Plakát

Odysea 5

(Odyssey 5)

Příběh se točí kolem skupiny lidí na rutinní cestě do vesmíru v srpnu 2007: čtyř astronautů, vědce a reportérky. Během jejich cesty ale dojde ke katastrofě. Země se změní v ohnivou kouli a exploduje. Než se jim podaří získat zpět kontrolu nad raketoplánem, jeden z astronautů přijde... [více]

2002 | Kanada | 44 minut | Space | SciFi / Drama / Mysteriózní | 19 epizod | status: ukončeno v roce 2002
Poslední odvysílaná

1×19 – Fossil

(premiéra 27. 2. 2003 – před 21 lety)
závěr seriálu

Odysea 5 – O čem to je

Příběh se točí kolem skupiny lidí na rutinní cestě do vesmíru v srpnu 2007: čtyř astronautů, vědce a reportérky. Během jejich cesty ale dojde ke katastrofě. Země se změní v ohnivou kouli a exploduje. Než se jim podaří získat zpět kontrolu nad raketoplánem, jeden z astronautů přijde o život. Zbývající členové posádky raketoplánu Odyssey jsou připraveni zemřít, ale tvor, který si říká "Hledač" je zachrání.

Dalších padesát světů bylo zničeno stejným způsobem jako Země, ale Hledač dorazil vždy příliš pozdě na to, aby se stal svědkem události nebo našel přeživší.

Tentokrát je to tedy poprvé, co našel někoho, kdo takovou tragédii přežil. Nabídne jim, že je pošle časem 5 let zpátky (do přítomnosti v době vysílání seriálu), aby se mohli pokusit katastrofě zabránit.

Poslána mohou být pouze jejich vědomí, protože cestování fyzických schránek časem není možné. Jediné co vědí je, že za vše může někdo či něco jménem Leviathan.

Chuck Taggart
Kurt Mendel
Neil Taggart
Sarah Forbes
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Space

Délka

44 minut

Žánr

SciFi
Drama
Mysteriózní

Země původu

Kanada

Roky vysílání

2002

První vysílání

21. června 2002

Ukončení seriálu

15. října 2002

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky

Související