plakát seriálu

Orphan Black

(Orphan Black)

Názory uživatelů

Býval jeden z nejoblíbenějších

O Orphan Black jsem se dozvěděla teprve nedávno od pár kamarádů. Téma "klony" mně sice moc neoslovilo, ale četla jsem na něj celkem slušné recenze, tak jsem si ze zvědavosti pustila první díl.
Už dlouho mě žádný pilot tak nenadchl. Už po prvních třiceti minutách jsem tušila, že tohle bude prostě to pravý ořechový. Další díly jsem zvládla během dalších dvou dnů. Všichni tento seriál přirovnávají k Ringeru, ale já jsem tento seriál neviděla, takže mi OB připadalo jako vážně hodně originální a skvěle zpracované dílko. Každý díl jsem byla napnutá, co se stane dál. Musí se nechat, že celý seriál táhne Tatiana Maslany. O ní jsem nikdy předtím neslyšela a v OB jsem ji viděla úplně poprvé, ale ta holka si zaslouží fakt obdiv ta to, co před kamerou předvádí. Dokáže zahrát snad každý druh osobnosti a právě ona kvalitu každému dílu rozhodně přidává.

Druhá série na mě místy působila, jako by tvůrci občas vařili z vody a mnohdy jsem se v ději opravdu ztrácela (ale tvůrci se ztráceli mnohdy taky, takže si z toho nic nedělám). Celý vývoj seriálu jsem si představovala trochu jinak, ale víceméně se i přes občasný chaos kvalita držela.

Ve třetí sérii se objevila další várka nových klonů a moje zmatení pokračovalo, protože někdy jsem vážně netušila o co tam jde. Troufám si říct, že to vážně nebyla moje chyba, protože k obrazovce jsem byla přikovaná a nic mi neuniklo, ale ten děj šel prostě občas tak rychle, že jsem to nejspíš nestačila pobírat, ale co jsem tak slyšela, tak asi nejsem jediná...

Někdy po třetím dílu třetí série jsem měla chuť přestat seriál sledovat. Už to prostě nebylo to, co v první sérii. Naštěstí jsem u seriálu zůstala a na čtvrtou se přeci jenom těším, ale celkové hodnocení musím snížit. Z (pro mě) velmi kvalitního a dobře udělaného seriálu se totiž stala taková oddychovka, kterou budu dál ráda sledovat, ale už jí prostě nezařadím mezi to nejlepší, co jsem měla tu čest vidět. Škoda nevyužitého potenciálu.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Škoda, že se do toho sami tvůrci zamotali

Je lehké odsoudit seriál po pilotu s tím, že je to "až příliš podobné Ringeru". Ve skutečnosti je tam ale opravdu málo, co mají tyto dva seriály společného (snad jen vydávání se za někoho jiného). Sci-fi ráda nemám a nevyhledávám ho, ale v tomhle seriálu je ho skutečně málo, je to spíš jen takový "nádech" seriálu. V hlavní roli drama, spletitý děj a především výborná Tatiana Maslany, kterou jsem odsoudila až příliš brzy - to, jak se zhostila hned několika postav je prostě neuvěřitelné. Je to přesně druh seriálu, který vás ze začátku baví, ale nejste z něj nijak nadšení a po několika epizodách zjistíte, že jste naprosto ponoření do děje a nemůžete se dočkat toho, co bude dál. Takže pro mne nové guilty pleasure, které se může chlubit originalitou a neokoukanou hlavní hrdinkou (hrdinkami :) ) a do toho všeho sci-fi, řešení vztahů, vyšetřování a mysteriózní atmosféry zvládá vnášet ještě perfektní humor. EDIT PO DRUHÉ ŘADĚ Nelíbí se mi směr, jakým se seriál vydal. Objevování klonů mě bavilo, ale druhá řada je dost jiná a v ději už se celkem ztrácím. Pravděpodobně to bude tím, že v první řadě jsem byla zvědavá, proč má Sarah klony, bavilo mě je poznávat - ale když už je to hlavní rozmotané, připadá mi, že se do toho sami tvůrci zamotali a už není vůbec o co stát...:) Oblíbené postavy: Sarah, Paul, Felix.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Different personalities, but one face.

Orphan Black již dlouho čekal na mé čekací listině seriálů a konečně nastal i čas, kdy on přišel na řadu.
Já vám upřímně nevím, co si o tomto seriálu pomyslet, protože i když mě občas zajímá děj, nějak bych ho nedokázala zařadit mezi mé oblíbené, neklepu se na další epizodu, i když díl skončí napínavě, nemám potřebu vidět další, ale pokud ho vidím, tak se do toho vžiju a zajímá mě to.
Zvláštní, začnu tím horším.


Mínusy
Ostatně děj můžu pochválit a znechválit. V první řadě se řeší hodně věcí najednou a divák pak většinou čeká, že minimálně na konci série všechno zapadne, nicméně tvůrci se tu párkrát pozapomněli a kolikrát jsem se v ději vyloženě ztrácela. Seriál, i když na sérii nemá moc epizod, tak fakt trvá, než se tam začne něco pořádného dít. V průběhu série se objevují jen různá vodítka k určitým věcem a epizody jsou přeplněné k prasknutí různými dějovými linkami.

Dále mi přijde, že ačkoliv seriál je to dobrý, tak se nechce moc odlepit od země a nějak nesměřuje směrem, kterým bych chtěla, aby směřoval. Sice nemůžu čekat nějaké létání po světě, technologie na všechno, nakopávání zadků každou epizodu, no prostě z toho nebude pořádný sciffi akčnák, vždycky to bude mít blíže k dramatu s jemně detektivním nádechem, o sciffi se to v podstatě jen opírá, ale aspoň trochu větší rozjezd by neuškodil, většinu času se v podstatě jen o něčem plácá.

Pozitiva
- Všeobecně Tatiana Maslany - to je asi jasné. Tuto herečku jsem znala už z dřívějška z filmové trilogie Ginger Snaps, kde už tehdy převedla skvělý herecký výkon a nějak jsem při sledování OB nechápala, že už je to takhle vyvinutá žena a né psychicky narušená holka. O to víc jsem byla totálně mimo, když se tam objevil Eric Johnson. Nicméně Tatiana opět zde předvedla, že se pro herectví narodila, protože každý klon je špičkově zahraný, kolikrát zapomínám, že všechny tyhle různé osobnosti hraje jen jedna herečka. A fakt, že jedna herečka tvoří polovinu hlavních rolí. Každá je jiná, každá má svojí osobnost, skvěle pracuje s mimikou, hlasem(jen ton, tak cizikrajné přízvuky), dokonce si můžete všimnout jiných pohybů, hrozně mi připomněla Elizu Dushku v Dollhouse. Aby jsem pravdu řekla, tak můj nejoblíbenější klon je Helena, správně vyšinutá, s pěkně tuhým kořínkem. Zabijácký magor, ale ve své podstatě by jen potřebovala, aby jí měl někdo rád. Tatiana v této roli nejvíce válí. Za ní bych dala Alison, protože mám prostě ráda takové postavy, co jsou vtipné, ani o tom nevědí, tahle postava je spíše komická a stále se jí dostává do nějakých zábavných situací. Sympatická je i vědkyně Cosima, která si ze všech nejvíce uchovává chladnou hlavu, je prostě příjemná a hodně lidí si mohla získat i tím, že je lesbička. Na závěr je tu ta "hlavní" Sarah. Mám s ní podobný vkus na modu, ale celkově mi někdy přijde hrozně nepříjemná, ale někdy naopak ne. Prostě je to postava, co má své dobré a špatné chvíle. Ze všech má nejspíše neaktrativnějších vizáž, neprořízlejší pusu a nejtvrdší ránu. Nicméně je mi ze všech klonů nejméně sympatická a nejméně věrohodná, ačkoliv nevím, zda je to přesný výraz, já málokdy takové předrsnělé postavy věřím, pokud jí nehraje Eliza Dushku.
Nemůžu psát názor na všechny klony, protože se jich objevilo docela dost, ale mohu zaručit, že každý je nějakým způsobem zajímavý a určitě kvalitně a přesvědčivě zahraný, prostě clon club.

- Kanada
Celkově fakt, že se tu závodně nestříhají ty nejchoulostivější scény, to se týká hlavně těch milostných. Prostě a jednoduše se v téhle zemi nebojí popustit vodítko.

- ostatní herci a postavy.
Krom Tatiany je tam je tu i plno dalších skvělých herců, ačkoliv nelze popřít, že by celý seriál utáhla v pohodě sama. Jordan Gavaris jako sakrastický mladší bratr Sarah je ovšem postava, která by v seriálu hodně chyběla, protože jeho hlášky fakt baví.

- celkově zjišťování, kdo a proč ty klony stvořil a jaký to mělo dopad.


Orphan Black sice není dokonalý a asi nebude takový, jak ho očekáváte, ale je to neokoukané téma, které je celkem obstojně zpracované, i když na můj vkus moc jednočaře, ale i tak koukatelné.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nečekaně originální

Seriálu jsem nedávala velké naděje, ale příjemně mě překvapil. Hned první díl mě chytil a nepamatuju si, kdy naposledy jsem seriálu tak rychle propadla. Po pár probděných nocích musím uznat, že je téměř perfektní. Jak to u seriálů bývá, tak s novou sérií přišel trochu úpad a bylo to najednou trochu moc...Naštěstí se to brzy vzpamatovalo a přestala to být tak do očí bijící snaha k ději pro novou sérii.

Herecké obsazení mi taky udělalo radost. Po přenesení se přes počáteční antipatie k hlavním postavě, jsem mohla pořádně docenit herecké výkony Tatiany Maslany, která vás občas donutí přemýšlet jestli je to vůbec stejná herečka.

Seriál si zaslouží určitě 80%, ale protože jsem žena a obsadili Patricka Adamse(Mike ze Suits) a Justina Chatwina(Steva ze Shameless)...

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Orphan Black

Musím se přiznat, že myšlenka seriálu mě vůbec nenadchla, nevěděla jsem, co od klonů čekat, ale jakmile jsem si pustila první díl, hned jsem si seriál oblíbila a na nějaké předsudky úplně zapomněla.

Hned na začátku musím (asi jako každý) zmínit herecký výkon Tatiany Maslany. To, co v seriálu předvádí je neuvěřitelné. Zatím měla možnost ukázat se jako sedm různých lidí/klonů, přičemž je každá postava úplně jiná, nejen fyzicky, ale hlavně svou povahou a chováním, ale také přízvukem při řeči. A každou postavu ztvárnila bravurně, skvěle je svým hraním odlišila. A vzhledem k tomu, že se objevuje v 99% všech scén, musí být za celé dny natáčení utahaná, ale na obrazovce to není vůbec znát. (To jsou všichni Kanaďané tak herecky nadaní? Protože Tatiana není první.)

Každý klon má něco, co si na něm člověk prostě oblíbí, mně nejvíce zaujala Sarah, ovšem nejzábavnější je sledovat Alison, která by nejradši měla všechno pod kontrolou, ale to se jí po příchodu Sarah vůbec nedaří. Také je hezké sledovat, jak byla nejdříve vůči ostatním klonům odměřená, ale postupně se z nich všech staly kamarádky a jedna druhé kryjí záda.

A v tom všem zmatku se holky snaží přijít na to, jak vůbec vznikly, odkud pochází a kdo za celým experimentem stojí. Při každé odpovědi se ovšem vynoří další otázky, takže je čeká ještě dlouhá cesta k úplnému odhalení. A musím říct, že žádnému dílu nechybí napětí, vždycky sedím jako na trní a modlím se, aby ze všeho holky v pohodě vyvázly. :D Už se těším na další sérii.

90 %
90 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
95 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

The Clone Club

Chcete recept na návykový zmrzlinový pohár? Dejte do misky 3 kopečky Dollhouse, 3 kopečky Helix, 1 kopeček Desperate Housewives nebo Devious Maids(vážně!) mírně posypte tím nejlepším z Ringer(tedy jako šafránu) a máte hotovo. Dejte pozor kam půjdete na odvykačku.

Tenhle seriál jsem zhltla jako jednohubku za 3 dny. Dlouhou dobu jsem se mu úmyslně(já hloupá) vyhýbala - námět mi připadal zajímavý, ale odrazovala mě nejistota nad jeho možnou realizací. Předsudky v tomto směru vůbec nebyly na místě. BBC America(!) se ujala seriálu s velkou grácií, tvůrci zase prokázali elegantní zacházení se scénářem a ačkoli v každém díle vidíme smršť událostí, nikdy nedosáhnou toho bodu, kdy se chytáte za hlavu a říkáte si - jaký psychopat si může myslet že mu to zbaštíme.

Pro mě osobně je nejpodstatnější totéž, co pro hlavní postavy - zjistit pravou podstatu genetických experimentů a všech jejich životů. Zajímá mě, jaké vysvětlení dostaneme a doufám, že bude více než uspokojivé. Otázka genového inženýrství, klonování, vládních i nevládních organizací lobujících za neetické patenty a "budoucnost lidstva", konspirační teorie - je to nahuštěná nádivka, podaná ale dle mého názoru realisticky, aniž by laika zavalovala nadbytkem vědeckých informací, a člověka znalého problematiky(do této skupiny se řadím, jeden z důvodů mých obav ze seriálu) neurazí a naopak nasytí zpochybňováním lidského přístupu k věci.

Dle mého naprosto splňuje požadavky na opravdu kvalitní sci-fi - poučí a donutí vás zamyslet se nad zodpovědností, morálkou a humánností.

K tomu "zbytku", přidávám se k chvalozpěvům na Tatianu Maslany, je to pravý talent - jak všichni říkají, nelze vnímat klony jako jednu herečku s parukou nebo bez, ale jako samostatné postavy. Její výkon je srovnatelný nebo lepší než ten Elizy Dushku v Dollhouse a ze zmiňované Niny Dobrev dělá amatéra. Díky její úžasné práci na řeči těla, mluvě, výrazu a projevu emocí i založení jednotlivých klonů, má seriál takový dopad jaký by měl mít a tvoří 75% jeho hodnoty, ne-li více.

Vzájemná interakce klonů je po první dvě série perfektní, jejich vztahy se vyvíjejí přirozeně a čím hlouběji jdete do osobnosti zatím všech z nich, musíte je mít rádi. Postupem času tvoří pevnou rodinu, jejich pouto není jen praktické, ale opravdové a jsou nejen sestry, ale zároveň stránky jedné osobnosti - symbolika v jejich rozdílech je znatelná a přispívá k mému obdivu vůči tvůrcům Graemu Mansonovi a Johnu Fawcettovi.

Kdybych měla vybrat verzi (z těch, co dostaly prostor), kterou mám nejraději, netroufala bych si říct - dobrosrdečnou vědkyni Cosimu, mrtvou Beth, komediální maminu Alison(ten muzikál :D :D ), ochranitelskou Sarrah, zmatenou Helenu, zvrácenou Rachel...Tonyho taky.

Žádná z vedlejších postav mě neirituje, naopak mi všechny připadají naprosto na místě - snad až na Vica. Ráda bych rovněž zmínila herecký výkon Skyler Wexler(Kira) - dětské role jsou vždy trochu loterií, Skyler je ale výborná a moc dobře koukatelná, hraje velmi přirozeně a i její postava je jedna z těch, které chcete ochraňovat společně se všemi ze seriálu.

Těším se tedy na třetí sérii, až se do hlubin všech tajemství ponoříme hlouběji.

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Obrovský potenciál

Šla jsem do toho naslepo a vůbec mě to nezklamalo. Ze začátku jsem se obávala, že mi hlavní postava nebude sympatická, ale po pár scénách si mě získala. Felix mi ze začátku lezl na nervy, ale po pár dílech se z něho stala skvělá postava.

Sarah, která pochází z drsnější prostředí náhodou narazí na úspěšně vypadajicí ženu, která před jejíma očima skočí pod vlakem. Jediný háček - vypadá stejně jako ona. Za vidinou peněz převezme identitu a zjišťuje, že příběh je složitější než se zdá - žen s identickou podobou je totiž víc a všechny jsou součástí jakéhosi nelegálního vědeckého genetického experimentu.

Děj si mě získal, jako člověka který miluje scifi a je fascinován vědou a futuristickýma myšlenkama.

Herecký výkon Tatiany je úžasný! Kdysi jsem sdílela obdiv pro Ninu Dobrev, ale tohle je jiný level. Všechny postavy se dají lehce rozeznat a každá má jinou osobnost, která není vůbec plochá, ale naopak velice kompexní (otravná Alison úplně po pár dílech obrátila a ukázala se jako super postava). Velice děsivý a pro mě nepříjemná postava je Helena, ale zase - skvělý herecký výkon, myslím že režiséři dosáhli přesně toho dojmu, který měla vyvolávat.

Na konci - poklona režisérům a všem, co tenhle seriál dávají dohromady. Musí být neskutečné natáčet seriál, kde několik hlavních postav hraje jedna herečka.(Doporučuji se mrknout na youtube na nějaké behind the scenes)

Doporučuji a těším se na další série!

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Orphan Black

Po prvním dílu jsem byla na rozpacích, Sarah nepatřila zrovna mezi snadno oblíbitelné postavy a afektovaného Felixe jsem měla chuť zabít. Jenže se to nějak zlomilo, protože tady bylo tolik směrů, kterými se seriál mohl ubírat, a mě začalo zajímat, jak to celé dopadne.

Baví mě způsob vyprávění, kdy se přeskakuje z klonu na klon. Seriál tak není jen o Sarah a dalších klonech, ale je o Sarah, Alison, Cosimě, Heleně, Beth, Katje, Rachel, protože každý klon pochází z odlišného prostředí, každý má svůj názor, svou osobnost a to přináší do vzájemných vztahů napětí. Je jen na vás, kterému klonu budete fandit: problematické Sarah, šíléné Heleně, vědkyni Cosimě či fotbalové mámě Alison. Já si nejvíc oblíbila upjatou Alison, které se její život na předměstí naprosto změní, když potká Sarah. Kdo by do Alison řekl, že s Felixem budou tvořit skvělé komediální duo.

Do pátrání po jejich původu se jim pletou osoby z jejich životů, které o klonování nic netuší. Nebo snad tuší? Každá odpověď s sebou přináší další otázky, ale po první sérii to zatím vypadá tak, že konspirace není vyhnaná do takových rozměrů, že už rovnou víte, že se stejně nikdy nemůžete dobrat všech odpovědí. Neříkám, že tam nejsou věci, které mi vrtají hlavou, protože jejich vysvětlení, nebo spíš nevysvětlení, je pochybné, ale jako celek mě to baví. I na toho Felixe jsem si časem zvykla.

Kdybych měla říct hlavní důvod, proč se mi seriál líbí, tak by to byla lidskost. Tatiana Maslany je skvělá v rolích všech klonů, takže jasně poznáte, kdo je kdo, a to i případě, že se jeden klon vydává za jiný. Je tak jednoduché zapomenout, že všechny postavy hraje jenom jedna herečka. Všechny klony působí jako živí lidé, nejsou to žádné bezchybné, nesmrtelné stroje. I objasňování věcí kolem klonování působí tak nějak přirozeně a příběh se tak neztrácí ve vědeckých technoblábolech.

Protože má série jenom deset dílů, tak příběh plyne rychle a není čas na nějaké zbytečné vyplňovací díly. Taky se mi líbilo, že mě seriál snad v každém dílu dokázal něčím překvapit. Potenciál do dalších sérií seriál taky určitě má – klony můžou přidávat do nekonečna.

80 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
65 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

A clone is never alone

Myšlienka klonov my prišla zaujímavá hneď na začiatku. Síce som bola po prvej časti mierne v rozpakoch, neodolala som a skúsila som pokračovať ďalej.A neľutujem,riadne ma to chytilo a držalo sa má to až do poslednej minúty.

The Orphan Black predstavuje neuveriteľný herecký koncert Tatiany Maslany, na ktorej všetko stojí a padá. Tatiana dokázala neuveriteľné. Dokonale zahrala rôznorodú a veľkú zmes charakterov. Cez drsnú Sarah, mamičku z predmestia Allison až po šialenú Helenu. Každému z klonov vtisla niečo charakteristické preň, čím bol odlišný od tých ostatných.
Dá sa povedať,že ani ostatné postavy za Tatianou nezaostávajú a každá z nich hrá svoju úlohu,v živote toho ktorého klonu. Medzi mojích favoritov patrili Felix (ktorý tvoril zábavnú dvojicu spolu so Sarah) a Paul.

Seriál ponúka viac než zaujímavý nápad,ktorý sa tak často nevidí. Pretože má prvá séria 10 častí, seriál tak netrpí zbytočným naťahovaním deja či hluchými miestami. Nič nie je dopredu jasné a všetko sa odhaľuje postupne. Dej je aj napriek tomu preplnený akciou a napätím, od začiatku až do konca. Môže sa zdať,že seriál sa spočiatku rozbehuje pomaly, potom však chytí rýchle tempo, to si drží až do konca,až kým nevyústi vo viac než zaujímavé finále. Odpovede boli poskytnuté,ale zároveň aj neboli. Odhalenie celej pravdy je totižto beh na dlhú trať.

Druhá séria:
Počas druhej série sa ukáže či ju seriál dostal právom a bude svoj potenciál ďalej naplno rozvíjať. Alebo či ostane niekde na pomedzí a bolo by lepšie keby ostal pri prvej sérií. Pri OB platí ten prvý prípad. Druhá séria plynulo nadviazala na tú prvú a pokračuje v nastavenom rýchlom a zbesilom tempe. Tempe, ktoré si seriál držal od začiatku do konca série.

Linka druhej série sa možno odobrala iným smerom ako ta prvá. Každý klon dostal svoju vlastnú linku a priestor na rozvíjanie, čím možno dochádzalo k menšej interakcii medzi nimi ako bolo počas prvej série. Jednotlivé časti zase na seba plynulo nadväzovali a boli plné zvratov a odhalení, ktoré boli servírované tak rýchlo, že očakávať sa dali len minimálne.

Rovnako aj druhá séria bola hereckým koncertom Tatiany Maslany, ktorá zvládla neuveriteľne stvárniť množstvo klonov, ktoré sa od seba líšili či už svojím správaním alebo výzorom. A tým mu vdýchnuť niečo čo ho robilo originálnym a jedinečným (aj keď klonom).

Celá tá zbesilá a rýchla jazda došla do konca, do finále. Kde vygradovali a vyvrcholili všetky či už veľké alebo menšie udalosti vyústili. A poskytli tak zase úrodnú pôdu, na ktorej môže seriál stavať v ďalšej sérií.

100 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Skvělý seriál

Seriál mě zaujal hned od první epizody. Měl výborný rozjezd a naštěstí ve svém tempu nezklamal. Jsem ráda, že se dočkáme i další série. Myslím si, že tvůrci nám toho mají ještě hodně co dát. Baví mě i scény s Felixem. Myslím, že ten tomu dodává vtip.

A co dodat k výkonu Tatiana Maslany... Je prostě úžasná. Obdivuju, jak dokáže podat úplně bez problému tolik různých postav s různými charaktery. Klobouk dolů.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Orphan Black

Orphan Black mě zaujal hned svým prvním dílem. Možná to bylo nepříliš okoukaným tématem, nebo tím, že se Pilotní epizoda dosti podobala mnou oblíbenému seriálu Ringer, ale nadšení vydrželo po celou sérii. Myšlenka s klony je velmi zajímavá a samotného mě zajímá, k jakému závěru se tvůrci dostanou.

Za vyzdvižení zde samozřejmě stojí výkony herců v ústředních rolích. To co v tomto seriálu předvádí Tatiana Maslany je neskutečné. I když jsem věděl, že všechny klony hraje jedna herečka, přišlo mi neuvěřitelné, jak má každý klon svojí vlastní osobnost a mimiku. Všechny jsou stejné a při tom jsou všechny naprosto jiné. Jordan Gavaris zde také podává v roli Felixe skvělý herecký výkon.

Seriál mě oslovil na plné čáře. Nevím, zda to je tím tématem, nebo tím, že jsem přesně něco takového v danou chvíli hledal, ale každopádně mě těší, že dostal další sérii a doufám, že ani ta nebude poslední.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

To much clones

U tohoto seriálu Vám učaruje hlavní postava -Ale kdo je hlavní postava?Poprvé se setkáváme v úvodu s Drsnou rockpunkovou Sarah, snažící se se svým metro-homosexuálním bráškou Felixem žít znova svůj nezávislý život na systému, za pomoci osobitého šarmu,lehkých fint triků a podmanivosti obou sourozenců. Co osud nechtěl a zárověň tolik chtěl? Když se Se hlavní postava zaplete do svědectví sebevraždy neznámé skokanky na vlakovém nádraží. Nebo další zcela zásadní postava Helena, krvácejí zjizvený padlý hipster. Angel, věčně hladovějící, překrásné stvoření co si s vámi bude povídat jen pokud jste Jesse, nebo máte něco dobrého k snědku..Postava, která vám lehce zpřeráží kosti v těle, zřejmě evropský ukrajinský drill,lámání prstů, rvaní železných tyči do zadních částí těla? Výrazná postava. V seriálu působí jako jediná nadpřirozeně, lze vidět až v druhé serii (promluva se štírem v bedně) A pak tu máme další hlavní postavičku maloměšťačku Alice, trubka od pohledu, vychovávající adoptované děti, na které nedá dopustit, silně paranoidní, reflexní a pohotová,instinktivní ,vždy s paralyzérem v ruce brání nevinné jak lvice - Alice, pozorovatelka okolí, vždy v dobrém kontaktu s dealerem zbraní, vlastně s dealerem čehokoliv.Cosima krásná dredatá vědátorka s vysokým iq, vždy připravená pomoc na telefonu i v terénu na půdě vědy,pracovnice Dyad výzkumného ústavu ruku v ruku a nejen v ruce s partnerkou Deplhine. Welcome in clone club Tatiany Maslany, kde prozatím 5 postav hraje jedna. V druhé serii se rozjíždí pozvolna také mužský clone club, který se naplno projeví až v díle posledním a v třetí serii ...ubírá(?) seriálu trochu na kvalitě. Ale rozhodně vás nebude nudit!

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Závislost

A neb jak jedna ženská utáhne celý seriál. Tímto se mně nesmazatelně vryla do paměti neskutečně brilantním výkonem Tatiana Maslany. To je jeden z těch seriálů, který ať ohodnotíte jakkoliv, tak já to pochopím. Osobně jsem si chvílemi rvala vlasy nad některými situacemi a momenty, chvílemi jsem jásala, ale ve výsledku jsem se stala totálně závislou od začátku do konce. Desítku už šili sice hodně horkou jehlou, ale já se zkrátka báječně bavila a to se cení.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Koncert klonů

Konečně něco co mě hned na začátku zaujalo a až do konce série nepustilo. Žil jsem v představě, že je to seriál z Anglie a ono to BBC America a původem Kanada. Ale angličtina ústřední dvojice mi to vynahradila. Tatiana Maslany tady předvádí úplný herecký koncert a všechny její verze mě vážně baví. Ať už jde o hlavní Sarah, mamku Alison nebo IT girl Cosimu, i když je fakt, že tu jsem si oblíbil asi nejvíc. Ale i ty verze co se objeví jen na chvilku mají všechny něco do sebe a musí být něco neskutečného hrát tolik rolí. Jsem opravdu zvědav na to jak se to bude dál vyvíjet, první série mi totiž utekla neskutečně rychle a já bych chtěl pokračování hned. 90 %

Druhá série mi přišla o něco slabší, nevím čím to bylo. Možná se vytratilo počáteční nadšení, které přinesla první řada, možná mě prostě poznávání klonů bavilo mnohem víc než rozplétání jejich osudu. Tak jako tak, druhá série byla slabší, ale rozhodně mě neodradilo o případného pokračování ve sledování. V závěru byla rozhodně přednesena otázka na kterou mě zajímá odpověď. Tatiana Maslany je úžasná a nechápu, proč je její vystoupení opomíjené kritiky. 80 %

Ani ve třetí sérii to není o nic horší. Tatiana a jejích pět hlavních verzí je prostě boží. Každou z těch pěti postav si užívám, i když je pravda, že některé mám radši. To mužské klony mě moc nebaví a jsem vcelku rád, že jsou postupně odstraňovány. Kouzlo neznámého z první série je pryč, ale myslím, že kvalitu nastavenou předchozí sérií si to zvládlo udržet. Jsem na další sérii zvědav, ale myslím, že už se polehku blíží finále. Podle mě už není moc kam postupovat. (I když tvůrci prý chtějí 8 sérií, tak se necháme překvapit) 80 %

S odstupem času musím uznat, že třetí série Orphan Black byla vlastně zklamáním a ještě víc to do očí bylo v porovnání s tím, jak dobrá byla série čtvrtá. Není žádné tajemství, že Tatianu a její herecké schopnosti chameleona jsem si dávno zamiloval, ale stejně mě nepřestane udivovat. Ta herečka je úžasná, tolik rozdílných postav, rozdílných přízvuků a vzhledů. Ale potěšen jsem hlavně také tím, že se příběh konečně posunul kupředu (a ke konci). Tvůrci chtějí končit, takže doufám, že se rozloučí pořádným uzavřením a dopřejí nám skvělou sezónu.

Byla to skvělá jízda. Za těch pět let to sice místy drncalo, ale přesně kvůli tomuhle by měly seriály dostávat závěrečnou sérii. Podle mě se tvůrci se zakončením vyrovnali na jedničku a patří jim potlesk a poděkování. Na Sarah, Cosimu, Alison, Helenu, ale i Rachel budu vzpomínat jen v dobrém.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Napínavá podívaná

Mno, ...před pár dny jsem se dodívala na obě série Orphan Black. Nechala jsem si odstup pár dní, než jsem se vrhla na tento koment, aby to nebyl takový ten zkreslený/nadšený koment.

První řada byla naprosto skvělá (teda, krom pomalého rozjezdu v prvním dílu :-) ) Nicméně, zbytek byl strhující, napínavý a nové klony bojovaly proti zlému neznámému společně. Herecký výkon hlavní představitelky - bez diskuze skvělý. Moc jsem se těšila na další pokračování, na vysvětlení, na rozebrání postavy Paula, který mi byl již od začátku velkou záhadou.

Druhá řada pro mne celkem zklamání...tedy když se na ni dívám jako na celek, protože začátek byl přece jen ucházející. Bohužel mne zklamala tendence ze Sarah dělat ,,nadklona,, :-/...Líbilo se mi předtím, že všechny na tom byly tak nějak stejně a přitom každá měla něco jiného, čím mohla přispět k činu...Další co mne sířilo, bylo vyšetřování té Angely...Přišlo mi, že se hrozně tlačilo na ,,budoucí pokračování seriálu,, ..."Hlavně, aby se mělo co rozebírat v budoucnu"....Aspoň mi to tak připadalo. Přitom tohle OB ani nepotřebuje, napínavé je to samo o sobě, protože tématika klonů, je narozdíl od upírů a zombíků a kdoví čeho ještě celkem netknutá :-)

Celkově hrozně moc chválím to, že každá série má 10 dílů. Je výborné, že konečně někdo pochopil, že né každý seriál musí být napěchovaný epizodama, kde se rozebírá život hrdinů, hrdinových zvířat i kořisti jeho kočky.

Závěrem musím říci, že mne Orphan Black opravdu bavilo a jsem ráda, že jsem si ho dala v kuse hezky za sebou. Těším se na třetí řadu :-)

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Orphan Black

Keď som prvý krát počula o tomto seriáli, tak som si pomyslela, že to bude ďalší otrepaný americký seriál, ktorý všetci, čo ho videli milujú a že len ja nepochopím podstatu. Je to pravý opak, čo som príjemne prekvapená. :) Pri tých klonoch som až žasla, ako ich Tatiana Maslany vie tak dobre zahrať 8 úplne rozdielnych postáv. Iný vzhľad, povahy, prízvuk, proste všetko dokonalo zmáknuté.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Clone club

Seriál o klonech, kteří se snaží zjistit proč a odkud se tu vlastně vzali, řeší své osobní problémy a snaží se přežít. Seriál odlehčují zábavné scény (musím podotknout, že hlášky Heleny a Alison opravdu stojí za to :D) a každou chvilku přibývají nové klony a záhady.
Ovšem teď z hereckého hlediska. Výkon Tatiany Maslany je neuvěřitelný! Někdy ani nemohu uvěřit, že všechny klony hraje ta samá herečka. A vidět, jak se natáčela „Clone dance party“, bylo hodně zajímavý :D
Za mě 100% :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Parádní seroš s velmi zajímavou tematikou

Na Orphan Black jsem narazila úplnou náhodou, ale jsem za to velmi ráda. Nápadad s klonováním je zase něco nového, neokoukaného a myslím, že dokáže zaujmout. Tatiana hraje podle mě perfektně a přesvědčivě všechny své role a mylím, že každý si přijde na své, ať už to bude Sarah, Alison, popřípadě Helena nebo, jako v mém případě, Cosima. Už se nemůžu dočkat další řady. Za mě 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Klonování

No, potěš koště.

Ne, vážně. Je sice pravda, že hodnotím a píšu už po třech dílech, ale.. tohle se snad nemůže pokazit! Pro mě neokoukané téma. Neskutečný spád.. zatím každý jeden díl končil cliffhangerem jako.. jakože velkým!

A Tatiana Maslany? Její výkon? Naprosto neuvěřitelný! Nina Dobrev sice zvládá hrát dvě
(upírské) role v jendom seriálu, ale Tatiana? Na prstech jedné ruky byste to nespočítali

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Dokonalost sama

Seriál mě zaujal hlavně svým námětem a tak jsem měla velkou radost, že splnil přesně ta očekávání, která jsem měla, chytil mě prakticky okamžitě a herečku, která ztvárňuje všechny klony opravdu obdivuji, je až neuvěřitelné, jak to dokáže bravurně zahrát a i přes to, že jsou všechny stejné, tak povahově a chováním jsou naprosto, ale naprosto rozdílné a ta herečka to podává jednoduše výborně! Zatím mám zhlédnutou první sérii, která si zaslouží jasných 100% a věřím, že jakmile se vrhnu na další budu stejně mile překvapena, jako u první :-)

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí