plakát seriálu

Okrsek 22

(NYC 22)

Názory uživatelů

Training's over.

Docela jsem se na seriál těšila. Na jaře jsem koukala na trailer, který se NYC 22 opravdu povedl. Přišlo mi, že půjde o kvalitní policejní dramatickou komedii s lehkým spádem. Ale kde že...

NYC 22 není komedie. Jde o stoprocentní drama. Skupinka čerstvých policejních absolventů je nasazena do aktivní služby. Nemůžou ale přejít hned k velkým případům, spíše se loudají po ulicích, pijí kafe a dohlížejí na to, aby se černoši v Harlemu vraždili v mezích.

Harlem není mně blízké téma. Nikdy jsem nepochopila, proč jsou mladí lidé tak závislí na tom, aby si hráli na co největší pohodáře, machry, pojili se do gangů, mlátili se a střileli. K čemu to je? Vždyť přece pohoda v životě je to nejlepší, co člověk může mít, ne? Proč se toho dobrovolně vzdávat?

Nejsmutnější je to s malými dětmi, které k gangsterům vzhlíží a hrají si na ně. Když se desetiletý kluk courá s dvacetiletýma, vypadá trapně a komicky, navíc je pro ně jen poslíček a terč trapných poznámek.

Tím pádem jsem se nedokázala naplno sžít s příběhem. Přišlo mi, že děj je nudný a pomalu ubíhá. Skupinka nováčků nebyla příliš zajímavá, i když každý měl svůj osobní příběh, který se do jejich práce občas odrážel.

Stejně jako mě nezlákaly postavy, nebyla jsem nadšená ani z herců. Samozřejmě, vždycky může být hůř, neříkám, že by mi tady někdo vyloženě vadil. Ale rozhodně nikdo nevyčníval nad ostatní, všichni předváděli mdlá vystoupení, na která pět minut po konci seriálu ihned zapomenete.

Víc se o NYC 22 snad ani říct nedá. Seriál nebyl úspěšný, nebyl ani kvalitně vytvořený, nedá se u něj ani reagovat, protože se nudíte. Doporučila bych ho maximálně fanouškům policejních dramat, ale určitě k němu jděte s rezervou a nízkým očekáváním.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé