Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (Nemocnice na kraji města po dvaceti letech)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Start

Privatizační proces konečně začíná mít nějakou formu: ještě není převeden majetek, ale nastupuje nové vedení. Ředitelem nemocnice je Cvach. Verner se musel spokojit s místem náměstka. Ve správní radě je Blažej, i doktor Sova s Kateřinou. Před užaslým nemocničním personálem defiluje v suitě i mladý poradce z USA, je mu 25 let a je černé pleti. Lidé tuší, že to všechno znamená velké změny, propouštění, rušení oddělení. A mají pravdu.

Machovec je na svém ranním kafi u Máši a je totálně v depresi. Je ze všeho vyšachován. Dojde mu, že Máša psala anonymy na Novosada a vidí, že je to druhá žena, která kvůli němu porušuje pravidla slušného chování. A což teprve, když Blažej se na poradě ortopedie přizná ke své občas nefungující ruce a Machovce nemíní ani náhodou vyhodit. Machovec se cítí tak ponížený, že začne trochu víc pít.

Alžběta Čeňková přijde za Blažejem s tím, že chce změnit způsob života a odejít z nemocnice. Blažej ji odvede k dr. Machovcové, od níž žádá slib naprosté mlčenlivosti - splátka za to, že nechal Machovce v týmu. Psychiatrička mu ale řekne, že je Bety sice v přechodu, ale jinak je v pořádku. Opravdu chce žít jinak. Alžběta hned uvede svou touhu ve skutek. Jede do cizího města a nechá se angažovat agenturou na hlídání dětí. Chce být mezi nimi. Blažej ji kryje mimořádnou dovolenou. Co se jeho samého týče, vztah s Naďou Šulcovou je pro něj douškem čistého vzduchu.

Betin odchod - a budoucí Novosadův - zmenší razantně personální vybavení ortopedie. Cvach navrhne Blažejovi, aby si vzal k sobě Arnošta. Ina vášnivě protestuje. Nechce, aby bydlel u nich, v pokoji Jana. Ten přeci měl zdědit otcovo poslání, ne Arnošt.

Václava Pěnkavu opravdu fyzicky napadnou jeho zaměstnanci. Hodí mu kámen do okna a chtějí mu rozbít lidově řečeno hubu za to, že je přivedl do neřešitelné situace. I oni si vypůjčili na sliby stálého dobrého zaměstnání. A co hůř, podezírají Václava, že jel v podvodu s Halmanem. Václav z toho vyvodí paradoxní závěr: už nikdy nevyjde z domu, protože se nemůže, on - vždycky slušný člověk, podívat lidem do očí.

Eliška Králová se vdává, prof. Řehoř je na svatbě a všichni si myslí, že je to její otec, jenže se to nesmí říkat.

Dana je z toho zoufalá, vyčítá to Řehořovi, že to Elišce ani nechce doopravdy rozmluvit, a i sobě, že dvacet pět let o tom s Eliškou nemluvila, že ona sama zavinila tu nepřirozenou situaci.

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Rok natočení
  • Start
  • Start
  • 1. série, 9. epizoda (celkově 9. díl)
  • 2003

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

184268