plakát seriálu

Orphan Black

(Orphan Black)

Zajímavosti ze seriálu
Natočení jedné scény, kde jsou spolu všechny tři klony, trvalo 17 hodin.
Aby se Tatiana Maslany lépe vžila do role každého z klonů, vytvořila si pro každou svou postavu playlist MP3 souborů a před natáčením daný playlist poslouchala.
Spolutvůrce seriálu Graeme Manson řekl, že by pro seriál chtěl 8 sérií zakončených celovečerním filmem.
Tatiana Maslany má svůj vlastní tým, který ji sleduje při hraní společných scén s dvojníky. Dávají pozor, aby rozlišovala charaktery a nemixovala je dohromady.
Spolutvůrce Graeme Manson prozradil, že Tatiana Maslany na konkurzu zaválela a dokonce pomáhala ostatním dívkám s textem.
Seriál má vědeckou konzultantku, která pomáhá s replikami Cosimy. Podle ní je Cosima také pojmenována, konzultantka se jmenuje Cosima Herter.
Jordan Gavaris (Felix) prozradil, že jako inspiraci pro svou postavu používá rockery Micka Jaggera a Billa Idola.
Tvůrci Graeme Manson a John Fawcett přišli s nápadem na Orphan Black už v roce 2003.
Režisér John Fawcett uvedl, že jeho velkou inspirací byl film Memento.
Tatiana Maslany v interview uvedla, že má speciální tým, který hlídá, aby se jí "nemotaly" klony. Například ve chvíli, kdy má ve scénáři uvedeno, že hraje za Alison a má obrátit oči v sloup, tým hlídá, aby to bylo Alisinino otočení očí v sloup, a ne třeba Sarah.
Scény, ve kterých se vyskytuje více klonů, se točí vždy pouze s jedním klonem a dublérkami. Záběr je poté opakován s dalším klonem a dublérkami, poté případně s dalším klonem.
Jordan Gavaris, který hraje Felixe, údajně neměl roli dostat, odmítl se však smířit s tímto verdiktem a po inspiraci videoklipem Micka Jaggera "Dancing in the Street" si připravil vlastní upravené vystoupení v tomto duchu a tím tvůrce přesvědčil.
Pro hlavní roli Sarah byla původně zvažována Ellen Page.
Tatiana Maslany o natáčení Orphan Black říká, že je to nejlegrační a to nejděsivější natáčení, jaké kdy zažila. O natáčení se jí dokonce zdají sny.
Od čtvrté série vznikla naživo vysílaná show After the Black, kde se vždy po odvysílání nového dílu rozebírají klíčové momenty. Nechybí samozřejmě ani speciální hosté z řad herců a štábu Orphan Black.
Škorpiona, se kterým komunikuje Helena ve třetí sérii, nadabovala samotná Tatiana Maslany, představitelka klonů Leda.
Krystal se měla původně objevit jen v jedné scéně, ve které by zemřela, ale tvůrcům se Tatianino ztvárnění této postavy zalíbilo natolik, že se rozhodli věnovat jí více prostoru.