Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Druhá rodina

Veronika Blažejová se ujme žaloby na novináře Chalupu. Stane se tak díky tajné Inině iniciativě, která rodinu Bártovu o tuto službu požádá. I starosta Jáchym si přeje, aby se Blažej bránil, protože pomlouvačný článek brzdí privatizační projekt. Blažej ovšem neví, že mužem na ministerstvu, který drží nad projektem ruku a spěchá, je jeho dávný nepřítel, kariérista doktor Cvach. Ten v ministerské funkci končí a chystá se přesedlat do zprivatizované nemocnice.

Pooperační komplikace starého pana Vojíře přetrvávají, zastupující ředitel Verner je z toho nervózní, bojí se Vojířova syna, advokáta, a nařídí, aby si do té doby, než se případ vyjasní, vzala dr. Čeňková dovolenou. Blažej s tím souhlasí. Alžbětu proti Vernerovi nehájí. Ví že nebýt jeho zchromlé ruky, neoperovala by Vojíře ona. Sám má strach a starostí dost. Na Alžbětino místo přijde zatím dr. Šulcová, která tak postoupí ve svém postgraduálním kolečku na další oddělení. Alžběta právem chápe Blažejovo chování jako zradu. Nese odpovědnost za něho, vyhověla mu tenkrát, a teď trest padne na ni. Operace přitom proběhla v pořádku. Doma na Alžbětu všechno padá, nemá co dělat a je v depresi. Obtížná a nevyrovnaná paní Adámková jí začíná svěřovat Míšu a malé dítě si pomalu získává Alžbětino osamělé srdce.

Machovec stále neví, jestli má jet na konkurz, a věrná sestra Máša mu u kávy poradí, aby zašel za místní věštkyní. Machovec to ze zoufalství opravdu udělá a přiopilá bába mu předpoví, že ho tady v Boru, tam, kde má kořeny, čeká štěstí. Machovec hořce lituje vyhozeného honoráře za věštbu. Na konkurz ovšem nejede, protože v kritickou chvíli nenastartuje auto.

Eliška Králová, jak postupuje její známost s Hynkem Kloboukem, by ráda věděla, kdo je jejím otcem, a zazlívá matce, že jí to nikdy neřekla.

Marta Pěnkavová dokazuje, že nemá žádné rasové předsudky a je vůči Kamile překvapivě vstřícná. Ale když chlapi v hospodě surově zmlátí Václava kvůli cikánce v rodině, poleká se rizika a nařídí Matějovi, aby Kamilu odvedl - rozumí se navždy - z domu.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Druhá rodina
  • Druhá rodina
  • 1. série, 4. epizoda (celkově 4. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268