plakát seriálu

Ošklivka Betty

(Ugly Betty)

Názory uživatelů

Brighter. Bolder. Bettyer.

Príbeh škaredého kačiatka pozná asi každý z nás. A tak isto asi každý z nás videl aspoň jednu z variácii na tento príbeh. Či už ide o kolumbijskú telenovelu, českú, nemeckú či americkú verziu je to jedno. Je len na vás pre, ktorú verziu z nich sa rozhodnete a ktorá vás viacej zaujme.

Ak sa náhodou rozhodne pre americkú variáciu príbehu, neoľutujete. Áno príbeh je otrepaný ako guma na trakoch. Ale to ani na moment nevadí. Príbeh sám o sebe nie je nijak komplikovaný. Ide podľa zaužívaného vzorca väčšiny seriálov. Na začiatok tu máme hlavnú postavu Betty, také „škaredé kačiatko“ medzi krásnymi a dokonalými ľuďmi. Tá sa medzi nich snaží zapadnúť a nájsť svoje miesto, z čoho vzniká množstvo úsmevných situácii. Nič nového a ešte to znie ako klišé? No a čo. UB nemá problém si uťahovať zo seba samého a tak predstavuje veľmi vydarenú akoby paródiu na svet kde je všetko tip top, naplánované to poslednej nitky, dokonalé a leskne sa ako výklad v zlatníctve. Aby nebolo všetko len tak priamočiare a jednoduché sú popridávané aj rôzne zaujímavé menšie či väčšie dejové linky. Samozrejme, že nemôžu chýbať ani rôzne intrigy, zákulisné vzťahy či zvraty. Jednotlivé časti na seba pekne nadväzujú a nehrozí, že by ste pozerali 5 častí a stále by sa nič nedialo. Čím UB vyniká je aj všade prítomný humor a uťahovanie si so všetkých možných klišé spojených s daným svetom.

Postavy predstavujú klasickú zmes charakterov ako máme možnosť vídať všade. Ale to nevadí, bo každá jedna z nich dokonalo zapadá do celkového konceptu a má svoje miesto a úlohu v deji, ktorú plní na jednotku. Jasné, že tu máme tých dobrých a tých zlých. Ale nik nie je tak úplne vo svojom charaktere vyhranený, že by ste mu občas nedokázali fandiť. Čo je plusom postavy neostávajú stále rovnaké, ale menia sa, vyvíjajú sa a vy máte možnosť vidieť postupné zmeny v ich charakteroch.

Možno sa to niekomu môže celé zdať viac ako pritiahnuté za vlasy, ale toto všetko dokáže spolu fungovať v niečom zábavnom, mierne trhlom ale isto oddychovom. Aj keď nejde o nič prevratného, aj tak sa človek pristihne ako sa pri pozeraní usmieva a ktovie možno mu to celé aj tak trochu prirastie k srdcu.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Amerika hledá svojí ošklivku.

Amící musí mít vždy něco extra a to i v případě, že si podle svého předělají latinsko-americkou telenovelní klasiku, jako Ošklivku Betty. A podle všeho se jim to vyplatilo.
Misto telenovelních klišé se nám tu představuje seriál s typickým konceptem amerického drama, ale zároveň úsměvná parodie, co si z oněch klišé střílý.

Co se mi líbí je vztah Betty a Daniela. Místo toho, aby se Betty do svého pana božského po uši zamilovala už v pilotu, tak stihla mít několik svých románků a Daniel byl jenom kamarád s důvěrník, kde se ani z jedné strany nic víc nevyžadovalo. Stálo za to si počkat, nechat oba projít kritickými vztahy, díky čemuž oba vyzráli a nic jim pak už nebránilo, aby to mezi nimo mohlo být vážné bez větších klopýtnutí. Člověk jim aspoň dokázal víc fandit.

Betty je sice neatraktivní, ale za to mi přijde roztomilá a správně prdlá.
Wilhemina mi svým způsobem přijde i sympatická, i přes její intrikářskou úchylku a perfektcionismus, ovšem její krutá upřímnost je někdy potřeba, nejen jako hnací motor.
Marc a Amanda byli baviči, někdy zábavní, ale někdy taky dost otravní.
Alexis byla zpočátku sympatická, ale později se mi dost zprotivila. Ředitelka dobrá, ale sestra na baterky.

Co se mi líbilo.
# móda! Do těch skříní bych chodila krást taky.
# Amandin styl oblékání
# humor
# Eliza Dushku ve vedlejší roli.
# Žádná otravná snoubenka.
# Bettyna proměna.

Co se mi nelíbilo.
# Wilhemina kometuje hadry, nosí hadry, ale celý seriál nosila jen 3 druhy účesů.
# Henry. K Betty se později už vůbec nehodil a přislo mi zbytečné jejich vztahem zabrat tolik prostoru.
# V domě Suarézových by občas neuškodilo uklidit.

S klidným svědomím 70%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Betty

Právě jsem to dokoukala a s naprostou jistotou můžu říct, že tohle bude jedna z mých srdcovek už navěky. Od prvního dílu do posledního jsem se nenudila, vždycky jsem se upřímně zasmála a občas i slzu uronila (no jo, citlivka) ale to nic nemění na tom, že Ugly Betty je krásný, oddychový, chvílemi možná trochu šílený, ale pořád skvělý seriál s kvalitními a velmi různorodými charaktery, které si prostě zamiluje každý.
Miluju, miluju, miluju Ugly Betty a nemůžu se dočkat, až si ji zas pustím od začátku.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Yo soy Betty, la fea

Pokukovala jsem po tomhle seriálu už nějaký ten měsíc, ale odrazovalo mě, že je to založené (nebo jsem si to aspoň myslela) na původní Ošlivce Betty... A nemohla jsem se více mýlit. Američani si totiž vzali jen tu Ošklivou Betty, ale děj si vymysleli svůj vlastní, ne jak u té naší Ošklivky Katky, kde to bylo až na ten konec defacto úplně to stejné a vím to, protože jsem si nedávno dala takové menší opáčko "Yo soy Betty, la fea"...:D A musím říct, že ta americká verze je mnohem, mnohem lepší. Je jedno, jestli jsem smutná, Betty mě zaručeně rozesměje a dokáže ve mě vyvolat i jiné emoce, což na druhou stranu u mě tak těžké není, jsem prostě cíťa...:D
Takže každému kdo má trochu času a nudí se, Betty doporučuji..:)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Brighter. Bolder. Bettyer.

Telenovelu jsem nikdy neviděla (a ani po tom netoužím), americká Betty mě ale dostala. Znáte ten pocit, kdy se na něco díváte a najednou se přistihnete, jak sedíte, zasněně koukáte na obrazovku a usmíváte se? Takovou reakci jsem měla na Betty, od prvního po poslední díl. Během čtyř odvysílaných sérií kvalita dílů vůbec nejde dolů, v každém z nich se objeví něco, díky čemu si ho prostě zamilujete.

Postavy jsou vytvořené tak, že je musíte mít rádi, i když nejsou žádní svatoušci (Amanda, Willie atd). A to prostředí, kanceláře Mode magazínu, které jsou tak krásně barevně designované, na to se dá koukat donekonečna. :)

Rozhodně doporučuju všem, kteří hledají odreagovačku a líbí se jim svět módy (v každé sérii byl díl věnovaný newyorskému týdnu módy - byly to nejlepší díly ;) ).

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí
bary
15. listopadu 2013

Funny Betty

Tahle ošklivka to v naších končinách nemá lehké. Pokut jí chcete zhlédnout, až do konce musíte se smířit s anglinou. Dokonce pro 4. a polovinu 3. série nejsou české titulky. Což je škoda tahle ošklivka totiž má rozhodně co nabídnout. Nejedná se o kopii ugly betty z exotické země. Má svoje pravidla a originální zápletku. Přesto podobnosti najdeme. Naštěstí jen ty dobré. Prostředí je trefně vsazeno do módního časopisu. Kanceláře redakce magazínu se povedly jsou správně in, moderní plné tajemných místností a tajemství. Jak někdo v seriálu utrousí je to jak ve star treku pro gaye, trefnější už to být nemůže. Co se mi ale na seriálu nejvíc líbí, jsou postavy. Jak hlavní tak vedlejší mají mezi sebou skvělou chemii. Díky tomu jsou vtípky šťavnatější a atmosféra seriálu má nezapomenutelnou rodinou atmosféru. Tady tvůrcům velký palec nahoru při výběru herců. Tahle parta se povedla. Všichni svoje role hraji z grácií a respektem se špetkou lhostejností. Přeměna ošklivého káčátka na krásku není uspěchaná a odpadaní různých nehezkých věcí, jako brýlí čí rovnátek je správně načasováno. Samotná postava Betty se vyvíjí jak navenek tak zevnitř takže proměna nepůsobí hloupě. Sice není to dokonalé, ale co není to drama. Děj je bohužel po první sezoně celkem přesycený. Přeci jenom těch intrik je trochu moc a po 2 sezoně už některé vyzní ohraně. Přesto kolotoč se točí dále, i když loudavě. Konec se povedl na jedničku. Je správně sentimentální s poučením jak se patří. Komedie má správně oddechovou atmosféru a nabije vás energií, pokut ji necháte. S pozdravem a úsměvem na tváři……

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Celkom fajn

Nemám k tomu väčšie výhrady, dalo sa to pozrieť, malo to dej, ktorý sa vyvíjal, občas aj nejaký vtip, sympatické obsadenie. Občas to už zachádzalo až do kriminálky a miestami to bolo fakt prehnané, najmä linka s Danielovou sestrou, ale mne sa to páčilo. Hlavne pre mňa neznáme prostredie módneho magazínu.
Myslím, že práve tento seriál bol prvým, ktorý riešil túto tému a stal sa inšpiráciou pre ďalšie seriály (napr. Ošklivka Katka, Dokonalý svět).
4 série sú ale dosť a porieť si to znova od začiatku do konca chuť nemám, až tak ma to neočarilo. Ale ak náhodou prepnem na kanál, kde Betty budú práve vysielať, nebudem mať problém pozrieť si aspoň tú konkrétnu časť.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé