plakát seriálu

Odpočívej v pokoji

(Six Feet Under)

Epizoda 1×09 – Živote je příliš krátký (Life's Too Short)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ke Gabovi, bývalému příteli Claire, přijde jeho kamarád a nese mu trávu. Aby si ji mohli v klidu dát, Gabe vyhodí svého malého bráchu Anthonyho do jiného pokoje. Ten tam najde zbraň a nechtěně zmáčkne spoušť a zabije se. Gabe pak s matkou přijdou za Fisherovými, aby jim uspořádali pohřeb. Ruth s Hiramem na svoje druhé výročí odjíždí kempovat.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ruth začne bolet na kempování hlava a vezme si aspirin, který je ve skutečnosti extáze, kterou do krabičky dal David, protože ji potřeboval ukrýt, ale nestihl ji včas vyndat. Ruth má vidiny a prochází se po lese a mluví se svým manželem, kterému se svěří, jak ji chybí to, co mezi sebou měli, pak se začnou líbat. Když se ráno probudí, zjistí od Hirama, že spolu prožili nejvášnivější noc.
David si vezme v klubu od svého přítele extázi a druhou noc zas jinou drogu, protože extázi nechal v krabičce od aspirinu. Keith, se kterým se David v klubu potkal, radši odchází, když vidí, že si David bere drogu. David později v noci najde svého přítele líbat se s jiným. Odejde, protože je až moc vážný na to, aby šel do trojky.
Nate se trápí, že neudělal zkoušky a navíc se nedokáže vzpamatovat ze smrti malého chlapce. Brenda ho přiměje, aby se vydávali za pár, co chce pohřbít zesnulého příbuzného, aby tak měl Nate možnost vžít se do role lidí, co za ním přichází pro pomoc. Nate je v šoku úrovní služeb a dojde mu trpělivost, když se Brenda na jedné návštěvě vydává za umírající na rakovinu a naštvaně odejde. Vyděsí ho představa, že by mu někdy Brenda umřela.
Claire si i přes varování od spolužačky umane, že navštíví Gaba. U něho doma najde pouze truchlící matku, která je v tranzu. Na pohřbu se objeví otec Anthonyho a Gaba zmlátí za to, že nedával na brášku pozor. Nate si ho vezme stranou a sdělí mu, že mlácení ostatních mu syna nevrátí, že šance, aby s ním strávil víc času je u konce. Teď se nad sebou může pouze zamyslet, zda čas se synem využil dobře, nebo ho promanil. Brečícího Gaba utěšuje Claire ve svém pokoji.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Nikolai se posmívá Hiramovi kvůli vtipně vypadajícímu autu a Ruth poukáže na to, že auto jezdí na elektřinu, protože Hiram se velice zajímá o životní prostředí. Ve skutečnosti je i Ed Begley Jr.(Hiram) velmi šetrný k životnímu prostředí a vlastní auto, které také jezdí na elektřinu.
Nebožtík v epizodě:
Anthony Christopher Finelli
(12.dubna 1994 -12. dubna 2001)
- Omylem se zastřelil zbraní nalezenou pod postelí.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Addamsova rodina

Claire je nazvána Morticií.
Hlavní postavy
Nate Fisher
David Fisher
Ruth Fisher
Claire Fisher
Keith Charles
Brenda Chenowith
Vedlejší postavy
tanečník v klubu
Drug Dealer
gay v klubu
líbající se chlap
truchlící žena
muž v obchodě s květinami
Anthony Finelli
Rosemary
úlisný ředitel pohřebního ústavu
nevýrazný ředitel pohřebního ústavu
Sam Finelli
Vickie Dimas
Parker McKenna
Billy Chenowith
Nathaniel Fisher
Hiram Gunderson
Gabe Dimas
Nikolai
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevŽivote je příliš krátký (neoficiální název)
Původní názevLife's Too Short
Rok natočení2001
Premiéra29. července 2001
Česká premiéra13. května 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka54 minut
Autoři profilu epizody