plakát seriálu

Odpočívej v pokoji

(Six Feet Under)

Epizoda 1×10 – Nový člověk (The New Person)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

David má práce nad hlavu, a tak souhlasí s Natem, že by měli někoho najmout. Jejich novým zaměstnancem se stane Angela, která sice odvádí výbornou práci, ale leze všem na nervy svými řečmi a zvyky. Claire se schází s Gabem, který se jí omluví za své předchozí chování. Billy pořádá výstavu svých fotek a Nata naštve ta, na které je vyfocen v inkriminující okamžik.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Billy ho totiž vyfotil v okamžiku, kdy čůral na zeď. Navíc je jasné, že ho pronásledoval. Nate se kvůli tomu pohádá s Brendou, protože se jí navíc vyptává, jestli Billy nebyl dříve nebezpečný svému okolí. Brenda mu vyčte, že všechno staví okolo sebe a že Billy je tak akorát nebezpečný sám sobě, že se prý kdysi pokusil o sebevraždu. Brenda si promluví s Billym a s křikem ho požádá, aby nesabotoval její vztah s Natem, kterého miluje, že to je pak jako doktor Feinberg, který o ni napsal knihu a který jí zkazil život. Billy pak vtrhne do doktorovy kanceláře, udělá tam nepořádek a vezme veškerou dokumentaci o Brendě. Rodiče ho vyruší zrovna, když ničí papíry. Billy se na ně ohradí, jak špatný rodiče jsou, když zaprodali vlastní dceru. Brendě je rodiči oznámeno, že by rádi dali Billyho do ústavu, ale to Bredna odmítá. Margaret jde pak Brendu navštívit a prozradí jí, že Billy se kdysi nepokusil o sebevraždu, ale spálil barák vlastnoručně vyrobenou bombou. Brenda je v šoku z matčiného chování, nedokáže uvěřit, že takto ohrozila její život a nechala ji s bratrem žít.
David nevydrží další Angeliny poznámky na jeho osobu a Angelu vyhodí. Ta se při odchodu omlouvá Ruth za zničení skleničky, že prý by se jí hned omluvila, protože je vždycky tak upřímná, ale v tomhle nejdepresivnější ústavu, v kterém kdy pracovala, dostala pocit předstírat, že se nic nestalo. Že to tak tady dělá každý. K tomu dodá, že v životě neviděla neviděla gaye jako je David, který by byl na to tak citlivý.
Gabe má jet s Claire za svým otcem požádat ho o peníze, ale na domluveném místě ho Claire nenajde. Pak se od jeho matky dozví, že jeho otec umřel, když mu byly 4 roky. Claire tak dojde, že se s ní Gabe prostřednictvím vzkazu v hlasové schránce vlastně loučil.
Rico souhlasí s tím, že se vrátí zpátky k Fisherům, nebaví ho, jak ho každý u Kroehnerů sleduje a že tam dostává těla jako na běžícím pásu a nemá žádné pořádné výzvy.
David se nabídne na rozdávání jídla bezdomovcům jen kvůli tomu, že tam má být Keith. Večer si vyjdou na večeři a David ho pozve k sobě. Když se s ním chce vyspat, Keith odmítne s tím, že má přítele a jen se chtěl ujistit, že je v pořádku. Naposledy ho totiž viděl v klubu brát drogy.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Nebožtík v epizodě:
Jonathan Arthur Hanley
(24.dubna 1946 - 4.května 2001)
- Manželka ho praštila pánvičkou, protože byl nudný a užvaněný.
Když Billy hází papíry do bazénu, skvrny na otcově tričku mizí a zase se objevují.
Narážky na další seriályvložit další narážku

Plný dům

Epizoda ze seriálu běží v televizi.
Hlavní postavy
Nate Fisher
David Fisher
Ruth Fisher
Claire Fisher
Keith Charles
Federico 'Rico' Diaz
Brenda Chenowith
Vedlejší postavy
Sally Hanley
bezdomovec
uchazeč o práci 2
žadatel o práci
Pam - zaměstnanec u Kroehnera
Vickie Dimas
Dr. Gareth Feinberg
Billy Chenowith
Margaret Chenowith
Gabe Dimas
Dr. Bernard Chenowith
Tracy Montrose Blair
Nikolai
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNový člověk (neoficiální název)
Původní názevThe New Person
Rok natočení2001
Premiéra5. srpna 2001
Česká premiéra20. května 2003
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka59 minut
Autoři profilu epizody