plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Zajímavosti ze seriálu
One Tree Hill měl pracovní název Ravens (podle basketbalového týmu) a měl to být dvouhodinový TV film.
Název "One Tree Hill" byl převzat z písničky skupiny U2. Tvůrce seriálu Mark Schwahn poslouchal album U2 - The Joshua Tree. Když začala hrát píseň One Tree Hill, rozhodl se po ní pojmenovat svůj seriál.
V původním pilotu Lucasovu nejlepší kamarádku hraje herečka Samatha Shelton pod seriálovým jménem Reagan. Potom ji tvůrci přejmenovali na Haley a hrála ji současná herečka Bethany Joy Lenz-Galeotti.
Postavy v seriálu začínají jako druháci a navštěvují Tree Hill High School.
Jakeovu malou dcerku Jenny hrála v seriálu 4 jiná miminka. Tři děvčátka a jeden chlapeček - dvě z děvčátek byli deset a půl měsíční dvojčátka Erin a Emily.
Karenina kavárna je Jenino rádio ze seriálu Dawsonův svět.
Sophia Bush (Brooke Davis) a Chad Michael Murray (Lucas Scott) se v průběhu natáčeni do sebe zamilovali a po roce chození se i vzali (16. dubna 2005). Kvůli milostným aférkám Chada Micheala Murrayho požádala Sophia Bush o rozvod, k němuž došlo v prosinci roku 2006.
Současná snoubenka Chada Michaela Murrayho Kenzie Dalton si zahrála roztleskávačku basketbalového týmu Ravens v dílech třetí série.
Chad Michael Murray (Lucas Scott) a Hilarie Burton (Peyton Sawyer) si spolu zahráli i v seriálu "Dawsonův Svět" v epizodě 100 Light Years from Home (5x19).
Chad Michael Murray měl původně hrát v seriálu O.C California, postavu Ryana, ale byla mu nabídnuta role Lucase Scotta v One Tree Hill a pro tu se nakonec rozhodl.
Natáčení One Tree Hill museli vždy na chvilku přerušit, když vysílali kreslený seriál Simpsonovi. Chad a Michael Murray a James Lafferty jsou velcí fanoušci seriálu a nechtěli ani jednu část vynechat.
Herec Kevin Kilner, který od 3. série hraje otce Peyton Sawyer si zahrál i otce Austina Amesa (Chad Michael Murray) v pohádce A Cinderella Story.
Moira Kelly (Karren Roe - matka Lucase) byla v průběhu natáčení první série těhotná. V seriálu odjela na kuchařský kurz do Itálie.
Všechny epizody se jmenují podle punk-rockových pisní z alb ze sbírky Peyton Sawyer.
Lucas Scott bydlí na adrese 1829 Barnette Drive, Tree Hill, NC, 01982.
V první sérii má Nathan Scott piercing v levé bradavce. Ve skutečnosti herec James Lafferty piercing nemá a vždy před scénou se sundaným tričkem si ho přilepil.
James Lafferty byl jediný skutečný teenager a student střední školy z hlavních představitelů v průběhu natáčení. Dvaceti let dovršil na konci druhé série.
Přezdívky z IM klientu postav z OTH: Lindsey Strauss (Lindsey), Scott23 (Nathan), BDavis (Brooke), Marv (Mouth), JunkYrdDog (Junk), Fergielicious (Fergie), BigFtHunterHJS (Haley), and Lucas Scott (Lucas)
SPOILERY!! Některé události z One Tree Hill přešli do reality. Druhá serie: Haley jede na turne s Chrisem Kellerem a skupinou The Wreckers; ve skutečnosti herci také vyjeli na turné napříč Spojenými státy. - Třetí série: Peyton a Ellie pořádají benefiční koncert a natáčí cd, z nichž jde výdělek na podporu boje proti rakovině prsu. CD bylo skutečně vydáno a část výdělku bylo darováno Nadaci bojující proti rakovině prsu. - Pátá série: Mia jede na turné po natočení její první desky s Peyton. Když byla epizoda premierové uvedena Kate Voegele (Mia) byla na turné se skupinou Hanson. - Pátá série: Peyton zařídíla Mie zpívání na koncertě sponzorovaný společnosti Starburst. Kate Voegele (Mia) skutečně zpívala na koncertě sponzorovaném společností Starburst. Koncert nesl v originále název "CW and Starburst present Kate Voegele in Concert at Six Flags".
SPOILER!! -Nahrávací studio, které vlastní Peyton se jmenuje "Red Bedroom Records".
Po třetí sérii se začal seriál vysílat pod hlavičkou televize CW namísto WB. To kvůli tomu, že došlo ke spojení společností WB a UPN a vytvořila se televizní společnost CW.
One Tree Hill se natáčí ve městě Wilmington v Severní Carolině. Stejne jako dříve seriál Dawsonův svět.
SPOILER!! - Potom co se v páte sérii ani jednou ve znělce neobjevila ústřední píseň seriálu (I Don't Want To Be), si autor písně Gavin DeGraw střihnul cameo ve finále páté řady, kdy v úvodní scéně zpívá a hraje na piano ustřední píseň s Jamiem.
SPOILER!! - Jackson Brundage je jediným členem stálého hereckého obsazení, který získal svoje místo v titulkách seriálu bez toho aniž by byl nejprve uváděn jako "Guest star". Objevil se v páté sezóně jako Jamie, Nathanův a Haleyin syn.
Haley můžeme při řízení auta vidět až v páté sérii. V prvních čtyřech sériích sice v autě jezdí, ale nikdy neřídí. Pokaždé je někým vezena - Lucas, Nathan, Peyton, Brook, Skills.
1/2
12