dana Králová přistihne doma Elišku s Hynkem tak říkajíc in flagranti, je překvapená, kdo je vlastně ten krasavec, co Elišku uhranul, a myslí si, že tenhle věčně chlapecký typ není pro Elišku vhodným partnerem, o nějž se může opřít. Ale Eliška na matčiny obavy nic nedá a jede se představit Hynkovým rodičům.

Machovcovi se jeho žena přizná, že ona byla tím zdrojem, který dal Chalupovi původní informace. Jestliže místo Chalupy nezaplatí těch 18 tisíc na televizor, nebude ji jako svůj zdroj nadále Chalupa krýt. Machovec je opravdu znechucen! Nic nepomohou prosby a ujišťování, že to udělala kvůli němu. Přestane se svou ženou komunikovat.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Zpověď
  • Zpověď
  • 1. série, 5. epizoda (celkově 5. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268