Orphan Black

Orphan Black (Orphan Black) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Natočení jedné scény, kde jsou spolu všechny tři klony, trvalo 17 hodin.
Vložil: danielosbourne
Aby se Tatiana Maslany lépe vžila do role každého z klonů, vytvořila si pro každou svou postavu playlist MP3 souborů a před natáčením daný playlist poslouchala.
Vložil: danielosbourne
Spolutvůrce seriálu Graeme Manson řekl, že by pro seriál chtěl 8 sérií zakončených celovečerním filmem.
Vložil: danielosbourne
Tatiana Maslany má svůj vlastní tým, který ji sleduje při hraní společných scén s dvojníky. Dávají pozor, aby rozlišovala charaktery a nemixovala je dohromady.
Vložila: AdaW
Spolutvůrce Graeme Manson prozradil, že Tatiana Maslany na konkurzu zaválela a dokonce pomáhala ostatním dívkám s textem.
Vložila: AdaW
Seriál má vědeckou konzultantku, která pomáhá s replikami Cosimy. Podle ní je Cosima také pojmenována, konzultantka se jmenuje Cosima Herter.
Vložila: AdaW
Jordan Gavaris (Felix) prozradil, že jako inspiraci pro svou postavu používá rockery Micka Jaggera a Billa Idola.
Vložila: AdaW
Tvůrci Graeme Manson a John Fawcett přišli s nápadem na Orphan Black už v roce 2003.
Vložila: AdaW
Režisér John Fawcett uvedl, že jeho velkou inspirací byl film Memento.
Vložila: Mistin
Tatiana Maslany v interview uvedla, že má speciální tým, který hlídá, aby se jí "nemotaly" klony. Například ve chvíli, kdy má ve scénáři uvedeno, že hraje za Alison a má obrátit oči v sloup, tým hlídá, aby to bylo Alisinino otočení očí v sloup, a ne třeba Sarah.
Vložila: Mistin
Scény, ve kterých se vyskytuje více klonů, se točí vždy pouze s jedním klonem a dublérkami. Záběr je poté opakován s dalším klonem a dublérkami, poté případně s dalším klonem.
Vložila: Mistin
Jordan Gavaris, který hraje Felixe, údajně neměl roli dostat, odmítl se však smířit s tímto verdiktem a po inspiraci videoklipem Micka Jaggera "Dancing in the Street" si připravil vlastní upravené vystoupení v tomto duchu a tím tvůrce přesvědčil.
Vložila: Mistin
Pro hlavní roli Sarah byla původně zvažována Ellen Page.
Vložila: Mistin
Tatiana Maslany o natáčení Orphan Black říká, že je to nejlegrační a to nejděsivější natáčení, jaké kdy zažila. O natáčení se jí dokonce zdají sny.
Vložila: Mistin
Od čtvrté série vznikla naživo vysílaná show After the Black, kde se vždy po odvysílání nového dílu rozebírají klíčové momenty. Nechybí samozřejmě ani speciální hosté z řad herců a štábu Orphan Black.
Vložila: Gabik.029
Škorpiona, se kterým komunikuje Helena ve třetí sérii, nadabovala samotná Tatiana Maslany, představitelka klonů Leda.
Vložila: Gabik.029
Krystal se měla původně objevit jen v jedné scéně, ve které by zemřela, ale tvůrcům se Tatianino ztvárnění této postavy zalíbilo natolik, že se rozhodli věnovat jí více prostoru.
Vložila: Gabik.029

Filtr epizod