plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 14×15 – Jako ten den, kdy se narodila (...As the Day She Was Born)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Neela po těžké noční usne ve sprše a zdá se jí, že chodí po nemocnici nahá. Lucien Dubenko ji probudí a ona se dozví, že jí před čtvrthodinou začala další služba. Sam je doručena obrovská kytice rudých růží od obdivovatele, kterého nechce prozradit. Pak se ptá Pratta, jestli někdy poslal ženě růže. On jí na to řekne, že muži tak chtějí vyjádřit, že to pro ně nebyla jen záležitost na jednu noc. Později zjistíme, kdo byl ten tajemný obdivovatel: Gates. Do nemocnice je přijat Hank, dědeček Sary, kterému se udělalo najednou špatně. Pečuje o něj Neela. Sara má na ni neblahou vzpomínku - byla u toho, když její matka zemřela. Hank zvrací a jeho stav se zhoršuje. Pratt se dozvídá, že playboy dr. Brinner, který si zaletěl do Milána na módní přehlídku, nepřijde do služby, protože jeho letadlo má zpoždění.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Pratt hovoří s chlapcem Nickym, který přivezl svého otce. Ten upadl v kuchyni, jeho stav je vážný. Hoch se bojí, že by ho mohli dát do dětského domova, protože nemá žádné jiné příbuzné. Pratt mu řekne, že otec bude po operaci a léčení v pořádku, a slíbí, že sociálku informovat nebude.

Morris a Gates se dohadují, jak postupovat v léčbě Hanka. Morris je pro operaci, Gates pro méně invazívní léčbu. Hankova žena Gatese obviní z paličatosti. Neela řekne uštěpačně Gatesovi, že si hodně brzo našel náhradu za Julii. Gates si myslí, že Neela žárlí, ta ale poukazuje na to, že by měl víc myslet na Saru, a nepodléhat své fobii ze samoty.

Hank je operován, není to bez komplikací, ale nakonec vše dobře dopadne.

Neela, která má narozeniny, a nikdo si na to nevzpomněl, se cítí opuštěná, ale Lucien jí zavede ke všem pacientům, které toho dne operovala. Dokonce i Sara jí poděkuje.Pratt potkává svou bývalou ženu, ta jde z kolonoskopie a výsledky nejsou dobré. Dobrá není ani rodinná anamnéza. Pratt jí nabízí pomoc, ale ona odmítá.Neela potkává Gatese a omlouvá se mu za to, co řekla. Hezký okamžik srozumění, Gates ji pak překvapí, když jí popřeje k narozeninám.

Hlavní postavy
Dr. Neela Rasgotra
Nurse Samantha Taggart
Dr. Archie Morris
Dr. Tony Gates
Lily Jarvik
Dr. Gregory Pratt
Vedlejší postavy
Frank Martin
Dr. Lucien Dubenko
saniťák Bardelli
Sarah Riley
Dr. Bettina DeJesus
Becky Riley
Hank Riley
Sheryl Hawkins
Nick Riley
moderátorka
zdravotní sestra Kit
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJako ten den, kdy se narodila
Původní název...As the Day She Was Born
Rok natočení2008
Premiéra17. dubna 2008
Česká premiéra16. října 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut (včetně reklam)
Autoři profilu epizody