Pohotovost

Pohotovost (ER) — 15. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Domeček z karet

Bentonova matka je propuštěna z nemocnice. Vrací se Susanina sestra, Chloe. Deb se snaží vykonávat více zákroků. Mark je stále rozrušen ze smrti Jodie.

Doug se od Diane snaží odkradnout, zatímco ještě Jake spí. To se mu ale nepodaří.

Carter a Deb potřebují mít dostatečný počet provedených zákroků. Původně na to měli ještě týden, ale Benton chce záznamy už teď. Carter se dostane k zavádění centrálního katétru u muže, který má popáleniny způsobené vysokým napětím.

Mark ošetřuje pacienta s bolestí břicha. Nařídí množství testů, aby nic nepodcenil. Swift mu před pacientem řekne, že se mýlí v diagnóze a všechny testy zruší. Jedná se jen o střevní chřipku.

Bentonovu matku propouštějí z nemocnice. Benton jí musí oznámit, že se nevrací domů, ale bude bydlet v domově důchodců. Tuto zprávu nevezme dobře. Při převozu odmítá mluvit. Po skončení služby Benton přichází za ní. Jeho matka je trochu zmatená. Ptá se ho, jestli se ještě stále chce stát doktorem.

Další Markova pacientka je přistěhovalkyně s kašlem. Mark má podezření na TBC. Jelikož i pacientčina dcera má podobné příznaky, Mark chce, aby přivedla celou rodinu. Carter, který vyšetřuje spolu s Markem, se při zmínce o TBC snaží krýt. TBC se potvrdí, ale žena chce odejít. Tvrdí, že přijde na další den a přivede i rodinu. Mark vybouchne.

Další pacienti: Holčička s chřipkou má rychlejší srdeční frekvenci, proto ji Doug chce dát na monitor. Postupně upadne do komorové tachykardie až asystolie, zachrání ji defibrilace.
Dvě sestry mají autonehodu v nízké rychlosti. Jedna má poraněný nos a druhá je malátná s bolestí hlavy, přičemž je podezření na poškození zraku. Vysvitne, že má jen špatné brýle a sestry jsou si spíše nebezpečné navzájem.
Swift nařídí Markovi ošetřit těhotnou ženu v 8. měsíci se žaludečními křečemi a častým močením. Mark to raději přenechá Susan.
Za Carterem přichází pacientka. Žádá gynekologické vyšetření. Carter vyšetřil i její kamarádku a té se pak podařilo otěhotnět. Carter si zapisuje i další zákrok - odebírá vzorek moči suprapubickou punkcí, ale zatlačí příliš...
Susaninu pacientku přivezl manžel. Prý má psychické problémy. Na otázku, zda se cítí v ohrožení, odpoví ano. Z kabelky začne vytahovat zbraně.
Ošetřují i muže s poraněnou femorální tepnou.
Malého chlapce srazila dodávka, má tenzní pneumotorax.

Swift chce, aby Mark prezentoval případ Jodie. Markův "výslech" probíhá před plným auditoriem. Kladou mu množství nepříjemných otázek, zpochybňují jeho kvalifikaci. Mark na všechny otázky odpovídá. Zeptají se ho, co by udělal jinak. Říká, že by pacientku osobně odvezl do porodnice. Po skončení za ním přijde Swift a říká mu, že konečně by měl pocítit úlevu.

Doug koupil Jakeovi kolo. Diane mu to vyčítá, měl se s ní předtím poradit.

Deb se pokouší uplatit Haleh, aby se dostávala k zákrokům, které chce. Nepodaří se jí to. Má zavést pacientovi infuzi, ale nedaří se jí najít žílu. Rozhodně se zavést centrální katetr. Vše proběhne v pořádku, ale Deb ztratí vodič. Utíká pryč a nikdo ji nemůže najít. Swift si ji chce podat. Je možné, že pacient zažaluje nemocnici.

Mark říká Susan, že ho Jennifer opustila. Susan Marka vyzve, aby něco podnikl. Mark zavolá Jennifer, že chce do Milwaukee hned přijít. Jen s tím nesouhlasí. Nemůže si ani promluvit s Rachel, protože už spí. Mark řekne Jennifer, že ji miluje.

Před Susaninými dveřmi se objeví Chloe. Je těhotná. Susan ji ujišťuje, že vše bude v pořádku.

Carter jde za Deb. Deb se přiznává, že jí nešlo o pacienta, chtěla jen udělat ten zákrok. Chce skončit. Na medicíně se jí líbí věda, ale pacienti a nemoci ji děsí. V tom se liší od Cartera, který se o pacienty skutečně zajímá.

Na Markovo překvapení se paní s TBC vrací. Přišla i s celou rodinou.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Shortyna