plakát seriálu

Paličatá Kate

(Fairly Legal)

Názory uživatelů

Win, win, win.

Pre koho je podľa môjho názoru tento seriál?
Pre každého relationshippera - ešte si aj môže vybrať, že aký vzťah bude shippovať, obzvlášť v druhej sérii. Pre každého, kto potrebuje trošku pozitívne naladiť svoj život a začať brať veci zľahka. Pre každého kto má rád seriály s nádychom právnickej tematiky.

Hlavná hrdinka pracuje v právnickej firme ako mediátorka a stretáva sa s rôznymi prípadmi, zatiaľ čo aj jej život je jeden veľký prípad. Všade mešká, stále sa snaží usmievať, stále sa snaží nájsť riešenie problému tak, aby boli všetci spokojný. Win, win, win, win .. you know. Občasne ironická (možno občasne častejšie) na druhej strane takmer stále dobre naladená, mierumilovná a kind of šialená. To je to, kvôli čomu mňa seriál chytil za srdce, hlavná hrdinka je svojská a príjemne svojská. Iná ako každý okolo nej ale tak normálne iná, príjemne iná. A každý si zamiluje jej sekretára, s ktorým sa skvele dopĺňajú. Skvelé herecké obsadenie, skvelé výkony, skvelé napätie, všetko skvelé.

Mňa osobne tento seriál veľmi oslovil a sklamalo ma, že mal len 2 série a koniec, ktorý hovorí niečo v zmysle "a ich život išiel ďalej, rozhodni sa ty, že ako..". Samozrejme, prečo nenechať vo vzduchu vzťahový ciffhengr. Koniec na jednej strane dosť naštve, lebo chceme vedieť čo by tvorci seriálu spravili ďalej, na druhej strane všetko čo malo byť uzavreté sa uzavrelo, je tam istý náznak toho ako sa to ďalej asi bude vyvíjať a vy máte možnosť sa rozhodnúť akým smerom teda seriál pôjde vo vašej hlave.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Always late ...

Hneď na začiatok chcem upozorniť, že budete sklamaný, že to má len 2 série. A hlavne ma štve koniec, keďže som bola fanúšikom Bena.
Čo sa týka výberu postáv, asi to nemohlo byť ani lepšie, hlavne hlavnú hrdinku si proste zamilujete. Závidíte jej prístup k životu, veci, ktoré sú pre ňu prioritné a proste chceli by ste mať tiež niekoho takého v živote (ja som jej závidela aj to, ako je vždy neskoro, mne to nikdy nejde). Taktiež miestami závidíte jej vzťah s jej ex Justinom (no kto by nechcel mať takýto vzťah?). Potom tam je Leo, ktorý vás vždy vykryje, pomôže a môžete sa na neho spoľahnúť.
Ďalšie plus, kvôli ktorému som si to zamilovala, je bývanie na lodi v prvej sérii. Kto by to nechcel tiež? A ešte k tomu v San Franciscu!
Je to svieže, vtipné, miestami príliš naivné, nereálne, ale je to seriál, tak čo. Dala by som 80, ale to ukončenie ma proste štve.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Právní seriál trochu jinak

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, doteď se nemůžu smířit s tím, že ho zrušili... Byl milý, vtipný, rozpustilý a když přišel ve druhé sérii Ben Grogan a přidalo se tam jeho vzájemné pošťuchování a jiskření s Kate, tak to nemělo chybu. A velké plus i za vedlejší postavy. Škoda ho :(

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

příjemné překvapení

Úplně jiný pohled na právní případy, kde se snaží spor spíš urovnat, než s ním jít k soudu. Mediátorství je podle mě skvělá věc a v podání Kate jsou ty situace někdy hodně vtipné. Jde tady také vidět, že ne všichni právníci myslí jen na to, jak si co nejvíc vydělat...
První řada byla hodně dobrá, ale ta druhá je ještě lepší v tom, že do seriálu přišel pravý protiklad Kate, který z případu chce získat co nejvíc, ale v podstatě myslí jako Kate.
Zajímavě taky udělali tu dějovou linii soustředící se kolem Kate a Lauren...
FL si mě vážně získalo a postoupilo tak na první místo mých oblíbených seriálů, o které se dělí s Gilmorkama

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vtipné a nepromyšlené

Velmi příjemný seriál s jiným pohledem na právo. Diváky si zákonitě musel získat ukázáním oblasti, která ne všem lidem bývá úplně známá. Jako vždy jsem u právnického seriálu ocenila velkou roli humoru.
Na druhou stranu je tam pár věcí, které se mi nelíbí a kterými si vysvětluji ukončení seriálu po 2. řadě.
Zpočátku je mezi Kate a Justinem opravdu chemie a jejich vztah vážně baví. Vždyť vždy chceme nějakou vadu na jinak dokonalé hrdince a tady ta spí se svým exmanželem, načež ho ráno vykope ven. Kdyby to tak vydrželo. Časem nebyli rozvedení, ale teprve se rozváděli, postupně nešlo jen o sex a stejně v rozvodu pokračovali. Podle mě celá tahle linka ztrácela smysl a v 2. sérii byla vyloženě nudná, už i ta chemie se vytratila. Objevila se nová mezi Kate a Benem, ale posun od Justina zbytečně protahovali.
Pak tam byly Katiny rodiné vztahy, které moc nedotáhli. Když už přišli s bratrem právníkem, tak ho neměli takhle zazdít. A vztah s nevlastní matkou postrádal jakékoliv rodinné znaky. Spíš zůstávali u vztahu mezi šéfkou a zaměstnankyní, která k ní nemá žádný respekt, přesto ji musí trpět a všechno jí projde.
Celý princip mediace stojí na tom, že každá strana něco chce a mediátor jim pomůže sejít se v půli, jak Kate sama říká, není to jako u soudu, kde jeden prohraje a druhý vyhraje, u mediace vyhrávají oba. V 1. řadě se toho opravdu drží, ale v té 2. si vždycky najde nějakou stranu, která se jí líbí, tu preferuje, pro ni udělá cokoliv a jen se snaží vydrbat s tou druhou. Tak od čeho je mediátorem? Na to může být obyčejný právník. Akorát tak by nemohla podvést tu zlou stranu, obvykle korporaci.
A poslední věc je nedokončení načatých zápletek. Například postavě Andersona vyloženě chyběl nějaký závěr.

Takže ano, seriál se mi líbil, bavil mě, ale rád měnil věci v průběhu, kdy už na to bylo trošku pozdě. Jako by si producenti nebyli jistí, jak si ho představují, a nepromysleli si nic dopředu. Zrušení tedy nebylo až tak překvapivé.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Less lawyer. More appeal.

Líbilo se mi to. Před začátkem sledování jsem četla názory o tom, že Kate Reed je šíleně protivná a nesympatická postava, takže jsem se seriálu trošku bála, ale nakonec se mi to nepotvrdilo. Měla jsem ji ráda. A taky všechny ostatní.

První série byla super. Zaběhnutá dynamika ve firmě, epizodní příběhy, vztah Kate a Justina... ach, ale o tom později. I když šlo o epizodní seriál, přece jen jím byl propletený hlavní příběh, který vygradoval na konci řady. A hodně zajímavě. Druhá série si s tímto zádrhelem poradila trošku nuceně, ovšem jsem ochotna jim to odpustit. Přece jen už jsme viděli mnohem prkennější situace.

Jak jsem řekla, postavy mi byly hodně sympatické. Jasně, u Kate mě občas štvalo to, jak moc se stará. Nemám ráda tyhle přehnaně citlivé postavy, které si nedokážou pomoct a musí se šťourat v soukromí ostatních lidí a snažit se jim napravit život. Ale Kate to dělá tak nějak lidsky. Necítím z ní tu umělost, její zájem mi přijde přirozený. Nicméně jak už to tak bývá, pravými hvězdami seriálu jsou vedlejší postavy. Zde konkrétně jde o Lauren. Lauren je na první pohled zlá macecha, která má na Kate spadeno. Když ale příběh postupuje, odkrýváme další a další vrstvy této na první pohled jednotvárné postavy a jsme nuceni si ji zamilovat. Lauren je prostě úžasná. Její styl, vystupování, účes, prostě vše. Dokonce i to, jakým způsobem byl napsán závěr, který mě osobně velmi překvapil, se k ní prostě hodil. Všechny kousky skládanky do sebe zapadly a z Lauren se prostě stala má oblíbená postava a já se těšila na každý její případ nebo scénu. Tento pocit umocnila druhá série, která se Lauren věnovala trošku více než ta předchozí. A především kvůli tomu jsem ráda, že ji seriál dostal.

Kromě Lauren je však na Fairly Legal perfektní ještě jedna věc. Vztah Kate a Justina prostě nemá chybu. Takhle nějak bych chtěla dopadnout, pokud by se mi nedejbože vztah rozpadl. Zůstat dobrými kamarády, nedržet vůči sobě zášť, občas si fyzicky vypomoct... nevidím na tom nic špatného. Ti dva mají mezi sebou navíc perfektní jiskření, které je patrné především v první sérii. Je pravda, že ve dvojce se vše mění s příchodem Bena. Přiznávám, že ze začátku jsem ho příliš nemusela, ale později to napětí mezi ním a Kate převážilo a byla jsem nucena spolu s Kate Justina odložit na vedlejší kolej.

Závěr seriálu byl prostě perfektní. Ani mi nevadilo, že vše skončilo otevřeně. Samozřejmě bych ráda věděla, jak by tvůrci vyřešili situaci s Lauren a jak by probíhalo sousedství dvou hlavních hrdinů. Tak si uvědomuju, že mě přece jen trošku mrzí, že nebyl ještě jeden díl navíc, který by mi odpověděl :D Ale co, důležité je, že jsem se u tohoto seriálu dobře bavila. Určitě doporučuju zhlédnout, občas se zasmějete, občas si popláčete. To by měla být charakteristika dobrého seriálu.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Wizard of Oz

Seriál o právnikoch a predsa inak.Nejde v ňom o riešenie prípadov priamo na súdoch ale o ich urovnanie "mediáciu".Kate je skvelá,chce pomôcť tam kde môže a pomôže aj tam kde nemusí. Námet,ktorý zaujal a stále baví. Prípady sú zaujímave.
Prvá séria bola celkom fajn,druhá ešte lepšia.Ku Kate sa pridal jej úplný protiklad Ben.Bolo zábavné sa pozerať na to ako si títo dvaja odlišný ľudia hľadajú cestu k sebe-po pracovnej aj osobnej stránke.Po konci druhej série treba len dúfať,že bude aj tretia.

Sarah Shahi ako Kate neťahá všetku pozornosť v seriáli len na seba.Svoje si tam vedia odkrútiť aj Lauren (ktorá nie je v druhej sérií až taká mrcha ako v prvej),Leo,Ben a Justin.

Celkovo hodnotím seriál ako príjemný,svieži,zábavný a určite stojí za to

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

"TAXEEEY!"

Zase jednou námět, který mě mile překvapil - právníci, kteří s člověkem jednají na rovinu a opravdu mu chtějí především pomoct? Ne, takoví kámoši to fakt nikdy nebudou, pokud s právničinou neseknou a nedají se na mediaci. A o tom tenhle seriál je. Hlavní postavu Kate hraje Sarah Shahi a je výborná. Je to takový ten typ, se kterým byste chtěli být nejlepší kamarádi, protože ta vás nikdy ve štychu nenechá. I kdyby měla domluvené celodenní pracovní schůzky, tak bez rozmýšlení odnese třeba vašeho nemocného Alíka ke zvěrolékaři, i když ví, že si to od šéfky=stejně staré macechy zase odskáče, a na konci dne má i tu práci vyřešenou. V těchhle případech ji statečně kryje rovněž úžasný (trošičku trhlý) asistent Leo a občas jí pomáhá i bývalý manžel, právník Justin, se kterým se Kate pořád nedokáže úplně rozloučit (jiskří to mezi nimi náramně). Další, co se mi moc líbí, je prostředí San Franciska, to je prostě nádhera, a fakt, že Kate bydlí v přístavu na lodi, což je moje slabina. Nechápu tedy, jak se v takovém "bytě" vždycky dokáže vyparádit do takové kočky, nebo kam vůbec dá zubní kartáček, natož oblečení, ale je to koneckonců fikce;) Vtipné, chytré, svěží, citlivé, skvělá ústřední písnička a hudba celkově... jestli to bude po 2.sérii stejné, dám s klidem 90%.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Pohádka :)

Pro mě má tenhle seriál hlavní plus v představitelích. Kate a Justin jsou oba výborní a dohromady to mezi nimi metá parádní blesky. A macecha je taky skvělá postava, nejdřív jí nenávidíte, ale pak jí začnete chápat a ke konci první série jsem už byla úplně na její straně, co se týče sporů s Kate (viděno z pohledu někoho spolehlivého je to fakt hrozná baba k vydržení :)). Ale seriál má také svá mínus - někdy je tak naivní, až mě to vyloženě vytáčí. A za tu naivitu a nereálnost i v rámci fantazie má u mě o 20% míň.

Edit po druhé sérii: Přibyla nová postava Bena Grogena a dodala spoustu chybějící šťávy ... a taky trochu logiky. On je ten krvelačný právník, oproti kterému vidíme jinakost Katina přístupu, ale zároveň člověk, který také umí pomoct, jen se do toho nevrhá po hlavě a bez kalkulace jestli to k něčemu bude jak jemu tak dotyčné osobě. Jsem v pokušení zvýšit hodnocení ...

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

fajn

Seriál mi trochu pripomínal Ochrancov, ale bol onoho zaujímavejší. Oceňujem výber hlavnej hrdinky známej aj odinakiaľ (napr. Life). Veľká škoda, že len 2 série.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí