plakát seriálu

Pohotovost

(ER)

Epizoda 1×17 – Narozeninový večírek (The Birthday Party)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Benton se snaží vyměnit si službu. Mladá dívka je přijatá kvůli předávkování. Carol chce adoptovat Tatianu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Doug se probouzí po boku ženy, přičemž neví ani její jméno. Bentona probouzí synovec. Jeho matka má narozeniny a slibuje, že večer přijde na oslavu.

Carol čeká, dokud nepřijdou vyzdvihnout Tatianu. Tatiana je bez šance, že ji někdo adoptuje. AIDS je plně rozvinuté. Také spolu s Tagem vybírají kostel. Navrhne, aby si adoptovali Tatianu. Tag odmítne.

Na pohotovost přijde chlap, který se polil benzínem a chce se upálit. Carol se mu to snaží rozmluvit. Benton neváhá a postříká ho hasicím přístrojem.

Malé dítě strčilo hlavu do tlamy vypreparovaného tygra. Doug chce tygrovi odříznout zuby, ale otec dítěte zpočátku namítá, protože ho v rodině mají již 90 let.

Mladá žena Rene, je přijata, neboť se pokusila o sebevraždu. Zkombinovala alkohol s pilulkami. Na pohotovosti je již stará známá. Vypumpovali jí žaludek. Mark se ptá otce pacientky, zda nepřemýšlel o ústavní léčbě pro Rene. Odpovídá, že když to udělal, podřezala si zápěstí. Mark se snaží, Rene přesvědčit, aby zůstala. Nechce zůstat a tak její otec podepíše revers.

Bentonův pacient vykosťoval ryby a přitom si uřízl prst. Prst zůstal v kádi s rybami. Carter s Deb mají za úkol najít ho. Deb a Carter přebírají plány na příští rok. Oba mají zájem o trauma. Deb si podala přihlášku, jakmile přišla. Naopak Carter ještě ne. Ze zájemců si vybírá rezident - Benton.

Benton se celý den snaží vyměnit si službu. Doslechne se o tom i doktorka Hicksová, která mu navrhne, zda nechce přerušit rezidenturu.

Na Bentona čekají dvě pacientky s křečemi břicha. Vysvitne, že jsou to orientální tanečnice. Překvapení k narozeninám. Došlo k omylu. Benton neslaví narozeniny, ale jeho matka.

Malý chlapec je přivezen se střelným poraněním zad, bez průstřelu. Přichází s ním i jiný chlapec, který není zraněn a opakuje, že zabil svého bratra. Otec zřejmě nezamkl místo, kde měl uložené zbraně.
Dalším Dougovým pacientem je chlapec, který je často nemocný. Je chudokrevný a potřebuje výživnou stravu. Jeho matka si to však nemůže dovolit.
Pacienta, který má rakovinu plic, přivezla kamarádka. S dcerou se nestýká. Poznali se v kostele a chce mu pomoct. V těle má mnoho kalcia. Navzdory své diagnóze stále kouří.
Záchranka přiváží dítě, které spadlo z 2. patra. Po vyloučení zranění hlavy a páteře najdou na zádech otisk boty. Doug si podá otce dívky.
Přivážejí opilého muže s nožem v hrudi. Ukáže se, že je to rasista. Benton ho operuje, i přesto, že mu sestra neustále volá.

Carol jde navštívit Tatianu do domova. Mark přijde pozdě na oslavu dceřiných narozenin. Jennifer mu oznámí, že se rozhodla pracovat pro soudce i další rok. I Benton přichází pozdě na rodinnou oslavu. Jackie je naštvaná.

Rene je zpět. Susan se ji snaží zachránit. Dnes ještě nikdo na pohotovosti nezemřel...

Hlavní postavy
Dr. John Carter
Jeanie Bouletová
Dr. Mark Greene
Carol Hathaway
Dr. Doug Ross
Dr. Peter Benton
Doris Pickman
zdravotní bratr Malik McGrath
Dr. Susan Lewisová
Jerry Markovic
Lily Jarvik
zdravotní sestra Connie Oligariová
zdravotní sestra Lydia Wrightová
Dwight Zadro
Hostující hvězdy
Walter Robbins
Vedlejší postavy
pan Franks
Steven Robbins
zdravotní sestra Janet
strážník Thomas
Gusův otec
Rachel Greene
Diane Leedsová
Del Torre
Deb Chenová
Nancy Larsonová
Dr. Jagman
Joanie Robbinsová
Jennifer Greene
dívka na letišti
Thornbergova přítelkyně
tanečnice #2
slečna Brownová
tanečnice #1
Jackie Robbins
Dr. Angela Hicks
Dr. John 'Tag' Taglieri
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNarozeninový večírek
Původní názevThe Birthday Party
Rok natočení1995
Premiéra16. února 1995
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka46 minut
Autoři profilu epizody