plakát seriálu

Penny Dreadful

(Penny Dreadful)

Epizoda 1×05 – Víc než sestry (Closer Than Sisters)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pohled do minulosti životů Vanessy a Miny.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Vanessa přemítá své myšlenky o své minulosti, které následně vedli ke zmizení Miny, dcery Sira Malcolma. Vše začíná v dětství Miny a Vanessy, které spolu vyrůstali skoro jako sestry. Jejich rodiny, které spolu sousedily, si udržovali mezi sebou velmi přátelské vztahy. Dětství s nimi prožíval i jediný syn Sira Malcolma Peter Murray, který miluje přírodu a plánuje, že v budoucnosti bude s otcem cestovat po Africe ve snaze stát se objevitelem.

Při jedné večeři po příjezdu Sira Malcolma ze zahraničí si mladá Vanessa všimne, že Minina rodina není tak katolicky založená, jako ta její, což mělo sehrát ještě svoji roli. Při večeři cítí podivné rostoucí napětí či záchvěvy něčeho, co se teprve mělo stát. V noci po oné večeři bloudí Vanessa labyrintem a následuje podivné chechtavé zvuky s očekáváním legrace ze strany Petera a Miny. Ovšem místo toho nachází svoji matku při souloži s Malcolmem. Určitým způsobem Vanessu vzrušovalo je při sexu sledovat.

Když obě mladé dívky vyrostly do krásy, tak se Mina seznamuje se šarmantním kapitánem Bransonem, se kterým se chystá na cestu do Indie a prožívá nejšťastnější chvíle v životě. Naopak Vanessa začíná v sobě cítit temné hlasy, které jako by k ní promlouvaly. A jedné noci svede snoubence Miny, která je ale nachytá, když jsou v nejlepším. Tímto vztahy obou rodin utrpěli obrovskou jizvu, která už jen stěží půjde napravit. Poté Vanessa z ničeho nic onemocní neznámou nemocí, kterou nikdo neví, jak vyléčit. Vše nasvědčuje tomu, že ji posedl nějaký druh démona.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Vanessa Ives
Sir Malcolm Murray
Vedlejší postavy
Dr. Christopher Banning
Peter Murray
Mina Harker
Claire Ives
vrátný
sestra Ruth
kapitán Branson
mladý Peter
Gladys Murray
mladá Mina
mladá Vanessa
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVíc než sestry
Původní názevCloser Than Sisters
Rok natočení2014
Premiéra8. června 2014
Česká premiéra1. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka55 minut
Sledovanost premiéry800 000 diváků (0,30 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody