plakát seriálu

Point Pleasant

(Point Pleasant)

Názory uživatelů

KŘESŤANSKÝ ĎÁBEL A BŮH JAKO REÁLNÁ SOUČÁST ŽIVOTA AMERIČANŮ

Jeden z mnoha dalších seriálů, který ukazuje převrácený život na druhé straně oceánu. Ti, kteří by měli skončit na psychiatrii jsou ukázáni jako normální a myslící jedinci jako nevěřící Tomášové - tedy jako zaslepení blbové.

Pod záminkou klasického souboje dobra a zla je do diváků horem-dolem pumpována víra v křesťanské nedpřirozené bytosti. Jediný normální jedinec ("...on je vědec, musí si všechno osahat, nebo vidět a nechápe, že se to musí cítit tady..." - postava ukazuje na levou část hrudi), který nechá manželku s vizemi zavřít na psychiatrii, je nakonec za blba sám a je mu oslepením dokázáno, že ďábel existuje. Úchvatné. Sbírka lidí, která by měla skončit na psychiatrii, se ukáže v roli nositelů pravdy - sice poněkud vražedných - v rámci víry jsou ochotni zamordovat sebe i hrdinku - ale na "boží pravdě" to nic nezmění (naopak, Bůh je laskavější a našeptává jim, aby se bránili láskou). Je to zkrátka super. Jistě, lze nabídnout, že je to fikce (tedy jak a pro koho), ale pro kolik lidí je to "výchovné"? Kolik simplexních jedinců "prohlédne"? Pro kolik z nich je to návodné?

Dialogy plné vaty a zvuků "ehm", rádoby rozpačité poškubávání rukama a hlavou jako vyjádření rozpaků (móda z amerických seriálů - v padesátých letech se pro změnu divoce koulelo očima), unyle sladký popík (podle zvukové podmalby se dá často odhadnout "kvalita"), svět, ve kterém dominují jako hrdinové pubescentní a těsně postpubescentní jedinci, nevalné herecké výkony, kulisy a sociální postavení hrdinů na úrovni telenovel (US sen) - zkrátka obvyklý teenovský zaoceánský mainstreamový seriál, jehož cílovou skupinu raději nechci definovat, abych tady ještě občas mohl něco napsat :-)

Podívat se na to dá, ale s poměrně velkým sebezapřením a s dramaticky nízkým indexem očekávání. Doporučuji se před sledováním pomodlit.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Boj o Antikrista

Drama, thriller nebo žánrový kříženec? Bohužel od všeho trochu. Zatímco vztahová linie všechno poutavě otevře, ustoupí později zbytečně důrazně do pozadí a daleko větší prostor získá mysteriózní atmosféra. Aby i té těsně před koncem došel dech. Ani přesně nevím, na co si mám stěžovat, protože celá série je prodchnutá napětím i pořádnými překvapeními a kdykoli se objeví Lucas, tak nemám daleko k fandění. Jenže tenhle příběh si zasloužil pořádně dopointovat. Sama jedna z tvůrkyň, Marti Noxon, přiznala, že při natáčení finále už bylo jasno, že se pokračovat nebude a stejně se vygradovanou situací zase tolik věcí nezmění a vrátka zůstanou pootevřená snad ve všech důležitých dějových linkách. A to i přestože mi poslední minuty jasně ukázaly, že při více sériích by už Point Pleasant nefungovalo. Nakonec vzhledem k průběžné vysoké spokojenosti trochu překvapivé lehké zklamání, ale stále výtečně natočený, nepředvídatelný a nenápadně anticírkevní seriál. 75%

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Velmi zajímavé

Řeknu to narovinu. Nesnáším jakékoliv náboženství. Zdá se mi to hloupé, trapné, a nic mi to něříká. Proto jsem vůbec nečekal, že by mě mohl seriál, který kombinuje náboženství, mystery a horor chytnout. A to hlavně kvůli tomu náboženství. Jak se však ukázalo, PP řeší hlavně tu druhou stranu náb. A to tu, která se týká Ďábla. Díky bohu za to.
Na seriál jsem koukal po nocích a musím říct že noci to byly skvělé. Opravdu na mě toto dílo zapůsobilo. Seriál to byl sice krátký, ale zato s celkem ukončeným dějem a vysvětlenými záhadami. V seriálu jsou navíc i velmi dobré postavy, zejména Boyd. Tento záporák naprosto nemá chybu a patří mezi jedny z nejllepších seriálových postav vůbec.
Jak říkám, byl jsem příjemně překvapen kvalitou tohoto seriálu, a bylo na něm dobré právě proticírkeví zaměření, protože tak vznikl zajímavý počin, který náboženství nepropaguje (jako to nechutně dělá horda jiných made in the USA seriálů) a naopak ho hezky dusí. I když se tady pár keců o dobru a víru v Boha taky objeví, tak nakonec stejně zlo zvítězí. Příběh to má dobrý, docela ukončený a vysvětlený.
Opravdu doporučuji.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Point Pleasant

Atmosféra přímořského městečka byla výborná. Děj se skvěle rozjížděl, nechápu, jak mohli seriál ukončit tak brzo. Když už to vypadalo, že z toho bude cliché, tak přišel konec a jsem ráda, že byl zrovna takový.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

That last thing keeping me from turning all antichristy

Odjakživa mě kdovíproč fascinuje všechno zlé, pekelné a démonické (kdyby jste to podle mého nicku nepoznali), takže seriál o Antikristovi v těle křehké mladé dívky jsem prostě musela vidět.
Od začátku na vás dýchá taková ta mystická atmosféra, kdy nevíte, jestli se bát nebo s tím ještě chvilku počkat, všechny postavy zdá se mají nějaké temné tajemství, které toužíte odhalit tady a teď. Postupně se odhalení i dočkáte, některá stojí za to, jiná se ukáží být celkem nezáživná.
Z finále mám ale takové smíšené pocity. Je škoda, že tvůrci ponechali tolik prostoru pro možnou další sérii, která však nikdy nepřišla. Kdyby to neudělali, celkové vyznění by bylo podle mě mnohem lepší. Jako jeden z mála mysteriózních seriálů tento nepřináší konec, kdy dobro absolutně zvítězí a vše je zase tak, jak to má být. Právě naopak, ačkoli si některé postavy snaží udržet optimismus a věří, že se vše napraví, jejich reálné vyhlídky jsou téměř nulové a svět takový, jak jsou na něj zvyklý, pro ně asi končí.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk