plakát seriálu

Partička

(Partička)

Zajímavosti ze seriálu
Ondra Sokol spolupracuje se Michalem Suchánkem a Richardem Genzrem delší dobu. Řežíroval TV pořady Tele Tele nebo Mr. GS, ale poprvé si s nimi zahrál až v tomto pořadu.
Při hře na téma blázni Richard Genzer vůbec neuhádl zadání "Když všichni sedí - dělá psa". Tato hra nebyla odvysílaná, protože se hrála na letním festivalu, kde Genzer hádal 3 hodiny, načež byla hra ukončena.
Nesestříhané hry, kde hádá většinou Richard Genzer, mají povětšinou cca 90 minut, ovšem někdy se hádání může protáhnout i na mnohem déle.
Marián Čurko má v obou Partičkách, české i slovenské, na starost hudbu i zvukové efekty. Je také znám svými různými převleky, kdy používá na každé představení jiný oblek. Jeho výtvorem je i úvodní znělka.
Pořad vznikl na základě amerického projektu Whose Line Is It Anyway (1998), od kterého museli čeští i slovenští tvůrci odkoupit práva.
Pořad vyhrál v roce 2011 v soutěži TýTý v kategorii pořad roku a stal se rovněž absolutním vítězem. Uspěl také Ondřej Sokol, který se stal osobností televizní zábavy a který byl současně nominován v kategorii objev roku.
Pořad měla vysílat nejdříve stanice Nova, kde tou dobou Suchánek s Genzerem účinkovali v pořadu Mr. GS (2008). Když Nova znenadání těsně před začátkem produkce posunula natáčení o půl roku a začala vysílat více repríz pořadu Mr. GS (2008), herci si šli hledat jinou stanici, se kterou by spolupracovali, díky čemuž se pořad objevil na Primě.
Původně byla Partička pouze na Slovensku, kde se několikrát objevili i čeští komici Michal Suchánek a Richard Genzer. Geneze čéské verze pak začala v okamžiku, kdy Michal Suchánek poprosil Ondřeje Sokola, zda by pořad režíroval. Ten však řekl, že by raději přímo účinkoval. Později Sokol ještě přivedl Igora Chmelu a "partička" byla kompletní.
Dano Dangl vystupoval i ve slovenské verzi pořadu Partička (2009).
Pořad nebyl po uvedení úspěšný tak, jak si televize Prima představovala. Z vysílání ale stažen nebyl a pořad dostal ještě šanci. Diváci dostali možnost odhlasovat si, kdy se bude pořad vysílat, přičemž byl z pátečního večera přesunut na pondělní desátou hodinu večer. Sledovanost poté začala růst a úspěch se dostavil.
Česká Partička byla svými fanoušky díky hitům jako "Motorkou jsem srazil sviště" nebo "Už ne, už ne" nominována i na Českého Slavíka Mattoni 2011. Ačkoliv dostala nejvíc hlasů ze všech účinkujících, byla ze soutěže vyloučena díky zákulisním manipulacím TV Nova.
Program se hraje na prknech slovenského divadla L+S od května 2009. Pro jeho velký úspěch se ho rozhodla nasadit do vysílání televize Markíza od podzimu 2009, česká Prima pak od roku 2011.