plakát seriálu

One Tree Hill

(One Tree Hill)

Názory uživatelů

It's your home ♥

OTH je takřka geniální.
1) úžasná hudba - ať už Gavin Degraw a jeho I don't wanna be, všechny jsou perfektně vybrané
2) herci - takhle dobrá parta lidí se už dlouho nesešla, všem padnou role jako ulité
3) příběhy - je přesně na hranici reality a fantazie, někdy dost neobvyklý na to, abychom se na něj dívali (přece jen se nechceme dívat na něco, co zcela připomíná náš život), ale reakce postav jsou zcela autentické a vy jim to všechno věříte.
4) postavy - každý si přijde na své, jsou tu hrdinové, padouši, všichni.

Bylo srovnáváno s Dawsonovým světem a zaškatulkováno jako drama pro teenagery, ale OTH je mnohem více a je jedinečný.

Strávila jsem tolik času sledováním tohoto seriálu, ale nikdy toho nebudu litovat, ba naopak. Ještě párkrát se na něj ještě podívám, protože se nikdy neomrzí. Navíc seriál, dá-li se to tak říci, "dospíval" spolu s diváky a to je na něm tak úžasné.

OTH mi dalo spoustu věcí, Brooke Davisovou (jednu z nejlepších postav na světě), skvělé strávené chvíle (kdy jsem se bála/smála/brečela) a taky mi hodně pomohlo.
Opravdu to není jen seriál, je to mnohem více.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
94 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Always and forever

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli tomuhle seriálu dát 90 %, nebo rovných 100 %.
One Tree Hill se podle mě dá rozdělit na dvě části: 1. - 4. série a 5. - 9. série.
První část by zaslouženě dostala 100 %. Možná i víc, kdybych mohla. Byla přeplněna hláškami, byly tam skvělé dialogy, fantastičtí herci... Celé to bylo vesměs oddechové a pro mě to byla naprostá droga. Druhá část už tak skvělá nebyla. Přišli jsme o některé skvělé postavy a děj už nebyl tak skvělý, jaký byl předtím.
Nakonec ale 100 % vyhrálo. A můžou za to postavy jako Brooke, Nathan a Haley (v pozdějších řadách i skvělý Jackson Brundage v roli Jamieho), skvělá hudba a zápletky běžného života (alespoň většina).
Tohle je seriál, který jsem si prostě dokonale užívala, u kterého jsem se smála, brečela a občas se děsně rozplývala (zvlášť u scén Naley - tenhle pár se stal mým nejoblíbenějším ze všech seriálových párů!). Hrozně ráda se k němu vracím a ještě se k němu vracet rozhodně budu.

Nejoblíbenější postavy: Brooke a Nathan
Nejoblíbenější pár: Naley (ale Brucas jim šlapou na paty)
Nejoblíbenější píseň: Elsewhere zpíváná Hayley v epizodě 01x15 a verze I don't wanna be zpívaná celým TRICem v epizodě 09x13
Nejoblíbenější epizody: 03x16 - Nathanův strach o Hayley, zničená Brooke, smrt jedné z nejoblíbenějších postav a jeden z nejlepších voiceoverů - Does this darkness have a name?
04x21 - Být tohle poslední epizoda seriálu, tak je to nejepičtější závěr, jaký jsem viděla. Porod Hayley a hlavně perfektní závěr střední školy. Poslední basketballová scéna na Rivercourtu mě dostala!
08x11 - Skvělý díl založen hlavně na Brooke a malém Scottovi. Perfektní výkon obou a děsivý konec s oživováním Brooke.
08x12 - Perfektní vracení se v čase, aby holky zjistily, co dělaly na rozlučce. Taky Dogust Kellerman a na konec přiznání Brooke, že to Hayley při ní poslední dobou stála nejvíce.
09x11 - Nejemotivnější scény Naley a taky smrt Dana, kterého většina diváků nenáviděla a potom milovala.
09x13 - Poslední díl, svázání všech uzlů. Poslední scéna z TRICu a společné I don't wanna be, "smutné" vzpomínání a uvědomění si, že je to doopravdy poslední díl.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Somebody told me...

OTH bych rozdělila do několika následujicích etap:

1. Od 1.-4. je to klasický teen seriál který je dost nabitý emocemi a který v mnoha ohledech předčil ostatní podobné teen seriály. V těchto sériích mě bavilo snad všechno: trojúhelník Lucas-Brook-Peyton i když byly skvělý od první chvíle jsem zbožňovala pár Nathan-Haley. Byly naprosto skvělý a to jakou obrovskou změnou, překážkami a dobrýmy chvílemi prošly je úžasné. Strašně jsem se nasmála snad vždycky když byly na scéně Karen a Deb, jejich přátelství a společné zbrojení proti Danovi (naprosto skvělý Bad-boy) a samozřejmě rozvodová válka mezi Deb a Danem (sice jen v jednom díle) u toho dílu jsem se nepřetržitě smála.
A nesmím opomenou basket který je nedílnou součástí prvních čtyř sérií.

2. 5.-6. tak tady mě hned na začátku zarazil ten obrovský skok od té chvíle kde ve finále čtvrté série stály čerství maturanti na Rivercourtu a byly šťastní a plní nadějí a najednou na začátku páté série je každý z nich úplně jinde, jejich životy jsou zcela jiné než si představovaly některým se jejich sny nesplnily, některým ano ale i přesto nejsou šťastní a tak se rozhodnou vrátit tam kde před 4-5 lety skončily. A proto bych nazvala celou pátou řadu jakýmsi "comebackem" pro všechny postavy a svým způsobem je to tak trochu záležitost i série šesté jeden z ústředních páru se vrátí k sobě a vystaví si pohádkovou budoucnost, jiná postava si vybuduje svůj sen v rodném městě a snaží se taky o to aby měla vlastní rodinu.
Ale jsem strašně ráda že v jednom z dílů páte série ukázaly že Karen je šťastná, je zpátky s Andym a mají se i s malou Lily jako rodina skvěle (dost mě zamrzel její odchod z OTH).
A mimojiné je malý Jamie naprosto rozkošný. :)

3. 7.-9. po odchodu dvou hlavních postav a příchodu několika nových už byl celý děj seriálu v celkem spomaleném tempu skoro všichni si budují rodiny nebo je nechávají rozrůstat, ale žádný velký zvrat pro ovlivnění celkového děje se nestal i když nějáké "situace" se oběvily (smrt Haileyiny matky a následné narození malé Lydie, svatba Brook její problémy se snem mít děti, neustálá snaha ohromit své rodiče a krach její společnosti, šílená Katie která se snažila všemocně dostat ke Clayovi a taky jeho zjištění a rozpomenutí na to že je otcem, Nathanuv únos,).
Pro mě strašně překvapující proměna Dana Scotta celým seriálem. Od zcela ukázkového Bad-boye přes předstírání nápravy, vzbuzování lítosti kvůli nemocnému srdci až po samaritána který dá všechny peníze charitě a nakonec se jako napravený obětuje aby zachránil syna a nakonec mu většina odpustila včetně Keitha.
A musím říct že ve fínální scéně posledního dílu bylo úplně všechno a taky zpěv celého Tricku = I dont wanna be!

Bylo to skvělých 9 sérií i když bylo hodně šanci ukončit OTH mnohem dřív třeba na konci 4, 6 nebo 8 série a vyhnout se tak kolísání a zase zvedání děje.

Ale strašně bych chtěla vyzvednout celé herecké obsazení každá postava je jedinečná a skvěle napsaná a herci jsou vážně skvělý.
Hudba je naprosto úžasna podkreslení každé situace a jednotlivých momentů no prostě paráda. (Mimochodem dle mého má Peyton báječný hudební vkus :D )
Prostě v tom seriálu je všechno drama, napětí, láska, radost, momenty štěstí i smutku.

1.-4.série = 90%
5.-6.série = 65-75%
7.-8.série = 65%
9.série = 70%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

always and forever

Skvelý seriál, ktorý som objavila až nedávno, zhltla som ho za pár dní úplne celý a čas strávený pozeraním tohto seriálu vôbec neľutujem.

Pre mňa je veľké plus už len to, že sa seriál odohráva počas dlhšieho úseku v životoch postáv, no stále nestráca istú iskru s ktorou začal. Nejde tu len o čisto teenagerský seriál ako by si mnohí mysleli.

A nesmiem zabudnúť spomenúť skvelé herecké obsadenie! (až na pár výnimiek)

Najobľúbenejšie postavy: Brooke, Nathan, Jamie

Určite sa k nemu ešte v budúcnosti vrátim, a to rada :)

ALWAYS and FOREVER

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Life in Tree Hill

Tenhle seriál jsem začala sledovat kvůli Chadovi, ten chlap je taaak pěkný. Nakonec se mi dostaly pod kůži všechny postavy. V tomhle seriál je všechno. Drama, radost, pomsty, lásky a vše je uvěřitelné. Občas přijdete na to, že fandíte i záporným postavám. Faktem je že jsem od čtvrtý série polovinu seriálu probrečela. Přesto se k němu ráda vracím. I když poslední tři série mě zpočátku moc nenadchly, ale teď jsou mé oblíben, asi jsem se k tomu musela vrátit, aby mě to znovu dostalo. Rozhodně stojí za vidění. Parta přátel, která se mění, vyrůstá a dělá chyby. Jako každý. Pořád se k němu budu vracet.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Všude dobře, v Tree Hillu nejlíp.

One Tree Hill je taková vylepšená verze namixovaného O.C a Dawsonova světa. Nikdy bych nečekala, že mě nějaký seriál bude bavit tak dlouho.
Seriál se drží určitou kvalitu a ani po odchodu dvou hlavních postav podle mě neztratil dech. Neustále se vyvíjí a dospívá. Zpočátku připomíná teenagerovský seriál a postupem času ten opar mizí. Soustředuje se převším na partičku povedených lidí, kteří jsou prostě sympatičtí, někteří víc, někteří mín, to už je podle gusta.
Celé to drama pozdvihuje fakt, že jsou tak skvělé dialogy, zápletky, padnoucí hudba, skvělé(tehdy) neokoukané tváře, hraví tvůrci, svůdné lovestory a příběhy, kde se smějete, brečíte, zlobíte nebo máte zlomené srdce, ale to je zase podle gusta. V nějakých situacích se sami najdete, v jiných by jste si sami sebe nedovedli představit, ale hlavních hrdinům jsem já osobně prostě sežrala všechno.

Postava, kterou jsem si zamilovala je Brooke. Zpočátku protivná rozleskávačka, ovšem později se ukázalo, jaká je to přes své štiplavé řeči, skvělá holka se zlatým srdcem, která by mouše neublížila, ani nemá na růžích ustláno, jak by si o ní každý druhý myslel. Za ní bych dala Haley, protože to je prostě zlatíčko. Nathan se mi líbil už zpočátku, ovšem do nějaké čtvrté série u mě převládaly sympatie k Lucasovi, později mě spíše neustále zklamával a to jak on, tak herec, který ho hrál. Peyton je zpočátku úžasná, chytrá holka, ale později (podle mě) kamarádka na baterky a řekněme, že celkem sobecká nána, která už nemá tolik k nabídnutí, jako jiní.

První série jsou podle mě nejlepší, protože já zkrátka lpím na těch svěžích startech, kde ještě vše tolik nehoří(ale není to pravidlem). Pozdější série, kde jsou naši hrdinové dospělí se mi ovšem taky hodně líbí, i když je opravdu těžké si zvyknout, že už to nejsou ty pubertální paka, kteří si už nemůžou dovolit dělat lehkomyslná rozhodnutí a více se zocelují. Časové skoky jsou pro diváka taková studená sprcha, protože už na své hrdiny natrefíme v jiné životní etapě. Někteří jsou na tom dobře, jiní už hůře.
A aby naše hrdiny celou dobu nesrážel sám život, tak se sem tam do seriálu připlete nějaký padouch, který jim přihřeje polívčičku.

Krom postav jsem si zamilovala i některé milostné dvojice, ale moji největší favoriti byli prostě Lucas s Brooke a Nathan s Haley. Nejde mi se rozhodnout pro jeden, nicméně, co mě fakt mrzelo je to, jak se naložilo se vztahem Brooke a Lucase(asi pro ty Chadovi nevěry, které Sophii dohnali k rozvodu). Nějak moc nevěřím, že by si tohle všechno prožili jen pro nic za nic, ale co se dá dělat.
Celkem chápu jedince, kteří "hejtují" pár Peyton a Lucas, protože ač mě se osobně celkem líbí, většina jejich vztahu je založená na flashbackách a scénách, které jsme vlastně ani neviděli. Krom toho kolem sebe nadělali opravdu velkou paseku a hodně u mě klesli, ačkoliv chemie mezi nimi je opravdu kouzelná(ale né tolik kouzelná jako mezi Lucem a Brooke). Určitě jim to spolu taky slušelo a ty romantické gesta mě obměkčily dostatečně na to, abych jim fandila, ale Brooke je Brooke.
A Nathana s Haley ani nemusím komentovat, to je pro mě jedna z nejvydařenějších televizních lovestory za celou historii. Jejich scény byly hravé, pokaždé létaly ohnostroje. Takhle si představím dvojici, co pro sebe byla stvořena.

Plus musím dát i za krásné přátelství, co mezi sebou všichni měli, ale nejvíce za Lucase a Haley. Dovedla bych si je představit i jinak(ačkoliv to jde proti mým OTPs), nicméně jejich vztah byl skvělý, nádherný, vždycky tam jeden pro druhého byli a vždycky se navzájem dokázali postavit na nohy. Jejich vztah mi přijde výjmečný, protože byl vždy čistý, láskyplný, kolikrát mnohem důležitější, než romantické vztahy. Viděli jsme je spolu se smát, spolu plakat a za to taky vzdávám hold šikovným ručičkám scénáristů, které takto pěkný vztah napsaly. Určitě jedno z nejúžasnějších přátelství, co jsem viděla. Ačkoliv jejich vztah byl vždy platonický, nelze popřít, že byli spřízněné duše.

Za zmínku stojí i znělka a úžasná písnička od Haley, kterou dodnes žeru "Halo".

Nicméně OTH je jedna velká jízda životem, nechybí tu krásné příběhy, různorodé postavy a skvělé finále, které udělalo krásnou, sladkou a uslzenou tečku za celou tou cestou, co všichni ze seriálu ušli. Každý dostal, co si zasloužil.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

100%

One Tree Hill má vtip, geniální hudbu, skvělé herce (za zmíňku stojí všichni, nemá cenu jmenovat), momenty překvapení, dojemné scény, lásku, přátelství, nereálný život zpracovaný do reality. OTH se dotýká obyčejných témat neobyčejným způsobem.
První čtyři série jsou klasicky teenagrovské, ty "dospělejší řady" jsou spíše hodně vzdálení příbuzní. Nicméně, pátá a šestá řada už není seriál ze střední, ale ze života, který vidíte na ulici.
Seriál sice můžete srovnávat s OC, Dawson's creek nebo s Boston Public, ale věřte, to se nevyplatí. One Tree Hill je na špičce svého žánru, drama válí.
Vyjmenovat herce, kteří mi díky tomuto seriálu přirostli k srdce, je zhola nemožné. Kdybych měla vyjmenovat tři, nerozhodnu se, protože herecké obsazení je neuvěřitelné, geniální, sexy, důvtipné, chytré.
Škoda, že po odchodu dvou hlavních postav klesla sledovanost o více než milion. OTH má u mě reputaci i po 7. sérii, kdy přišlo hodně dobrých postav, ani jste neměli čas litovat odchod v šesté sérii.
Do, podle všeho, závěrečné osmé série si přeji hostování Chada a Hilarie ve finále série, nebo na možnou svatbu Brooke. Doufám, že scénáristi to nevymyslí zase pohledem jako v případě Karen...
Je neuvěřitelné, kolik času jsem u sledování seriálu strávila. Je neuvěřitelné představit si, že je to už skoro osm let. Jedno můžu říct určitě; toho času nebudu litovat nikdy!

100 %
94 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

There´s is only one Tree hill...and it´s our home

OTH s určitosťou patrí k najpodceňovanejším seriálom, ale zato úspešný. Je to seriál, ktorému asi nik nedával na začiatku veľké šance. Áno znie to ako kopa seriálov zo stredoškolského prostredia, ale OTH nie je ako oni. Je v ňom niečo oveľa viac. OTH je iný a tak vybočuje z rady jemu podobných seriálov.

OTH nie je ako kopa seriálov o stredoškolákoch. Námet sa môže zdať jednoduchý, obohraný a už xy-krát aj videný. Máme tu dvoch bratov (ktorí sa nemusia), ľúbostné trojuholníky, kopu osobných drám a kopu ďalších problémov spojených s dospievaním a láskou. Možno sa zdá rovnaký, ale zároveň je aj iný. A to najmä tým ako podáva jeho príbeh. Je to seriál, ktorý sa nebojí byť nenápadný a úprimný. Seriál, ktorý je romantický a sexy a máte pri ňom pocit, že nie ste sami. Je to seriál o zamilovaní sa, o tom ako byť hrdý na niekoho/ na seba, o tom, že vždy má človek na viac.
Dôležitú úlohu v seriály hrajú aj basketbal, hudba a móda. Je to to čo všetko spája. Tieto tri zložky sú prítomne v každom momente seriálu. Hlavné postavy hrajú basketbal (je ich životom) a už len to, že názvy jednotlivých častí sú pomenované podľa skladieb od rôznych interpretov o niečom svedčí. Stačí si pozrieť hudobný playlist jednotlivých častí a je isté, že nejde len o nejaký taký hudobný podmaz čo dotvára atmosféru, ale že je to aj niečo viacej.
OTH je seriálom, ktorý si aj po deviatich sériách dokázal udržať ten istý štandard, kvalitu. V každej sérii je divákovi ponúknutý istý príbeh, ktorý sa buď tiahne dejovou linkou v pozadí, ale v istých momentoch vystupuje na povrch až dôjde do finále.
Má svoj humor, romantickú linku, hovorí o problémoch v dospievaní, o hľadí samého seba. Emócie za tým všetkým sú skutočné- láska, bolesť, priateľstvo, obeta, odpustenie... Často- krát skúša čo divák ešte vydrží. S OTH človek plače, smeje sa, občas aj nedýcha.
Čoho sa seriál určite nebál bolo dospieť. Prvé štyri série sledujeme postavy ako stredoškolákov. Sledujeme ako dospievajú. Od piatej série ich sledujeme už ako dospelých. Už majú iné problémy, s ktorými treba bojovať. Aj napriek zmene OTH ostal tým istým seriálom ako predtým.
Mnohí asi aj hovoria, že koniec seriálu mohol prísť aj skôr. Po konci štvrtej série, po odchode Lucasa a Peyton, po konci ôsmej série. Možno na tom aj niečo bude. Ale keby prišiel skôr nedočkali by sme sa ďalších úžasných a krásnych príbehov. Plus ani toho dokonalého finále, ktoré k seriálu proste patrí a iné by asi ani nebolo správne. Postupne sa tak vracali rôzne postavy a ich príbeh sa uzatváral. Každý dostal svoj šťastný koniec.

Čo robí OTH dobrý seriálom sú aj samotné postavy. Písať čo to o každej z nich, alebo o niektorých by bolo asi nadlho, stačí asi len povedať, že nejde len o pekné tváre, ale postavy sú sympatické, nepôsobia umelo a obľúbite si všetkých (takmer). O postavy sa zaujímate, milujete a nenávidíte ich (tie správne), žijete s nimi. Vyrastáte s nimi, sledujete ako sa menia zo stredoškolákov na dospelých ľudí, sledujete ako dospievajú. Žijete s nimi, dospievate s nimi. Ste s nimi v dobrom aj zlom, na každom kroku ich života. Postavy si prešli mnohým, dobrý aj zlým. Ako jednotlivci aj medzi sebou. Za 9 sérii cítite ako dospeli.

OTH netreba zavrhovať, ale treba mu dať šancu. Nie je to len také nejaké obyčajné dráma zo strednej školy a potom zo života, ale je to seriál, ktorý má svoj príbeh a dušu.

Always and Forever.

100 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

I don't wanna be anything other than me...

One Tree Hill mi přijde jako nejvíce podceňovaný a českými/slovenskými televizemi ignorovaný seriál. Přitom je ve své podstatě geniální, právě proto mě překvapuje, že plno lidí nedalo OTH šanci. Tento seriál má neuvěřitelný potenciál.

Ano, hlavní zápletka je o dvou bratrech, stejném otci a basketbalu, ale seriál se během devíti sérií posune na úplně jinou úroveň.
V první sérii všichni začínají na střední, v poslední mají své vlastní rodiny. Už jen díky tomu je to výjimečné, protože dospíváme společně se seriálem a ne abychom i po 8 letech stále řešili školní starosti a strasti.

Mark Schwahn si s námi vždy pohrává a zkouší, co vydržíme. Tím pádem můžete čekat veselé epizody, smutné epizody a doslova temné epizody. One Tree Hill má vše, co potřebujeme. Drama, komedii i horor. Přátelství a rodina nadevše.

OTH je moje největší srdcovka a vždy to tak bude!

NALEY Forever!

100 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

True Love Always

Tohle není žádný stupidní středoškolský seriál o stupidních teenagerech. Není to ani Beverly Hills, není to asi Škola zlomených srdcí. Je to ten nejlepší nejdramatičtější seriál ze života všech dob. Musím opravdu říct, že Mark Schwann je opravdu Bůh. Skvělý seriál na který jsem se dívala s otevřenou pusou a seděla na zadku u každého konce a jen zírala a musela jsem se prostě dívat dál. Skvělý děj, ještě lepší hudba a skvělé obsazení. Musím pochválit všechny herce za skvělé ztvárnění postav. Miluju i nápad zakomponovat nejznámější citáty od Steinbecka po Shakespeara do seriálu. Musím říct, že tohle je snad opravdu jediný seriál, který mi něco dal a naučil a jsou tam věci nad kterými se člověk opravdu musí zamyslet. Celý seriál opravdu stojí za shlédnutí. Určitě ale nesrovnávejte s Dawsonovým světem a nebo O.C. Nikdy nebudu litovat, že jsem se do tohodle seriálu zamilovala, protože to je Always and Forever.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

One Tree Hill

Tak to byl teda náročný maraton :) OTH jsem začala sledovat dlouho po jeho ukončení a nemohla se od něj odtrhnout. Po pár episodách mi bylo jasné, že tenhle seriál bude moje srdcovka. Příběh mě hned zaujal a Lucas a Peyton mi nedali spát.
První 4 série byly perfektní. Vztahy, rodiče, škola, basket. Prostě klasický teen seriál.
5. a 6. - časový skok. Všichni jsou na prahu dospělosti. Některým se splnily jejich sny, jiným ne. 6. série má krásný happy end. Seriál už nemá ten drive jako předchozí 4 řady.
7. série pro mě byla velkým zklamáním. Jako bych se dívala na jiný seriál. Spoustu nových postav, na které jsem si těžko zvykala. Mí oblíbenci odešli a děj byl o ničem. Nudnější season finale jsem snad ještě neviděla.
8.řada mi sedmičku vynahradila. Zajímavé zápletky, OTH chytil druhý dech.
9 byla hodně napínavá, plná emocí. Pěkné zakončení, všichni mají své rodiny, každý našel kousek toho štěstí. Dokonce i Dan.

U One tree hill jsem brečela, smála se, chvílemi i nedýchala :D Líbilo se mi, že se vracely postavy a uzavíraly se jejich dějové linky. Jen na konci mi chyběli Lucas a Peyton. Bavil mě dokonce i Chris Keller. Skillsovy hlášky jsou nezapomenutelné.

Tree Hill je jenom jeden :)

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

OTH Always & forever

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli se na OTH podívám, nakonec jsem se rozhodla dobře, protože přijít o takový úžasný seriál bych opravdu nechtěla.
One Tree Hill je seriál, který vás chytne a už nepustí, je úžasní sledovat životy lidí, kteří mají své starosti i radosti, vidět, jak se rozvíjejí jejich vztahy, jak dospívají.
Zpočátku to byl seriál o středoškolácích, kteří se skoro vůbec neznali, ale postupem času se z nich stali nerozluční přátelé na život a na smrt. Prožívali spolu lásku, ztrátu, úspěchy i zklamání.
Seriál je výjimečný i díky postavám, epická láska Haley a Nathana, která nás provázela celým seriálem byla naprosto dokonalá. Všechno co spolu tito dva prožili a vždy zůstali spolu,nikdy je nic nerozdělilo, to je něco co se jen tak nevidí, myslím si, že každý by chtěl jednou poznat lásku, kterou měli Haley a Nathan.
V OTH, jak to tak většinou bývá nechyběl ani milostný trojůhelník. Peyton/Lucas/Brooke. Dvě nejlepší kamarádky a kluk, kterého obě milují. Podle mě se k Lucasovi hodila víc Brooke. Ale zas Lucasovi a Peyton bylo předurčeno být spolu, byl to prostě osud. Byla škoda, že seriál opustili, ale zas jejich příběh zakončil naprosto úžasně 6. sérii.
Jejich místo v seriálu hned zaplnili Quinn a Clay, kteří si také prožili svoje....
Nakonec i Brooke, která neměla nikdy moc štěstí v lásce našla svého prince. Julian byl pro ni jako stvořený, i když se to z počátku nezdálo. Samozřejmě měli své problémy, ale u něj bylo vidět, jak ji miluje. Brooke si po těch všech neúspěšných vztazích (Lucas, Felix, Owen) někoho takového zasloužila.
OTH bych doporučila všem, protože takový jedinečný příběh se jen těžko hledá, určitě nebudete litovat.
Prostě Always & forever !

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Hoes over bros

Tohle byl jeden z mála seriálů od CW, kterým jsem byla úplně nepoznamenaná a teprve po jeho skončení jsem se na doporučení rozhodla, že se na to podívám. Konec konců seriály od CW mám prostě nejradši, říkejte si co chcete. Odrazovalalo mě jen to, že to má devět sérií, ale přes léto nebylo na co koukat, tak jsem se rozhodla tomu dát šanci.
Na začátku jsem z toho nebyla zrovna dvakrát nadšená, asi jsem podle ohlasů čekala něco víc, ale postupem času jsem se do toho dostala, začaly mě zajímat postavy a zápletky. První čtyři série byli prostě nejlepší. Pak to šlo trošku dolů a myslím, že odchod Peyton a Lucase tomu seriálu vůbec neprospěl.
Sice jsem měla ráda některé postavy, které tam zůstaly a milovala jsem i některé, které se tam nově objevily - Julian (jedna z mých největších seriálových mužských lásek) a Alex, ale seriál opravdu trochu strádal. Kdyby tam nezůstala Brooke celou dobu, nevím jestli bych to nakonec dokoukala (pravděpodobně ano, ale bez ní už by to vůbec nebyl OTH). Pravda ale je, že poslední sérii prospěl návrát starého známého Chrise.
Co tomuhle seriálu připisuji za plusové body je, že některé epizody byly tak intenzivní, že jsem skoro ani nedýchala. Jako mínus ale musím říct, že tam byly minimálně dvě postavy, které jsem naprosto nemohla vystát, ani vidět a pomalu ani slyšet a oni z toho seriálu ne a ne vysmahnout :D
Co se týče postav, tak v prvních čtyřech řadách bych řekla, že to u mě na plné čáře vyhrávala Peyton, hlavně proto, že mi snad žádná ženská postava nebyla povahově tolik podobná (dokonce i stylově :D), jenomže mi to trochu pokazila pátá a šestá řada, protože tam prostě neměla pořádnou zápletku.
O Brooke jsem si myslela, že je to jen obyčejná namyšlená roztleskávačka (nic proti, s těma je v seriálech největší sranda), ale její postava mě nejvíc překvapila a teď nevím, jestli nemám nejradši nakonec Brooke, protože ona i Sophia a její úžasný hlas, jsou one in a milion.
Z kluků u mě teda rozhodně nejvíc boduje Julian (jeho high five prostě miluju) a ironií bylo, že jedním z největších lákadel pro mě taky byl CMM a přesto jsem měla mnohem radši Nathana.
Asi jeden z těch nejrealističtějších seriálů co CW kdy stvořila a přesto jsou některé zápletky hodně přitažené za vlasy.
I přes moje výhrady na ten seriál však nemůžu být něják zlá, protože když to vezmu kolem a kolem, tak se mi to vlastně spíš líbilo než nelíbilo.
Chris Keller says you're welcome.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Always & Forever ❤

Kdybych si měla vybrat na jaký seriál bych se chtěla dívat po zbytek života, rozhodně by to byl One Tree hill. Když jsem věděla, že to má tolik sérii, vůbec se mi do toho nechtělo a pořád jsem to odkládala. Nakonec, když jsem si vybírala seriál, na který se podívám, zvolila jsem si tenhle a rozhodně toho nelituji, protože lepší seriál neznám. Seriál jsem si zamilovala už po zhlédnutí prvního dílu. OTH má naprosto všechno - skvělou hudbu, úžasné herce, dokonalé příběhy a postavy. Seriál vás dokáže rozesmát, rozplakat, naštvat.

Mezi moje nejoblíbenější postavy rozhodně patří Nathan a Brooke, které jsem ze začátku naprosto nesnášela. Ale postupem čase jsem si je oba dva neuvěřitelně oblíbila. A taky Haley, která je naprosto úžasná. Je to jeden ze seriálů, kde miluji snad všechny. Rozhodně jsou tady nejlepší postavy. Určitě si každý najde někoho, koho bude prostě zbožňovat:)


Páry jsou tady naprosto dokonalé, obzvláště Nathan & Haley. A o přátelství ani nemluvím, všichni, i když někteří udělali chyby, byli naprosto skvělí kamarádi, až jsem jim občas záviděla.

Jsem si jistá, že tento seriál zhlédnu ještě několikrát, protože mi to za ten čas rozhodně stojí.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Asi tak :-)

Jeden z nejlepších seriálů, které znám a ve své seriálové kategorii si myslím, že jednoznačně vede. Za tu poměrně dlouhou dobu, co jsem tento seriál sledoval se na něj nabalila spousta vzpomínek a emocí z mého reálného života. Při vzpomínce na něj si, krom jiného, vzpomenu určitě i na svůj "pohodový" život na kolejích a předhánění se se svými skvělými kámoši, kdo dřív dokouká danou sérii a na to jak mě jeden z nich neustále štval tím, že mi děj dopředu vyzrazoval :-) Na seriálu bylo skvělé sledovat to, jak se postavy v něm vyvíjí od jejich pubertálních let až po jejich rodinný život a zároveň snad neexistoval moment, kdy bych se mohl začít nějak víc nudit. Seriál neustále překvapoval. Obzvlášť v momentech, kdy to člověk nejmíň čekal. Snad jen poslední 9. série mi přišla kapku moc černo-bílá a vzpomínková, ale to se dá pochopit a seriál si určitě závěrečné poohlédnutí za minulostí jeho hrdinů určitě zasloužil a člověk si u toho sám docela pěkně zavzpomínal, co během té doby, co seriál sledoval, všechno prožil.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

There is only one Tree Hill. And it's OUR home.

K seriálu jsem se dostala celkem náhodou. Asi z nudy dá se říct. Ale úplně neuvěřitelně mě strhl. Většinou jsem koukala až do dvou do rána někdy i dýl, na více dílů denně.
Nevím jak to rychle shrnout, aby tady z toho nebyl román. Možná budu jedna z mála, ale můj nejoblíbenější pár je Lucas a Peyton. Nemůžu si pomoct. Od začátku seriálu jsem věděla, že tihle dva skončí spolu, a nenáviděla jsem Brooke, Lindsey, Annu a všechny ostatní, které se do toho plety. Pro Lucase to vždy byla Peyton.
Pro mě nejlepší sérií, je asi 4. Rozlučka v díle 4x21 (a wannabe samozřejmě) byla jedním z nejlepších momentů v celém seriálu. Překonala ji snad jen hymna I don't wanna be v 9x13. Než jsem začala sledovat OTH, můj nejoblíbenější seriál byl Glee, a myslela jsem si, že ho nic nepřekoná, ale OTH to dokázal na plné čáře.
OTH má všechno. Záporák Dan, třídní playboy Nathan, šprtka Haley, levoboček Lucas, playmate Brooke, její nej kámošku Peyton. Bála jsem se že to bude typ seriálu každý s každým, ale překvapil mě i v tomhle ohledu (Nathan - první dvě série zůstává výjimkou :D)


Nejoblíbenější postava: Brooke, Clay
Nej díl: asi 8x20 (kdy Brooke mluví o těhotenství)

V budoucnu se k seriálu určitě vrátím, a shlédnu ho celý znovu, patří mezi mé srdcovky. Doporučuju z mnoha důvodů. Seriál je nekonečným zdrojem hlášek a zábavy.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Always and 4ever

K tomuhle úžasnému seriálu jsem se dostala úplnou náhodou a všechny řady, které byly v té době natočeny jsem zkoukla tak rychle, že se mi o hlavních hrdinech i zdálo. Čekání na další díly bylo k nevydržení, tak moc jsem si tenhle seriál zamilovala.

Tenhle seriál má všechno, co by správný seriál měl mít - příběh, pravou lásku, přátelství, vtip, zápletky, u kterých jsem často nedýchala nedočkavostí. Zamilovala jsem si spoustu postav, každá měla něco do sebe, ale Brooke a Haley budou vždycky mé nejoblíbenější!

Bohužel, všechno musí skončit, takže i naše milované OTH, ale navždy to bude "náš domov" a podívám se na tenhle geniální seriál ještě několikrát.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Život.

Dlouho jsme se s tímhle dílem obcházeli, ale nakonec jsme si k sobě našli cestu, během prvních čtyř epizod mě to nebavilo, ale vzhledem k tomu, že postava Lucase je pro mě strašně hezký chlap a úvodní písnička seriálu mě neustále oslovovala, jela jsem dál, a pak se to v pátém díle zlomilo.
Když jsem ve svém životě zažívala to nejhorší, tak jsem se schoulila a koukala a nejkrásnější na tomhle seriálu je to, že postavy jsou opravdové, jsou opravdu jako my.
Dělají chyby a ne vždy se zachovají správně, někdy jim ani ta nejlepší rada nepomůže srovnat, to co podělali, ale jak to tak bývá, život a čas to mnohdy tak nějak vyřeší za vás.
Probralo mě to, pomohlo mi to, uchvátilo mě to.
Nejde popsat, co se mnou pořád, i po té době, dělá znělka tohohle kousku. Doporučuji každému.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Brooke <3

Seriál jsem viděla až dávno po skončení, ale musím říct, že je rozhodně o co stát. Bavil mě už od začátku skvělým humorem, zápletkami. Navíc když si vzpomenu na úplný začátek kdy jsem začala koukat Brooke pro mě byla naprosto neoblíbená postava a jak jsem si jí zamilovala. Je teda pravda, že 9.série už byla taková nemastná. Přesto i když poslední série mě příliš neoslovila nemohu hodnotit jinak.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

One Tree Hill

Seriál som začala pozerať celkom nedávno, takže zatiaľ nemôžem hodnotiť seriál ako celok ale postupne ako dopozerám ďalšiu sériu, tak svoj názor a hodnotenie k nej napíšem.

1. séria - seriál ma na začiatku naozaj zaujal. Jediný problém vidím v tom, že nemám jednu obľúbenú postavu. Viaceré postavy sú dobré ale žiadna si ma vyslovene nezískala. Zato príbeh je veľmi dobrý, naozaj som zvedavá ako čo dopadne, ako sa bude príbeh ďalej vyvíjať. Zatiaľ hodnotím 90%

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

OTH

slovami sa OTH nedá opísať a vystihnúť jeho dokonalosť. ide o jeden z mála seriálov, ktorý zvládol prechod od teen seriálu na solídnu drámu, mnoho seriálov by som mohlo učiť. dlho som tento seriál obchádzala, nakoniec som sa k nemu dokopala a neľutujem, kým sa rozbehla záverečná deviata séria, tak som predchádzajúcich osem sérií dala za týždeň.

obľúbila som si všetky postavy, žila som ich príbehmi. bolo úžasné sledovať ako nate, haley, lucas, peyton, brooke ( hlavne ona ) dospievali a ako sa menili a ako sa utužovalo ich priateľstvo. myslím si, že v žiadnom inom seriály nebola zmena postáv a ich dospievanie tak dokonale znázornené a spracované koniec seriálu ma zarmútil a dojal čo sa mi naposledy podarilo pri priateľoch

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

OTH

seriál jsem si zamilovala už před několika lety, ale ráda jsem si ho stáhla a pustila znova... V podstatě mě provázel mým dospíváním, takže jsem se několikrát vcítila do postav. Nejraději jsem měla Nathana a Brooke, je na nich krásně vidět, jak se člověk dokáže v průběhu let změnit, dospět a zmoudřet. Je to opravdu seriál ze života, který začíná pubertou a končí rodičovstvím, má skvělé hlášky, člověk se zasměje, pobrečí, pocítí napětí například při únosu Nathana. Určitě si ho zase pustím, až budu mít trochu času a s nostalgií zavzpomínám :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

The Best!

One Tree Hill.. Co říct k tomuto seriálu. Takže to vezmu zkrátka. Pro mě je to nejlepší seriál vůbec. Sice jsem ho objevila až po jeho ukončení, takže jsem viděla všechny série dohromady a neskutečně jsem si to užila. A zkoukla jsem ho, lépe řečeno zhltla, tak rychle, že tomu sama ani nevěřím.
Seriál má skvělé herce. Ano, oblíbila jsem si Sophia Bush (Brooke Davis Forever:D). Co se týče sérií, všechny pro mě byly skvělé. No dobře, ta poslední už byla trošku slabší. Odchod Lucase a Peyton mi ani nevadil, co se týče Peyton, ta od té páté série pro mě neměla zajímavou dějovou linii. A příchod Quinn a Claye mi to vynahradil. Díky seriálu jsem se taky zamilovala do tvorby Kate Voegele, miluji její písničky. A miluji znělku "I don´t want to be" od Gawina de Graw. Ta je naprosto úžasná.
Nemůžu hodnotit jinak, než 100%. Seriál určitě doporučuji. Kdo ho neviděl, o hodně přichází.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Always and forever

Jeden z nejlepších dramatických seriálů vůbec s perfektním obsazením, neuvěřitelným mixem humoru a dramatu a s luxusním soundtrackem. Jeden z mála seriálu bez jediné slabší série. Mark Schwahn je prostě bůh.

100 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Všechno krásné jednou končí

Původně středoškolský seriál (postupem let se jednotlivé série měnily na spíš dospělejší styl), který je plný milostných i rodinných vztahů, skvělé muziky, intrik, krásných lidí, perfektních modních doplňků. Uznávám, že prvních 5. sérií jsem bezmezně milovala a shlédla je jedním dechem. Od zmiňované 5.série šla úroveň seriálu trochu dolů. 8. série už v dialozích a zápletce bohužel hodně slabá. Čeká nás poslední série, a i přes to, že úroveň už není taková, jsem nedočkavá, jak to všechno vlastně dopadne.

70 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Úžasné

Viděla jsem tento seriál od začátku. První série mne naprosto uchvátila. Potom to začalo být jako jiné seriály. Z toho zlého kluka Nata, který byl úžasný, se stal vzorný otec rodiny a tak jediný záporná role, která zbyla je Dan. A ten je nejspíš nesmrtelný. Seriál je úžasný ale všichni ti "zlí" zemřou nebo jdou pryč. Protože mladý hezký záporák = oblíbený záporák.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Absolutni srdcovka na cely zivot....

To je OTH. Kdybych mela tenhle serial popsat slovy, tak to nezvladnu, protoze ho tak priserne miluju, ze to vyjadrit nelze. ,,There is only one Tree Hill and It's your home."

Serial jsem poprve dala na jeden zatah (7 serii, byly prazdniny, neomezeny cas), chodila jsem jenom spat a jist. Stala se z toho moje absolutni zavislost. Serial sleduju porad dokola (vazne, nedelam si srandu), uvodni znelku mam na vyzvaneni jiz nekolik let a proste si to uz bez OTH nedokazu predstavit. Kdyz jsem se divala na posledni dil devate serie, nemohla jsem uverit tomu, ze je to vazne naposledy. A dodnes tomu neverim :(

Dekuju Marku Schwahnovi, ze stvoril OTH, za skvely vyber hercu a prvotridni vyber hudby.

A dekuju, ze mi do zivota dal Brooke Davis.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Moje srdcovka OTH

Nemám co vytknout. Celým seriálem se nese perfektní hudba a žádné oposlouchané šlágry. Jednotlivé postavy a jejich příbehy- skvělé, těm lidem to věřím od začátku až do konce. Osudová láska v podání Haley a Nathana podle mě překoná kteroukoliv novou filmovou love story-zkrátka opravdový nefalšovaný hepáč. Povedený seriál, své hodnocení si jistojistě zaslouží. 100%

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Always and forever

Na začátku jsem nevěděla jestli mam sledovat tento seriál a musím říct, že nelituji. První série se mi ještě tak moc nelíbila, protože obsahovala moc basketbalu, ale od druhé série se mi začal tento seriál velice líbit. Sice známe několik seriálu ohledně partě kamarádů, ale tento seriál je podle mě úplně jedinečný. OTH má skvělou hudbu, nemluvě o skvělé znělce. A nemluvě o to, že má geniální obsazení. Bethany Joy Galeotti, Sophia Bush, Chad Michael Murray, James Lafferty apod.. Lepší obsazení si už ani nedokážu představit. Jinak jsem ráda, že Chad Michael Murray dostal takovou šanci si zahrát v seriálu. Je to moc dobrý herec, ale bohužel zatím moc šancí neměl, jen pouze menší role ve filmech. Jinak Naley Always and forever. O takovém vztahu se mi může jenom zdát. :D Škoda, že tento seriál už skončil, ale lépe zakončený seriál jsem nikde neviděla než tento. :) Seriál je prostě geniální a jestli ho začnete sledovat určitě nebudete litovat. :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Moje NAJ

One Tree Hill som nezachytila, keď sa vysielal, ale náhodou som naň narazila pred dvoma mesiacmi a zaujal ma. Tak som ho začala sledovať. Moje pocity sa ani nedajú popísať, ale posnažím sa :)
Zo začiatku ma strašne štvalo, že nič nevychádzalo tak, ako som chcela. Lucas sa mi viac hodil k Brooke, keď som sa už zmierila s Peyton, tak sa rozišli.. U Dana som stále dúfala v nápravu, a vždy som sa sklamala. Ale aj tak som si tento seriál zamilovala a sledovala. Po štvrtej sérii prišlo pre mňa rozčarovanie, lebo to vyzeralo, že nikto nie je spokojný so svojím životom. Keď sa Lucas mal ženiť (práve mi vypadlo meno tej ženy:D), tak som straašne chcela, nech sa niečo stane, lebo on musí skončiť s Peyton alebo s Brooke. Našťastie sa stalo.
Haley a Nathan bol pár, ktorému som od začiatku fandila, ale keď sa na konci prvej série zobrali, tak som sa zľakla, lebo mi bolo ajsné, že scenáristi nenechajú dalších 8 sérii na pokojný priebeh ich manželstva. Našťastie všetko dokázali vyriešiť a vždy pri sebe stáť, to sa mi na tom veľmi páčilo, aj keď jeden z nich bol na dne, ten druhý urobil všetko pre to, aby ho opäť zdvihol.
Po piatej sérii som odchod dvoch hlavných postáv ešte nečakala, ale prišli tam dalšie, čiže som moc odchod Lucasa a Peyton ani neľutovala (Peyton sa mi nikdy nezdala tou správnou pre Lucasa, no zato Brooke.. ).
Brooke- jedna z naj naj naj postáv, ona je proste skvelá, vždy je pre druhých tam, kde ony potrebujú, a s Julianom im to naozaj pristane.
Jamie- neviem popísať, ako mi zakaždým vyčaril úsmev na tvári, on bol ukázaný ako také decko, ktoré jednoducho musíte milovať.

Včera som dopozerala poslednú časť ôsmej série a rozhodla som sa, že to bude môj koniec s One Tree Hill. Skončilo to úplne dokonalo, tak, ako to začalo. Chalan s basketbalkou na moste.
Nechcem pozerať deviatu sériu a pokaziť si ten úžasný dojem, čo vo mne včerajšia epizóda zanechala. Tou epizódou mal skončiť celý seriál, bola jednoducho DOKONALÁ. Nie tak, ako celý seriál, ale napriek tomu sa stal mojim obľúbeným. Neprežila som si s ním síce osem rokov ako niektorí, no dal mi veľa aj za tie dva mesiace :)

EDIT: Takže som bola presvedčená, aby som si pozrela aj deviatu sériu. Áno, boli tam ďalšie momenty, ktoré nás posunuli v deje, možno začali nové dejové linky, no to by sa tak dalo asi donekonečna. Stojím si za tým, že ôsma séria skončila dokonalejšie ako deviata. Aj keď, pravdaže ma veeeľmi potešil Gavin DeGraw v poslednej epizóde a už som len čakala na moju obľúbenú pesničku :)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

„Je len jeden Tree Hill a je to tvoj domov“

Je skutočne málo seriálov, ktoré sú skvelé aj po odvysielaní 7-mich a viac sérií. One Tree Hill medzi ne ale bezkonkurenčne patrí. Pre mňa je a vždy bude najlepšia tínedžerská dráma. Má skvelé obsadenie, dej, spracovanie a predovšetkým úžasnú hudbu. Všetky jeho postavy majú niečo do seba a postupne sa v seriáli vyvíjajú. Najviac si ma získala Brooke Davis (Sophia Bush), ktorá v seriáli nemá chybu! Pre mňa je to jedna z tých najlepších seriálových postáv všetkých dôb. Už hneď na začiatku som vedela, že tento seriál bude niečo extra. Prvá epizóda je vždy veľmi dôležitá a One Tree Hill si ma ňou získal. Postupne sme sa zoznamovali s postavami - ich rodinami, priateľmi, radosťami a starosťami. Hneď som si našla "obľúbencov" a s radosťou sa pozerala na ďalšie a ďalšie časti... Po odvysielaní 6-tich sérii sme sa ale museli rozlúčiť s dvoma hlavnými hrdinami, ale nič sa tým nepokazilo a seriál v 7-mej sérii pokračoval ďalej. Nové postavy som si hneď obľúbila a hrozne som sa tešila na ďalšie epizódy. Bohužiaľ po 9-tich sériách, 9-tich rokoch, som sa so svojím obľúbeným seriálom musela rozlúčiť. Bolo to skutočne tažké, keď si vezmiem koľko rokov som pozerala.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

OTH

Podle mě je tento seriál extrémně složité hodnotit jedním bodovým hodnocením jako celek, neboť kvalita jednotlivých řad se opravdu velice liší. Zatímco první čtyři řady ze středoškolského prostředí si kvalitu udržují takřka neustále na vysoké úrovni, tak sezóny 5 a více (ani si nejsem jistý, kolik toho nakonec scénáristi vyplodili) mají kvalitativně sestupnou tendenci. A to hodně sestupnou. Na pátou řadu se ještě dívat dalo, ale potom už seriál dosahoval kvalit (nebo snad nekvalit?) první lepší soapky české provenience.
Teď ale k samotnému hodnocení. Kdybych měl hodnotit pouze řady 1 až 4, dal bych pravděpodobně 90 nebo možná i 100%. Kdybych hodnotil pouze řady 5 a výše, hodnocení by nebylo lepší než 30 nebo 40%. Dohromady se tedy OTH bude muset spokojit s mými 70%. Jedná se o zářný příklad seriálu, který měl být ukončen na vrcholu a ne donekonečna nastavován.

70 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bezpochyby nejlepší seriál...

Seriál One Tree Hill mě nikdy nijak nelákal, ale když jsem si ho poprvé pustila, už první díl ve mně vyvolat pocit, že to bude něco jiného. Teď jsem na seriálu závislá a na konci každé epizody se už nemůžu počkat na další. Jednou jsem u toho vydržela do rána do půl páté a pak jsem nemohla usnout :D

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

100%

Tento seriál je naprosto geniální, na konci každého dílu jsem zůstala sedět na zadku a s úžasem sledovala závěrečné titulky. Je zde milion krásných okamžiků a tento seriál se mi snad nikdy neomrzí :-D

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Moje srdcovka

Tento seriál je moje srdcovka, zaujal mě hned od prvního dílu a ráda s k němu vracím. Sice po odchodu Lucase a Peyton už seriál ztrácel na kvalitě, ale i tak to bylo koukatelný. Hlavně díky postavě Brooke, která se nejvíce vyvíjela, dále pár Haley-Nathan, jeden z nejlepších seriálových párů. V seriálu se objevují opravdu skvělé písně. Dle mého názoru se jedná o nejlepší seriál ze školního prostředí. Z počátku jsem se bála, že to bude hodně o basketbalu, ale ten byl spíš takovou omáčkou k tomu všemu.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Navždy číslo 1

There is only one Tree Hill. And it's MY home.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk