Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Člověk míní, pánbůh mění

Markovo manželství se rozpadá. Chloe nebere těhotenství vážně. Šestnáctiletý chlapec má časovanou bombu v hlavě. Doug se stává koučem basebalového týmu.

Susan se Marka ptá, jak bylo u Jennifer. Odpoví, že tam nebyl, protože nechtěla, aby přišel. Také mu oznámí, že Divoký Willie ho potřebuje dnes po práci kvůli revizní komisi. Nemůže zůstat, Jen chce, aby přišel dnes. Záporně odpoví i na přímou Williho otázku. I Bentonovy karty si Willie vyžádá. Za Bentona je dokončuje Carter.

Benton si stěžuje, že jeho matka má nedostatek pohybu a potřebuje se zapojit mezi lidi. Jelikož Benton nemůže pomoci vlastní matce, nadmíru pomáhá ostatním pacientům. Díky němu muž, kterého skřípnul list na kov, nepřijde o nohu.

Další pacienti: Dívka s náhlou ztrátou sluchu. Během střelby na střelnici si sundala chrániče. Doug si vyžádá audiometrické vyšetření, aby vyloučil poškození středního ucha.
Pacientka přestala brát lithium na léčbu bipolární poruchy. Ale na psychiatrii ji nechtějí vzít, takže je na pohotovosti.
Susanin pacient je lékař. Alespoň to o sobě tvrdí. Má zánět ledvin. Než mu Susan podá léky, dá udělat rozbor moči. Ukáže se, že muž je drogově závislý.
Opilec zvrací krev. Zjistí se, že má vředy i varixy. Přijde jeho manželka. Přinese mu jen čisté oblečení. Muž se rozhodl žít na ulici. Sama to neumí vysvětlit.
Chlapec se střelnou ranou v hrudníku. Jeho matka říká, že ho mají nechat zemřít. Prý už udělal hodně špatného. Zabil několik lidí. Přesto ho na pohotovosti zachrání.
Ne úplně častým případem na pohotovosti je i žena, kterou trefil blesk.

Carter se učí na zkoušky. Všichni ho straší, že testy jsou těžké a ve velkém vyhazují. Susan se ho zeptá, co chce dělat příští rok. Carter říká, že čeká na chirurgickou praxi, kterou zatím nemá jistou. Susan mu navrhne praxi na pohotovosti. Mark by ho doporučil. Mark mu doporučení dá, ale nyní asi nemá velkou váhu.

Mark vyšetřuje miminko. Tatínek je velmi ustaraný. V jeho rodině mají problémy se srdcem. Mark slyší šelest. Mezi aortou a plicnicí má díru, proto je modré (cyanotické). Onemocnění nemá genetický podklad. Potřebuje operaci.

Chloe má přijít na ultrazvuk. Všechny testy dopadnou dobře. Musí jen více jíst. Na sonu se ukáže, že čeká holčičku. Malou Susie. Chloe se vrací se spoustou věcí pro dítě. Utratila hodně Susaniných peněz.

Přivážejí dívku s úrazem hlavy. Mohlo by jít o záchvat či zakrvácení do mozku. Upadá do asystolie. Její dech je cítit po ovocí. Dívka je v diabetickém kómatu. Benton se o ni zajímá, i když není chirurgická pacientka. Do kómatu upadla, protože nebrala inzulín. Už nechce být nemocná. Považuje to za nefér. Benton jí domlouvá.

Diane posílá Douga za psychiatrem kvůli případu, kdy napadl muže, který týral vlastní dítě. Jake požádá Douga, aby se stal zástupcem trenéra. Doug to bere. Vyruší je Linda, která udělala dobrý kšeft a chce slavit. Doug odmítá, Linda s ním flirtuje. Na psychiatrickém vyšetření mu cvokař řekne, že nemá lidi mlátit v práci, ale raději v baru. Doug řekne, že už nikdy to neudělá a tím je vše vyřešené.

Carol se ptá Marka, jestli by jí nemohla Rachel nést prstýnky. Benton si dohodne večeři s Jeanie.

Další Bentonův pacient je chlapec, který má levostrannou hemiparézu. Na MR se ukáže aneurysma. Chlapce je třeba operovat v hypotermii, přičemž tuto operaci dělají v jiné nemocnici. Musí být převezen. Benton se rozhodne vyhledat doktora, který má chlapce operovat. Najde ho při běhání. Těsně před převozem vysvětluje chlapci, co se děje.

Mark jde navštívit Jen a Rachel. Chce si v Milwaukee sehnat byt. Benton a Jeanie jsou na večeři.

HUDBA V EPIZODĚ

Um, Um, Um, Um, Um, Um (Major Lance)

Jeanie a Peter si povídají v restauraci.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Člověk míní, pánbůh mění
 • Men Plan, God Laughs
 • 1. série, 22. epizoda (celkově 22. díl)
 • 27. dubna 1995
 • 1995
 • 46 minut
 • www.imdb.com/title/tt0568043/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna