Plakát

Paterčata

Když vám osud nadělí. Třináctidílný dokumentární seriál Paterčata zachycuje unikátní osud romské rodiny, do níž se v červnu 2013 narodila historicky první česká paterčata. Jde o případ, který je naprosto bezprecedentní zkouškou pro všechny – lékaře, politiky, úředníky i český... [více]

2014 | Česká republika | 39 minut | Česká televize | Dokument | 13 epizod | status: ukončeno v roce 2014
Poslední odvysílaná v ČR

1×13 – To byl rok!

(premiéra 3. 12. 2014 – před 9 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×13 – To byl rok!

(premiéra 3. 12. 2014 – před 9 lety)
závěr seriálu

Paterčata – O čem to je

Když vám osud nadělí.

Třináctidílný dokumentární seriál Paterčata zachycuje unikátní osud romské rodiny, do níž se v červnu 2013 narodila historicky první česká paterčata. Jde o případ, který je naprosto bezprecedentní zkouškou pro všechny – lékaře, politiky, úředníky i český sociální systém. Nejvíc však pro mladý pár, který chtěl svému synovi pořídit sestřičku. Jejich příběh sledujeme na velkorysé ploše jednoho kalendářního roku, od porodu paterčat po jejich první krůčky. Jsme svědky toho, jak se pod tlakem okolností mění vztahy v rodině, vztahy s pečovatelskou službou, sousedy a veřejností.

Seriál zároveň upozorňuje na diskriminaci dosud přehlížené menšiny – rodin s vícerčaty, jejichž jsou paterčata extrémním reprezentantem i symbolem. Právě jejich případ totiž rozpoutal celospolečenskou debatu, na jejímž konci snad bude změna zákona o podpoře rodin s vícerčaty. I to je ostatně cílem tohoto výjimečného dokumentárního projektu.

Info box
Stanice

Česká televize

Délka

39 minut

Žánr

Dokument

Země původu

Česká republika

Roky vysílání

2014

První vysílání

10. září 2014

Ukončení seriálu

3. prosince 2014

Na CZ obrazovkách

ČT1 (2014)
Rok udává poslední vysílání.

Odkazy

Oficiální stránky