plakát seriálu

Odpočívej v pokoji

(Six Feet Under)

Epizoda 2×11 – Lhář a děvka (The Liar and the Whore)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Fisherův ústav je žalován vdovou po zemřelém za to, že utrpěla psychickou újmu, když jí Nate dovolil se podívat na manžela, který byl ve špatném stavu. Keithovi přijedou na návštěvu rodiče a chtějí si vzít Taylor s sebou. Nate prozradí Brendě, že čeká dítě s Lisou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ta je šokovaná, doma se zhulí a vyspí se s dvěma klukama. Pak jde za Natem a řekne mu, že ho miluje a je moc ráda, že ho v životě má a nechce být bez něj, tedy pokud Lisu nemiluje, na což odpoví Nate, že ne.
David se dozví u právníka, že jeho případ je bezradný a že by se měl s dotyčnou domluvit na mimosoudním vyrovnání. Jenže Ruth veškeré zbylé peníze použila na zaplacení dluhů Nikolaie, synům pouze řekne to, že peníze už nemá. Rozčílený David jde za vdovou a sdělí jí, že tyto peníze, které jeho ústav přivedou k bankrotu, jí ztracený čas, kdy ze sebe nechala dělat rohožku, nevrátí. Vdova žalobu roztrhá.
David poví Keithovi, že jsou připraveni vychovávat Taylor a že mu přijde, že se bojí postavit otci. Keith nakonec rázně otci sdělí, že Taylor zůstane u nich.
Ruth se jde optat psychologa Claire, jestli není deprimovaná. Ten jí odpoví, že ne, ale že to ona nejspíš je. Navíc jí ukáže brožuru se školou jako stvořenou pro Claiřino výtvarné nadání a poradí jí, aby svoji dceru více podporovala, protože patří mezi lidi, kteří potřebují mít v životě smysl.
Claire se s Parker sjede na houbičkách, co jí poslala teta. Dá Ruth ručně vyrobené kalhoty, která je začne nosit i přesto, jak děsné jsou. Ruth dá Claire brožurku se školou a poví ji, že na to má a že je jen na ní, jak si vybere. Claire se pak svěří psychologovi, že má pocit, že někdy s matkou jedná jako s odpadem. Jejich sezení skončí předčasně a rozpačitě, když Claire zjistí, že se rozešel se svou přítelkyní.
Rico zjistí, že žena, co má na stole, byla udušena hotdogem, co jí našel v hrdle. Probíhá pak vyšetřování i s jeho ženou, která v nemocnici, kde mrtvá ležela, pracuje. Vanessa sice není obviněna, ale je propuštěna z práce za nedbalost při první pomoci.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
David by měl vyhodit svého právníka za to, že mu tvrdil, že jeho případ je předem prohraný. Psychická újma se totiž u soudu velmi těžko dokazuje.
Glenn Fitzgeraldův příběh o muži umírajícím na rakovinu se odehrává v třech epizodách. Scény ale bly natočeny v jeden den a bylo na to potřeba tří režisérů.
Nebožtík v epizodě:
Edith Kirky
1929-2002
- Udusí se díky hotdogu v ústech, který jí tam nejspíš někdo dal.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
matka: Máš deprese?
Clare: Na to nebudu odpovídat.
matka: Ať už procházíš čímkoli, neobviňuj z toho mě.
Hlavní postavy
Nate Fisher
David Fisher
Ruth Fisher
Claire Fisher
Keith Charles
Federico 'Rico' Diaz
Brenda Chenowith
Vedlejší postavy
herec v soap opeře
Ramona Kippleman
herečka v soap opeře
Edith Kirky
Catherine Collins
Dolores
rabínka Ari
Aaron Buchbinder
host na párty
Lucille Charles
host na párty
Roderick Charles
Summons Server
malý zhulenec
Parker McKenna
vysoký zhulenec
detektiv
Davidův právník
Mitzi Dalton Huntley
herec v soap opeře
Vanessa Diaz
Margaret Chenowith
Dr. Bernard Chenowith
Gary Deitman
malá Brenda
Nikolai
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevLhář a děvka
Původní názevThe Liar and the Whore
Rok natočení2002
Premiéra12. května 2002
Česká premiéra24. května 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka49 minut
Autoři profilu epizody