plakát seriálu

Odpočívej v pokoji

(Six Feet Under)

Epizoda 2×10 – Tajemství (The Secret)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nate podepíše papíry, že se vzdává jakýchkoliv práv na dítě, ale chce být uveden v jeho rodném listě. Nikolai si sundá z nohou sádru o týden dřív a odstěhuje se k sobě. David si začne všímat Keithových charakterových vad. Pohřební ústav bude pořádat typický budhistický pohřeb.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

David si uvědomí, že dřív, když s Keihem chodil, kdykoliv se vyskytly problémy v jejich vztahu, přičítal to k tomu, že nedokázal ostatním říct, že je gay a skrýval to. Teď si ale uvědomuje, jak musí být vždycky tak, jak Keith chce, musí být všechno dokonalé. To mu se třeba nelíbí křeslo, které si David přivezl, zbláznil by se, kdyby se dozvěděl, že mu David udělal skvrnu na jeho pohovce. Navíc se ho ani nezeptá, zda může někoho k nim pozvat na oběd. David si s ním pak o tom promluví a řekne mu, že z něj někdy jde strach.
Matka a otec Brendy se zas dali dohromady.
Brenda navštíví psychologa, co jí doporučila kamarádka, ale zjistí, že to není nic pro ni. Psycholožka se totiž specializuje na sexuální úchylky. Pak si s kamarádkou vyjde na swingers párty, kde si užije a následující den přijde do matčina bytu na svatební oslavu pěkně zřízená. Na párty také otec Brendy Ruth poví, že Claire je v depresích a ptá se jí, jak to hodlá řešit. Ruth sdělí Brendě, že jí ve skutečnosti má ráda, jen jí záviděla svobodomyslnost, to jak nikoho nedusí a nechává Nata žít, že by to také chtěla umět.
Brenda řekne své kamarádce prostitutce, že už se vídat nebudou, musí se totiž obklopit lidmi s lepšími cíly, aby nebyla v pokušení zkoušet něco jako swingers párty.
Claire pojme úkol na angličtinu netradičně, místo eseje nafotí fotky, za což jí učitel dá pětku a ona se naštve. Naštve se také Nate, když mu fotoalbum mrtvých lidí z jejich ústavu ukáže. Za to by totiž mohli dostat tučné pokuty.
Ruth se rozhodne být na víkend u Nikolaie a aby tam vydržela, začne mu uklízet. Pak mu navrhne, aby spolu žili, protože se jí po pár týdnech strávených spolu nechce vracet ve vztahu o krok zpátky. Jenže Nikolaiovi se moc nechce, a tak Ruth odejde pryč.
Keithova sestra srazí autem muže a odjede pryč. Řekne své dceři, aby o tom mlčela, ale ta to poví Davidovi. Keith zjistí okolnosti nehody a jeho sestra je zatčena.
Claire se jde podívat na svoji budoucí vysokou a není z ní vůbec nadšena.
Nate si uvědomí, že chce být součástí života svého dítěte. Lisa se na něj naštve, že se vůbec nezměnil, že nechápe, jak chce být otcem, když ani není schopný říct ženě, kterou si bude brát, že má dítě s jinou. Lisa mu vyčte, že je stále stejně sobecký.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Benjamin Srisai
1935-2002
- Zemřel na infarkt.
Hlavní postavy
Nate Fisher
David Fisher
Ruth Fisher
Claire Fisher
Keith Charles
Federico 'Rico' Diaz
Brenda Chenowith
Hostující hvězdy
Lisa Kimmel Fisher
Vedlejší postavy
Edith Kirky
malý kluk
pětiletý kluk
sedmiletá holka
thajský chlapec
žena s colou
muž s colou
Mavis Spencer
Phil Srisal
Bette Srisal
Benjamin Srisal
učitel Claire
Dr. Michaelson
Swinger manžel
Parker McKenna
Margaret Chenowith
Dr. Bernard Chenowith
Nikolai
Režie
Scénář
Hudba
Informace k epizoděIMDb
Český názevTajemství
Původní názevThe Secret
Rok natočení2002
Premiéra5. května 2002
Česká premiéra17. května 2005
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka57 minut
Autoři profilu epizody