Pokoj č. 10

Pokoj č. 10 (Lost Room, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

13. ledna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

ĆASOPROSTOROVÉ HRÁTKY

Již dlouho jsem neviděl něco s tak neotřelého (originálního) se silnou atmosférou a brutálním napětím, kde jsou zcela obyčejné předměty nositeli zvláštních vlastností. Jízdenka, hřeben, klíč, oko vám mohou změnit život, napomohou k záchraně blízké osoby, některé mají globální význam (klíč). K tomu změť náznaků, zhmotnělá vyšší moc, vhodně zvolená dávka otázek bez odpovědí. Jako střed děje pokoj č. 10, který není jen tak pro každého, čas jako veličina, která se umí měnit...

Miniserie by se moc hodila jako dlouhý pilot k dalším pokračováním...

Takových seriáloidních sraček se dočkalo dalších řad, tak proč sakra ne Lost room, který většinu z nich strčí dohromady do kapsy? Proč nezparcovat námět, který je neotřelý a vystačil by na několik dalších seson a dlouhý prequel? CHCI POKRAČOVÁNÍ!

Avatar uživatele
depony

28. února 2009

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Úžasný potenciál

Musím říct, že když jsem četl kdysi kdesi v kostce obsah děje tohoto seriálu, zaujal mě natolik, že jsem si ho musel sehnat.
Potenciál má v originálním názvu The Lost Room obrovský, protože mysteriózní náměty jsou téměř nevyčerpatelnou studnou nápadů. Věcem můžete dát jiné vlastnosti a máte možnost udělat nový fenomenální seriál. Pokud se týká námětu, musím hodnotit 100%, protože jsem čekal cokoliv, ale po lidech, kteří mají nadschopnosti (Hrdinové) se objevily věci s nadschopnostmi, které jsou zneužívány obyčejnými lidmi. Přitom celá pointa se týká jednoho hotelového pokoje, kde došlo ke katastrofě tak obrovské, že to málem ohrozilo existenci Boha.
Zásadní a hlavní kámen úrazu jsem spatřoval a dodnes spatřuji v hlavním hrdinovi, který neuměl absolutně myslet dopředu (kdyby to byl obyčejný prodavač někde ze supermarketu, neřeknu ani popel, ale pokud to byl zkušený detektiv, jeho reakce naprosto neodpovídaly jeho profesi). I přes to, dávám 90%, protože jinak jsem byl spokojen.

Avatar uživatele
lonelinka

19. října 2012

40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Room no.10

Seriál s opravdovým potenciálem na další série. Když jsem ho začala sledovat, netušila jsem, že po třech epizodách už nebudu mít co vlastně sledovat.. Mrzelo mě, že například nepoužili jako námět pro další díly zbylé předměty z pokoje, monžá by to ještě mohlo být zajímavé. Ovšem na druhou stranu je lepší skončit v nejlepším, než děj natahovat, aniž by to mělo hlavu, patu. Tak jako tak, jsem ráda, že jsem Lost room potkala.

Avatar uživatele
Chrosticek

1. prosince 2014

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Luxus

Serial, ktory ma len jednu jedinu chybu... ze ma len 6 casti... Skvela myslienka, spracovanie, postavy, nadcasovy pribeh... cesky dabing skvely... Maximalna spokojnost a zasluzene serial z mojej topky :)

Avatar uživatele
Pajky

7. června 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Tohle je šálek mého čaje

Pokoj č. 10 byl obyčejný pokoj na okraji frekventované silnice, který se ničím nelišil od podobných motelových zařízení. Jenže pak se stalo něco podivného a během záhadné události se zázračně proměnil. Všechny věci, které se v pokoji nacházely získaly neobyčejné schopnosti. Když vezmete hřeben z tohoto pokoje a pročešete si jím vlasy, tak zastavíte na několik vteřin čas. Objekty z pokoje vám dávají velkou moc a jak už to tak bývá, tak se vždy najde někdo, kdo chce shromáždit všechny předměty a získat tak neomezenou moc. Do příběhu vstupuje policejní detektiv Joe Miller. Ten se o tajemném pokoji poprvé dozvěděl, když mu umírající muž dal jeden z nejmocnějších a nejžádanějších objektů. Samotný klíč od Pokoje. Jeho život se okamžitě obrací vzhůru nohama, protože právě v tajemném pokoji zmizí jeho dcerka. Při neúnavném pátrání po jejím nalezení má Joe v patách tajemné postavy, které se nezastaví před ničím a chtějí od něho získat jeho jedinou naději na její záchranu – Klíč.

Já sám jsem tuto tří (šesti) dílnou minisérii našel až roky po odvysílání, ale ani to mi nezabránilo, abych si potenciál příběhu zamiloval. Z tohohle mohl být v podstatě nekonečný seriál a to díky předmětům, které se v pokoji nacházely. Jenže, jak se říká, tak dobrého pomálu. Ještě dnes si však pamatuju, že hlavní hrdina je sympaťák a že tomuhle seriálu by mohl atmosféru závidět lecjaký filmový kousek. A to se nevidí úplně často. Proč se na to ale podívat? Celý příběh je opředený tajemstvím, vlastnosti předmětů se jeví zajímavě, myšlenky a nápady jsou neokoukané a je to příjemně obsazené. Pokud hledáte něco krátkého, neotřelého a originálního, tak se právě pro vás otevírají dveře v Pokoji č. 10...

Avatar uživatele
chilli.x

11. února 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

překvapení

Na tento seriál jsem narazila náhodou, o to více bylo pro mě překvapením, jak moc mě zaujal a shlédla jsem všechny díly během jednoho dne. Opravdu zajímavým způsobem se postupně odkrývala tajemství Pokoje č. 10 kterých nebylo málo:) a jestli další pokračování? nejsem si jistá zda by se nepokazilo to kouzlo nějakým natahováním a snahou docílit stejného výsledku. Dobrého stačí málo a je umění ukončit to včas a nedělat ze všeho nekonečné telenovely :)

Avatar uživatele
Vojťas

25. listopadu 2011

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Neokoukaná mysterie...

Sqělé. Myslím, že něco takového (nového, neokoukaného) tu chybělo! ... Na to, že jde o televizní zpracování, to je více než nadprůměrné! Samotný příběh a seznamování s jednotlivými předměty je vymyšleno opravdu brilantně! ... Přiznám se, že ještě dlouho po každém dílu jsem dumal o všech věcech, co jsem viděl, a o tom, co by mohlo přijít! ... Těchto 3x90min by se určitě dalo rozvést do více dílů ba i sérií, ale právě proto, že vše přicházelo tak rychle a nečekaně, to má můj obdiv! ... P.S.: Ač se těším na navázání na tuto minisérii (čímž jsem si poměrně jist, že přijde! :-D), tak se také trochu bojím, aby z toho nebyl vytvořen paskvil a neznehodnotil celou myšlenku THE LOST ROOMu! ;-)