Plakát

Pokoj č. 10

(The Lost Room)

Pokoj č. 10 je černě laděný mysteriózní thriller ve stylu Pulp Fiction, hrdinská fantasy a také inteligentní videohra - to vše zároveň. Je jedním z nejnápaditějších tvůrčích počinů na televizních obrazovkách v posledních letech, a přestože se na konci rozpadne, je v průběhu děje tak... [více]

2006 | Kanada / USA / Velká Británie / Maďarsko / Španělsko | 85 minut | Syfy | SciFi / Krimi / Mysteriózní | 3 epizody | status: ukončeno v roce 2006
Poslední odvysílaná v ČR

1×03 – The Eye and the Prime Object

(premiéra 25. 3. 2007 – před 17 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×03 – The Eye and the Prime Object

(premiéra 13. 12. 2006 – před 17 lety)
závěr seriálu

Pokoj č. 10 – O čem to je

Pokoj č. 10 je černě laděný mysteriózní thriller ve stylu Pulp Fiction, hrdinská fantasy a také inteligentní videohra - to vše zároveň. Je jedním z nejnápaditějších tvůrčích počinů na televizních obrazovkách v posledních letech, a přestože se na konci rozpadne, je v průběhu děje tak zábavný, že vám to nebude vadit.

Třídílná minisérie začíná tak jako mnohé jiné velké příběhy - v omšelém motelovém pokoji. V 60. letech minulého století ještě existují stovky motelů s tisícovkami pokojů podél Route 66, silnice, která se vine z Chicaga do Los Angeles a zpátky. Ničím se od sebe neliší až do chvíle, kdy dojde k neznámé události v motelu Sunshine, při níž se obyčejné věci promění a stanou se součástí zázraku.

V Pokoji č. 10 v motelu Sunshine byly nůžky, hřeben a další podobné věci, které onoho dne získaly jedinečné a nevysvětlitelné schopnosti a proměnily se z obyčejných předmětů v nezničitelné Objekty s velkým O.

Nůžky mohou roztočit cokoliv ve třech dimenzích. Když si pročešete vlasy, hřeben zastaví na deset vteřin čas. Brýle zabrání vznícení v dosahu několika metrů. A samotný Pokoj je neměnné útočiště a portál do jiné destinace. Ale také může mít větší hodnotu než váš vlastní život.

Mít Objekty znamená získat jejich moc. Za používání každého z Objektů platí ten, kdo je vlastní, fyzickými, citovými a duševními silami. Stačí mít jediný a stanete se objektem vraždy.

Po desetiletí, možná už od prvního okamžiku, kdy byl Pokoj v motelu vytržen z reality, se kují pikle, jak shromáždit všechny Objekty. A jako vždy ti, kdo chtějí získat neomezenou moc, věří, že pokud je budou mít všechny, dosáhnou jí. A jiní zase chtějí před nimi ochránit ostatní. Pohnutky se mění, ale taktika zůstává. Říká se, že pokud vlastníte jediný Objekt, nemáte přátele, jen lidi, kteří čekají na příležitost.

Policejní detektiv Joe Miller se o Pokoji poprvé dozvěděl, když mu smrtelně postřelený mladý muž dal jeden z nejmocnějších a nejžádanějších Objektů: Klíč k tajemnému Pokoji. Jeho život se okamžitě obrátí vzhůru nohama, když právě tam zmizí jeho dcerka. Při neúnavné pátrání a snaze zachránit ji má Joe v patách temné postavy, které se nezastaví před ničím. Chtějí od něho získat jeho jedinou naději na dívčinu záchranu – Klíč.

Seriál ve vašich statusech

Víte, že...: ... Peter Krause a Elle Fanning, kteří v minisérii The Lost Room ztvárnili otce a dceru Millerovy, se spolu znovu potkali v pilotní epizodě seriálu Dirty Sexy Money, a to opět jako otec a dcera? před 2 roky

detektiv Joe Miller
Karl Kreutzfeld
Anna Miller
Jennifer Bloom
dr. Martin Ruber
Články k seriáludalší články
Info box
Stanice

Syfy

Délka

85 minut

Žánr

SciFi
Krimi
Mysteriózní
Minisérie

Země původu

Kanada
USA
Velká Británie
Maďarsko
Španělsko

Roky vysílání

2006

První vysílání

11. prosince 2006

Ukončení seriálu

13. prosince 2006

Dabing

CZ: existuje – detaily na DabingForum.cz

Tagy

číslovka v názvu, otec

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia

Související